Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

kleopetra

Retard záporák s debilním plánem, nelogický příběh, chabé CGI, postavy bez osobnosti, vojáci bez uniformy, plytké rozhovory, staré ruské vrtulníky a stíhačky s nejnovější technologií, neustálé opakování, že jde o superhrdiny, superhrdinské pózy... Klasický scénář - na poprvé se to nepovedlo, tak přidáme vylepšení v podobě super obleků a už to jde. Chán se mi libí, ale ty jeho zbraně jsou dost nepraktické. Jak s nimi sedí? :-D ()

maverick10

Nevim čím to je, ale ihned po shlédnutí mám chuť si pustit nějaké dobré ruské péčko. No nic, něco si najdu, nicméně v tomhle vyčórovaným guláši hollywodské superhrdinské zmutované porno rodině si každý najde ten svůj oblíbený americký kousek, od MRVELU přes CD KOMIX po XXXX Adult Distribution, vše sepsané a svázané do jednotného celku zkušeným pisálkem co musel psát sloupky Novotného deníčkům. To vše v nepřehledném digi kabátě ruských hackerů z Putinova proti Clintonovského týmu. ()

Martrix

Pokud je toto ruská odpověď na Avengery, nebo X-Meny, tak už chyběl snad jen dědeček Hříbeček, jako protipól Nicka Furyho. Tímto počinem naši východní bratři redefinují pojem béčkový film. Bez ohledu na nízký rozpočet, scénáristicky to byl nehorázný škvár, který by zapadl maximálně mezi dobrodružství Ninja Turtles. Mizerné triky bych odpustil, kdyby se aspoň někde projevilo, že jde o nehollywoodský film. Ta přidaná hodnota, kterou jsem čekal, tady prostě není. A když není scénář, triky stojí za houby...digimedvěd byl ...digidivnej, tak zbývají herci. A tady je důvod, proč jednu hvězdu dám. Holky byly pěkný...slovanské typy. Jinak nic...ztráta času. ()

oveckaoa

Rusáci si řekli, že natočí vlastní Avengers a tak to dopadlo tragicky. Nulové herecké výkony (kdybych si odskočil do Lídlu a dal nějakým bezďákom 5 korun a rohlík za to, že tam budou hrát vyšlo by to nastejno) žádný příběh (o postavách se takřka nic nedozvíte) a o nějaké logice též nemluvím.Tohle snese srovnání maximálně s ´´ novou,, Fantastickou 4 a i tam to selhává jelikož i ta byla lepší. ()

noriaki

Komiksovek se dnes točí tolik, že bombastickými efekty a našlapaným dějem už neohromí. Cení se originalita. A pokud je v ní zabalená i myšlenka, tím lépe. Ruská verze X-menů proto měla luxusní startovní pozici už kvůli zemi původu. Tu bohužel promrhala hned na začátku. Místo aby režisér sáhl do hluboké tradice sovětské kinematografie, okopíroval Hollywood, nebo se o to přinejmenším pokusil. Zápletka je prostinká. Rusko nemá jen skupinu magických a všemocných hackerů, ale zdědilo i program Patriot. Totiž, co v USA zařídila příroda tak nějak sama, na to měli v SSSR plány a tabulky. Výsledkem něho je parta nadlidí s nadpřirozenými schopnostmi. Neviditelnost, nezranitelnost, superrychlost, však to znáte. Novinka je medvědodlak, jakási východní kopie Wolverina, která mi pořád evokovala potrestaného Ivánka z Mrazíka. Pochopitelně nechybí ani zlý superpadouch, kterého ti hodní chtějí porazit. A to je všechno. Jestli je děj přímočarý, dialogy jsou rovnou stupidní. Sice můžete mít tisíc námitek k druhým Avengers, jenže ti jsou pořád kvalitnější film. Tomuhle chybí úplně všechno. Hvězdičku navíc dávám za to divné, co se ve filmu objevilo. Jak říkám, originalita se cení. ()

• Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)
  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)
  • Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)