Dvojí obvinění

Dvojnásobné obvinenie

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA / Kanada / Německo, 1999, 105 min

• Djkoma

Bud jsem zatraceně dobrej nebo je to hodně špatný film. Od začátku (na té lodi) je jasné, jak ten film skončí a co se v něm odehraje. Když rychle prohlédnete zápletku, film ztrácí všechno. Atmosféra vás nezajímá, postavy konají jak čekáte a vše dokola... Je to škoda, že se podobné filmy snaží být tak okatě zajímavé právě jistými, již klasickými, scenáristickými kličkami. Nebýt krásné Ashley Judd tak se na to snad ani nedívám.(31.7.2004)

• rodo

Dvojí obvinění je solidně vystavený thriller, ale řada nelogičností, překombinovanost děje, předvídatelná zápletka a podobnost s Uprchlíkem mi nedovoluje dát víc než dvě hvězdičky. Je to ale škoda, protože námět byl dobrý.(12.4.2009)

Mě se to líbilo. Asi nadhodnocuju, ale hodnotu filmu vždy určují emoce a ty byly ted tomuto filmu nakloněny...(15.8.2011)

Což o to, námět je dobrý, ale co z toho, když hlavní představitelka je nevýrazná? Pak nevíte, jestli jí máte fandit, nebo ne. Jediný, kdo to všelijak zachraňuje je Tommy Lee Jones, ale i ten už měl lepší role. A nechce se mi věřit, že tohle natočil ten samý režisér, který natočil Řidiče slečny Daisy. To fakt ne. Takže když tu je všechno nemastné, neslané, jaké z toho asi vykouzlím hodnocení?(12.4.2009)

Lehce nadprůměrný thriller, ale jednou zhlédnout bohatě stačí.(8.9.2007)