Výborná pohádkou, kterou jsme viděl již několikrát a pokaždé mě udivuje svojí skvělou atmosférou, která je chvílemi na pohádku až překvapivě temná. Ján Kroner asi nikdy nehrál lepší roli a Ondřej Vetchý se svým/svou Krutibrkem je neustále velmi vtipný trouba vedle velkého dřevorubce Ondry. Rozhodně pohádka do červených čísel, protože chvílemi kvalitou a atmosférou předchází většinu "proslavených a umělých" pohádek. Kdo nezná strach, musí povinně zachránit minimálně jedno království a princeznu za život:)(26.12.2008)

Tradiční československá pohádka o putování nebojácného dřevorubce Ondry za princeznou bílé růže. Ačkoliv místy působí dost strašidelně, místo na vánoční scéně má jisté. Zajímavosti: Autoři se odhodlali k revolučnímu kroku. Ze škaredé stařenky dokázali maskéři vykouzlit krásnou blonďatou princeznu. Nejinak tomu bylo v mnoha dalších pohádkách... / Jisté hororové prvky byly později převzaty v Noční můře z Elmstreet a ještě později v Silent Hill... :-) 60%(26.12.2008)

• Attta

Jedna z nejpodceňovanějších pohádek. Sice to asi chápu a navíc pohádky jsou velice subjektivní záležitost, ale já tuhle mám velice rád a když hraje o Vánocích v telce tak jsem moc rád.(24.12.2013)

Klasická česká pohádka o neohroženém Nebojsovi. Ondřej Vetchý tu má docela srandovní roli jeho společníka.(5.9.2014)

Poměně zdařilá pohádka s často hodně napínavými scénami. Není to sice žádná kultovní věcička, ale podívat se na to dá. Má to dobrý děj, napětí i vtip a citová stránka se samozřejmě najde. Pro pohádkové labužníky jasný volba. 55%(8.1.2008)

• - Janu Kronerovi ml. propůjčil v české verzi hlas Zdeněk Podhůrský. (RozaF)

• - Větrný mlýn, ve kterém se odehrává část filmu se nachází v obci Kuželov, blízko města Strážnice. Zřícenina hradu, do které přijdou Ondra s Ferkem, se jmenuje Cornštejn a nachází se nad Vranovskou přehradou. Závěrečná část filmu pak byla nafilmována na zámku Milotice u Kyjova. (Stocki)

• - V slovenskej verzii bola Zuzana Skopálová predabovaná Zdenou Studénkovou. (BlueNeon81)