Muzikál aneb Cesty ke štěstí

Hudební / Taneční

Česko, 2016, 85 min

• Politik

Český odpádek. Fujky.(17.1.2016)

Kupodivu tato adaptace Starců na chmelu nebyla až tak strašná. Vica Kerekes s její příšernou česko-slovenštinou ovšem zklamala na celé čáře. Adam Mišík i Vladimír Polívka skvělí. Líbila se mi i choreografie tanců a samozřejmě nestárnoucí písně z uvedeného muzikálu. Trochu romantiky, trochu chlapeckého soupeření, docela inteligentní konec. Znovu bych na to nešla, ale za ztracený čas tu hodinku taky nepovažuji.(19.1.2016)

• maverick10

To si z nás doprdele tvůrci dělají jenom srandu? Potenciál jako prase, krásná lokace a všechno to jde do zeleniny lacinou telenovelovskou povrchní sračkou! Místo herců jsou ve filmu zpěváci a tanečnící (Korn a Vojtek), tak by jeden čekal muzikálovej nářez. Ale to né, to by totiž dávalo smysl, místo toho zpěváci hrajou a neherci a nezpěváci hrají a zpívají (Mišík!), ten vlastně ani nevim, proč tam byl, možná si z něj 14ky ustříkávají do bombarďáků. Ale co je nejhorší - muzikál!!. Bál jsem se že se budou jen recyklovat Starci na chmelu, ale ono to bylo ještě o třídu horší. O starcích se jen mluví, pak jsou tam sestříhané jen jakési zkoušky, kde se jen nějak někdo posouvá sem a tam. A když už se juchá Bosanova, je z ní nějakej slepenec jedné sloky a dokola se opakujícího refrénu. Slobodanka asi nepochopila co je muzikál, nebo hudební film. Ale je určitě horlivým divákem Ulice!! Jsem tak nasranej, že jsem si raději pustil muzikál Kočky, což jsem se bál udělat celej život. Neslobodanko, pusť si znovu všechny muzikály od Starců, přes Grease až po Rebely, nech zpěváky a tanečníky zpívat a tancovat a hlavně sežeň skladatele, co mají fantazii a dokáží složit něco sami. A aby si Slobodanka neříkala, že tu plácám do větru, jako příklad mohu uvést scénku s hajným (Josef Laufer), opět další zpěvák, který nezpíval, proč? Namísto, aby se v rámci žánru, buď zapojil do zpěvu, nebo sám měl před příchodem na palouk, nebo po odchodu dětí z palouku, nějaký song, tak uvidíte sami co tam udělal. Vlastně tam neměl nic! Jeho postava byla k ničemu. A takových situací je film plnej.(15.1.2016)

• SG-1

" Nejsi náhodou těhotnej nebo tak něco?" -sochař-(4.6.2016)

Asi nejpříjemnější české překvapení letošního roku, pravda moje očekávání nebyla příliš velká, takže to měl Muzikál usnadněný, ale i tak, filmu totiž vyčítám zejména fakt, že je příliš krátký, rozhodně bych přidal víc tanečních a treninkových scén a bylo by to dokonalý, tedy až na Adama Mišíka jeho herecký talent je úrovni stojícího eskalátoru, ale dost už kritiky, tu si tady film od zdejších pozérků vyžírá v míře vrchovaté. Muzikál má v sobě užasnou letní atmosféru, jednoduché zápletky, pohodu, letní pololásky, ty působily bohužel trošku zrychleně, ale to je prostě tou krátkou stopáží, jako by si film předem nevěřil což je škoda protože v jednoduchosti je síla, jo a ty taneční holky to byla jedna kočka za druhou. Zkrátka pěkně se na to dívalo a dobře se to poslouchalo.(29.7.2016)