• Kryton
  ****

  Daleko lepší než pohádka o statečném kováři , kde mimochodem Kroner hrál naprostýho šaška. Což je nezasloužené ma daleko větší charisma než Křiž a toho hrdinu mu věříte. Vetchý je správný ucho a moc mě bavil. Zaverečná bitka je paradní a v pohádkách nevidaná.(27.11.2008)

 • UncleG
  ****

  V dětství to byl jeden z nejděsivějších zážitků, určité vize mě pronásledovaly opravdu dlouho. Princezna přijížídí v černém kočáře, vyleze z rakve a dává hrdinovi užitečné rady. Zřejmě nejvíc what-the-fuckózní moment v čekých pohádkách. No a ta prokletá hospoda? Tu jsem nevydejchal v podstatě až do dneška. 75% (S osobní poznámkou, že Ondra Vetchý je tu roztomile frenetickej)(30.12.2011)

 • Radek99
  ***

  Tahle temná československá pohádka je spíše než volným převyprávěním legendární autorské pohádky František Nebojsa Jana Wericha z knihy Fimfárum tou pravou temnou lidovou pohádkou (z pera Boženy Němcové). Ze statečného kováře ovšem v Bratislavě udělali dřevorubce Ondru, vybavili ho dřevorubeckou širočinou a vizáží pravého slovenského lidového hrdiny, přičemž zachovali, ba spíše ještě zesílili temné a místy snad i ponuré vyprávění (pohřební vůz, umrlci...) původní pololidové pohádky...(oproti rozverně laděnému Werichovu textu). Božena Němcová prostě uměla pohádkové horory (viz třeba Sedmero krkavců...). Možná právě proto je tato filmová pohádka (z hlediska dospělého diváka) stále dobrá...(26.12.2008)

 • mzss1
  ***

  Jedna z těch slabších pohádek. Tohle není úplně zas tak ono. Naštěstí je zde dost pohádkových prvků, ale zde nenalezneme žádnou větší scénu, kterou bychom si mohli pamatovat. Je to takové nemastné, neslané. herecké obsazení je ale v pořádku. Ve výsledku je to ale jen průměr. Hodnotím na 52% = ***(21.1.2013)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Ondra Vetchej to tady nandal neskutečným způsobem, moc jsem se smál... ;)(10.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace