Dobrá česká pohádka, která má dost temný děj, takže dětem před spaním rozhodně nepouštět. Jinak je to krásný příběh o tom, jak se nebojácný dřevorubec naučí bát o dívku, do které se zakoukal.(8.11.2015)

Ondra Vetchej to tady nandal neskutečným způsobem, moc jsem se smál... ;)(10.6.2013)

Je to možná zvláštní, ale pro mne je tahle pohádka to nejlepší z československých filmových pohádek, na co se vždy znova rád podívám. Společnost ji dělá podobně skvělá záležitost, jakou bezesporu je pohádka O statečném kováři, která mi příjde až nápadně podobná právě s Nebojsou. Mikš jde do světa společně se dvěma "kamarády" zato Ondřej má za společníka jenom Ferku, který o sobě rád říká, že je všemi mastmi mazaný, ale do strašidelného mlýna by nešel ani za pytel zlaťáků, no možná za dva :-) takový to je hrdina. Ondřej, Ferka a jeho krutibrko, jsou společně na cestě nejenom naučit Ondru bát, ale taky vysvobodit krásnou princeznu z rukou zlého čaroděje.(7.12.2014)

Klasická česká pohádka o neohroženém Nebojsovi. Ondřej Vetchý tu má docela srandovní roli jeho společníka.(5.9.2014)

Výprava a temná atmosféra jsou v téhle hororové pohádce takřka dokonalé. Takže odpouštím trošku toho Troškování Vetchého příliš afektovaného Ferka. Celkově asi nejlepší slovenská pohádka, romantická, napínavá, dobrodružná a trochu strašidelná. Nápad s pohřebním vozem a zakletou princeznou doprovázející hrdinovy kroky je vynikající.(6.4.2010)