• stanny

No, já nevím. Hlavní hrdina nevýrazný, princezna ošklivá, Vetchý neskutečně otravný. Pro mne na hranici sledovatelnosti.(26.12.2008)

Dobrá česká pohádka, která má dost temný děj, takže dětem před spaním rozhodně nepouštět. Jinak je to krásný příběh o tom, jak se nebojácný dřevorubec naučí bát o dívku, do které se zakoukal.(8.11.2015)

Palino tady má asi docela komplex z rozdělení ČSFR. Schválně si přečtěte jeho koment, to stojí za to. Abych odpověděl Kapybaře, scénárista nejen opsal příběh z pohádky O statečném kováři, oni to dokonce dělali ti stejní scénáristi, navíc na motivy pohádky Boženy Němcové. Jestli ta to přebrala ze Slovenska nebo z Čech, to nevím. Ale vsadil bych se, že každá oblast má svou vlastní verzi této pohádky. K příběhu, Króner je sice fajn hrdina, ale je tady spíš ten typ, kterej jen vypadá dobře a tváří se jako hrdina, čili hrdinsky. Ondřej Vetchý tu naopak proti němu hraje vlastně obyčejnýho člověka, přestože taky zobrazenýho až absurdně krajně zbabělýho. Pohádka se mi celkem líbila, má takovou nejen hutnou atmosféru, ale přímo deprimující a trošku podivnou (hlavně konec).(8.7.2006)

Jedna z těch slabších pohádek. Tohle není úplně zas tak ono. Naštěstí je zde dost pohádkových prvků, ale zde nenalezneme žádnou větší scénu, kterou bychom si mohli pamatovat. Je to takové nemastné, neslané. herecké obsazení je ale v pořádku. Ve výsledku je to ale jen průměr. Hodnotím na 52% = ***(21.1.2013)

Pozerateľná televízna tvorba, kde potešia herci, príbeh znesiteľný, občas troška zábavky a tie jednoduché triky tiež fajn, nekazia dojem. /60%/(29.8.2007)

• - Scéna, kde jsou po Ondrovi vrhány nože nebyla dělána trikově ale ve skutečnosti nože na Jána Kronera házel pán, který se tehdy vrháním nožů na svoji manželku živil v cirkuse. (Stocki)

• - Větrný mlýn, ve kterém se odehrává část filmu se nachází v obci Kuželov, blízko města Strážnice. Zřícenina hradu, do které přijdou Ondra s Ferkem, se jmenuje Cornštejn a nachází se nad Vranovskou přehradou. Závěrečná část filmu pak byla nafilmována na zámku Milotice u Kyjova. (Stocki)

• - V slovenskej verzii bola Zuzana Skopálová predabovaná Zdenou Studénkovou. (BlueNeon81)