Dvojí obvinění

Doppelmord

Dvojnásobné obvinenie

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA / Kanada / Německo, 1999, 105 min

Vysoce nadprůměrný thriller s mým oblíbencem T.L.J.(19.10.2010)

Nič nové doslova na tú dobu už dosť pretrepaný námet v podobnosti s či už s výborne koncipovaným Utečencom alebo konkrétne s herečkou "neustále unikajúcou" Ashley Judd a nehovoriac o polohe "riešiteľa prípadov" Tommy Lee Jones práve obidvaja sa objavili v takýchto podobných úlohách už nepočetne krát, takže pôsobia až moc obohrato. Film ako taký nie je zlý ale neponúka nám nič nové proste kopíruje zaužívané trendy, vo svojom žánry zastáva slušný priemer. Vyšetrovacie metódy su dosť jednoducho odbyté hned na začiatku filmu a náležité súdne pojednávanie vyznie až smiešne. V dnešnej dobe by už podobný námet nemal takú šancu uspieť. ║Rozpočet $70miliónovTržby USA $116,741,558Tržby Celosvetovo $177,841,558(22.12.2007)

Uprchlik to sice neni, ale....(18.6.2012)

• Anderton

Jones zase niečo vyšetruje, Judd je krásna a podvedená, finále tuctové a klišovité až až a vyzerá to celé ako Hallmark produkcia. Snáď po čase všetci zúčasnení chápu, že tento film je v ich kariérach, aj napriek vysokým tržbám, prešľap. Vrátane Greenwooda.(23.5.2012)

• forsythia

Ach ten dojemný závěr. Ale místy bylo i na co koukat, jinak bych s tím skoncovala v polovině. Zabít odpoledne u televize se tím dá.(25.6.2013)