O statečném kováři po slovensku, jen ne tak dobré. Hlavní hrdina je méně sympatický než mladý kovář (zkrátka představitel hlavní postavy neokoukal dost to, co se okoukat dá a nemá vrozené to, co je nutné mít vrozené), Ferko je nejlepší postava z pohádky a princeznu bych nejraději vynechala úplně, proč by dřevorubec Ondra nemohl zatoužit třeba po hezkém psovi místo po naprosto průměrné (spíš podprůměrné) princezně? Bál jsem se o tebe. A já o tebe. A já o tebe. Tohle si mohli nechat od cesty, nebo od cesty, nebo od cesty.(25.5.2011)

Nebojsa aneb O statečném dřevorubcovi. Jednoznačně jedna z velmi příjemných hororových pohádek. Výtečné duo dvou protikladných hrdinů, velmi nenásilně podané ponaučení,postavy v plášti, na které když sáhnete, zmizí se skučením, skvělé. Jen mi trochu vadily poslední úkoly, ale jinak paráda.(14.10.2008)

Výborná pohádkou, kterou jsme viděl již několikrát a pokaždé mě udivuje svojí skvělou atmosférou, která je chvílemi na pohádku až překvapivě temná. Ján Kroner asi nikdy nehrál lepší roli a Ondřej Vetchý se svým/svou Krutibrkem je neustále velmi vtipný trouba vedle velkého dřevorubce Ondry. Rozhodně pohádka do červených čísel, protože chvílemi kvalitou a atmosférou předchází většinu "proslavených a umělých" pohádek. Kdo nezná strach, musí povinně zachránit minimálně jedno království a princeznu za život:)(26.12.2008)

Nebojsa je taková dost podobná varianta pohádky O statečném kováři. Tyhle pohádky sice nemusim vidět každej den, ale jednou za čas to skouknu a nemůžu říct, že by to bylo špatný. No prostě typická česká pohádko o hrdinovi(8.5.2007)

"Nechte mě !! Doma zalezu za pec a už nikdy nevylezu !! Ani kdyby se kutálely zlaťáky pod okny, i třeba ze dvou pytlů !! I ze tří.." ;)(24.12.2014)

• - Větrný mlýn, ve kterém se odehrává část filmu se nachází v obci Kuželov, blízko města Strážnice. Zřícenina hradu, do které přijdou Ondra s Ferkem, se jmenuje Cornštejn a nachází se nad Vranovskou přehradou. Závěrečná část filmu pak byla nafilmována na zámku Milotice u Kyjova. (Stocki)

• - Scéna, kde jsou po Ondrovi vrhány nože nebyla dělána trikově ale ve skutečnosti nože na Jána Kronera házel pán, který se tehdy vrháním nožů na svoji manželku živil v cirkuse. (Stocki)

• - Janu Kronerovi ml. propůjčil v české verzi hlas Zdeněk Podhůrský. (RozaF)