• klerik
  ****

  Vpohode chlapčenská dobrodružná rozprávka. Princezná je tu len občas. Poctivé budovanie atmosféry, pár fajn masiek...(1.1.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  O statečném kováři po slovensku, jen ne tak dobré. Hlavní hrdina je méně sympatický než mladý kovář (zkrátka představitel hlavní postavy neokoukal dost to, co se okoukat dá a nemá vrozené to, co je nutné mít vrozené), Ferko je nejlepší postava z pohádky a princeznu bych nejraději vynechala úplně, proč by dřevorubec Ondra nemohl zatoužit třeba po hezkém psovi místo po naprosto průměrné (spíš podprůměrné) princezně? Bál jsem se o tebe. A já o tebe. A já o tebe. Tohle si mohli nechat od cesty, nebo od cesty, nebo od cesty.(25.5.2011)

 • LiVentura
  ****

  Kroner vs.Knop v dobře vystavěné pohádce s neuvěřitelně afektovaným Vetchým.. :-))(25.12.2009)

 • T2
  ***

  Pozerateľná televízna tvorba, kde potešia herci, príbeh znesiteľný, občas troška zábavky a tie jednoduché triky tiež fajn, nekazia dojem. /60%/(29.8.2007)

 • Radek99
  ***

  Tahle temná československá pohádka je spíše než volným převyprávěním legendární autorské pohádky František Nebojsa Jana Wericha z knihy Fimfárum tou pravou temnou lidovou pohádkou (z pera Boženy Němcové). Ze statečného kováře ovšem v Bratislavě udělali dřevorubce Ondru, vybavili ho dřevorubeckou širočinou a vizáží pravého slovenského lidového hrdiny, přičemž zachovali, ba spíše ještě zesílili temné a místy snad i ponuré vyprávění (pohřební vůz, umrlci...) původní pololidové pohádky...(oproti rozverně laděnému Werichovu textu). Božena Němcová prostě uměla pohádkové horory (viz třeba Sedmero krkavců...). Možná právě proto je tato filmová pohádka (z hlediska dospělého diváka) stále dobrá...(26.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace