• meave

Ale ak fandíte starším filmom s nádychom socializmu a máte radi traktory, tak hurá na to. Nie je to vrcholné dielo, ale dívať sa na to dá.(25.2.2007)

• honajz

V 15 letech se mi to líbilo, protože jsem se chtěl toulat světem nezávazně stejně jako hlavní hrdina, a protože jsem byl zamilovaný do Markéty Fišerové. Teď po letech za obě tyto položky dávám z nostalgie 2 hvězdičky, jinak je to o ničem, navíc ten úděsný střih mi nedává spát a budím se z něj hrůzou ještě dnes.(22.6.2010)

• Karlos80

Mladý Ondřej Havelka ve filmu jako mládenec Karel ve své první filmové roli, a pak hudba od vynikajícího Slovenského zpěváka a skladatele Deža Ursínyho s texty písní od Pavla Kopty, mě zajali více jak celý tento ne zrovna moc vydařený pokus o nenáročnou letní komedii z družstevní vesnice v době žní. Svatopluk Skopal, jak jinak než v roli venkovského balíka. Markéta Fišerová docela sexy. Celkově mně ale Juliús Matula, svým prvním filmem nijak zvlášť neoslovil, a stále ho považuji jen za průměrného režiséra.(24.2.2007)

• dobytek

Právě jsem tento film úplně náhodou viděl na TV Prima a bylo tak strašně nudný a nezajímavý, že už skoro ani nevim, o co tam vlastně šlo. Mam pocit, že prostě pár vidláků v tom filmu nemělo rádo postavu, kterou hrál Ondřej Havelka, tak mu to dávali pěkně sežrat. Ale on z toho nakonec vlastně vyšel, jako vítěz (teda aspoň morální vítěz). No jedna hvězdička za "akční" scénu, kdy se Ondřej Havelka řítí s nebrzdícim traktorem z kopce za doprovodu docela zajímavý hudby a druhá hvězdička za to, že jsem to dokoukal do konce.(24.2.2007)

Snímek by rád byl odpovědí třeba na takové romantizující chlapské drama Grandes gueules s Lino Venturou, ale za boha mu to nejde málo nápaditou režií a nevhodným výběrem většiny hlavních představitelů (Haničinec a Filipovský jsou pořád teatrální) a jejich vedením (snad až na Kozderkovu, Vochoče a Myslíkovou), naštěstí dlouhá scéna ze zábavy je hodně realistická (a je v ní pěkné Havelkovo a Zedníčkovo hudební číslo, které je navíc velmi vtipné) a o něco zlepšila můj divácký dojem. Ursínyho jazzrock je sice fajn a 70. létům hodně odpovídá, ale k podobnému typu filmů je zcela nevhodný (jinak Matula měl Ursínyho evidentně rád, jeho hudba zněla i v Nevěstě k zulíbaní). Námět a i jeho scénaristické zpracování mi nepřišel tak úplně pitomý, odpovídá vystižení mentality vesničanů (a nejen českých), příjemně mě překvapila i absence dobového vychovávajícího akcentu, ale jak už jsem řekl, režisér si s tématem nevěděl bohužel rady.(27.8.2010)

• - Natáčení probíhalo na Táborsku. (M.B)