Ochránci

Ochrancovia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• beran-ek

Ach.. Soudruzi se tak moc snažili ukázat a předvést, že mají na současný komiksový trend, až zapomněli na nějaký souvislý děj, napojování scén, vykreslení postav atp. Triky občas vypadali dobře, ovšem do chvíle, než nastoupil medvědo-borec, jenž vypadal jak z videohry před deseti lety. Být to od Asylum nebo Syfy, dalo by se to s úsměvem přejít. Ale být to od Asylum nebo Syfy, tak by si to přiznalo svoji brakovost, dělalo si to ze sebe srandu a nebralo se to tak vážně a svoje ambice by uspokojilo maximálně na DVD. Ovšem, tomu, co dělal trailer, palec nahoru. 2/10.(24.4.2017)

• verbal

V probíhající teplé válce pocítil Východ nutkání předvést Západu, že i on umí zfilmovat Věsjolyje kartinki. Tak se Sojuzmultfilm vypravil na lup a výsledkem je něco, co svou totální pičiditou klesá v žumpě debilit pro náctileté retardéry hluboko pod nejdementnější počiny Mrvelu a Dislektický Cigán Homixu a působí kokotsky i jako nepovedená parodie. Posuďte sami, než se rozhodnete audiovizuálně trpět, vůbec nic v následujícím bojleru nevynechám: Dozvídáme se, že také v Sovětském Svazu v padesátých letech probíhal mutační program, nazvěme ho pracovně třeba KS-Maladcy, jenž měl za následek vydegenování pěti supersoudruhů, z nichž jeden, konkrétně profesor Ksuratiér, neudržel stranickou linii, sešel na scestí a zmutoval ve staticky sršící mongoloidní mimino se šlauchem v hlavě, jemuž radioaktivita skvěle vyrýsovala pekáč a vysteroidovala šedesátky bicáky, načež se jal ohrožovat matičku Rus, ba i celý svět, galaxii a kdovíco ještě. Naštěstí pro Rusáky, lidstvo i ufony je zde pateticky hrdinná a uvědomělá majorka Jekatěrina Nilsenovič Ksichtokundovská, která neváhá, sesbírá zbývající nadnormativně schopné soudruhy, stále mutující na straně dobra ve složení Kapitán SSSR, Medveděrin, kazašský Brambor Lí aka Býstryjserebrjenyj a pubertální poluce taváryš Mýstyčnaja. Semknuti v jedno se Zashitníci, hnáni vpřed neoddiskutovatelně květnatým a originálním scénářem, vypraví zashitovat si a zatočit po bolševicku se zlem a jeho armádou klonů (patrně partička najatá za vodku z Rudé armády ve škraboškách s nalepenými objektivy vyřazených fotoaparátů Lomo a Zenit). Poprvé se to nepovede a jsou ukrutným profesorem, při pohledu na nějž se prostě musíte pořád smát, zajati. Pro major Ksindokundovskou je však jejich osvobození kus pirohu, se třemi mantáky se samopaly pronikne kýmkoliv nepovšimnuta na přísně střeženou základnu a odvleče si je zpět, zatímco ten záporný soudruh kdovíproč uřízl u paty Ostankinskou věž a půl filmu ji stěhoval na druhou stranu Moskvy. Ale podruhé, podruhé už je plán splněn na 120 procent! Poučena z předchozího nezdaru naše milá Liga superkokotů zashituje na výbornou, naběhne k relokovanému Ostankinu přes stíhačkami neprůstřelné silové pole, vole, zkratuje ho a všechno včetně padoucha udělá bum v ne zrovna dvakrát povedeném digitálním mrdníku. A já doufám, tedy spíš zoufám, že Západ brzy vrátí úder a natočí třeba Frostmena s Orlado Blůmem v roli Ivana a Setem Rogenem jako Babou Jagou.(10.4.2017)

• Vyhy

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně zainvestujte více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.(23.4.2017)

• Morholt

Tak pokud dojde na akci, tak je to docela dobré, ačkoliv ty zpomalené záběry už mi lezou krkem. Trikově to také ujde, i když medvěd Váňa se zrovna dvakrát nepovedl. Ale co už. Jenže jakmile mají Rusáci něco vyprávět, je z toho zoufalá křeč. Navíc prakticky každá věta zní jako hlášení u raportu a v důsledku toho nemají jednotliví aktéři co hrát. A nutno dodat, že se o to ani moc nesnaží. Aspoň že ta neviditelná holka je kost, když je zrovna vidět. No čekal jsem teda podstatně víc. 35%(22.4.2017)

• adamulefa

Tak... Začnem tým, že v kine som sa nenudil, pretože film mi ubehol fakt rýchlo (ba až prirýchlo). Dokonca by som aj povedal, že soundtrack a aj špeciálne efekty boli dostačujúce. Čo však nebolo dostačujúce bol celkový dej, neskutočné nelogickosti a diery v scenári. Tiež som čakal, že rusi vymyslia nejakú originálnejšiu zápletku a nie tento najviac basic klišé-ovitý brak, ktorý získate aplikovaním elektroforézy na roztok, vziknutý vyluhovaním videokazety Fantastickej štvorky v terpentíne so stopovým množstvom ruského štandardu. Postavy tiež nudné, generické a minimálne vykreslené. 89 minút je proste málo na to, čo sa očakáva od príbehu, kde sa má predstaviť štvorica hrdinovov, ich pôvod, konflikty + záporák. Ale zase inak by to asi nebola taká bezbolestná jednohubka. Osobne si myslím, že v tomto prípade úplne stačí ak si pozriete trailer. Myšlienka ruských superhrdinov je cool, to uznávam, ale Guardians sú dosť sľabí. Better luck next time!(21.4.2017)