Policista Wayne zachrání život jednomu člověku. Zanedlouho se dozví, že to byl známý gangster Frank. Ten ho za odměnu pozve do svého nočního klubu. Trochu se spolu seznámí, a když Frank zjistí, že Wayne žije sám, pošle mu jako " dárek" dívku Glorii, aby mu týden dělala společnost. Wayne ji chce vyhodit, ale Glorie mu vysvětlí, že kdyby ji Frankovi vrátil, dostala by se do maléru ona a její bratr, který Frankovi dluží peníze. Wayne si ji tedy doma nechá, vyspí se s ní, vznikne mezi nimi vztah. Po týdnu si Frank přijede Glorii vyzvednout, ale Wayne mu ji už vydat nechce, protože s ní chce žít.Frank mu nabídne, že Glorii prodá za 40. tisíc. Wayne hořko těžko peníze sežene, ale Glorie takový kšeft odmítne a sama odejde. Frank si pro ni přijde znovu, vypadá to, že se střetne Frankův gang a policajti, kteří přijedou zase podpořit Wayna. Frank s Waynem se tvrdě poperou, do toho zmatku se najednou Glorie vrátí, a aby zabránila většímu maléru, rozhodne se, že se k Frankovi vrátí dobrovolně. Frank je ale také velkorysý, a když vidí, čeho je Wayne kvůli Glorii schopen a ona kvůli němu, vzdá se jí, a nechá je už oba na pokoji... (TV Nova)

Galadriel

Hvězdné obsazení slibovalo mnohem lepší podívanou, než jakou tenhle film ve skutečnosti nabízí. On vlastně nenabízí skoro nic, vyjma těch příjemných herců a několika málo povedených okamžiků. Navíc jsem měla tu smůlu vidět film s naprosto příšerným českým dabingem, který srazil celkový dojem možná i o hvězdičku níž, než bych hodnotila v případě originálního znění. ()

Malarkey

Jasně, že jsem si film pustil kvůli hercům. To byl vlastně taky jediný důvod, proč jsem ho dokoukal. Příběhově totální nezájem, herecky De Niro klasika, ta se nikdy neomrzí. Musím ale konstatovat, že na to, jakej je herec, tak ty sexuální scény mu prostě nejdou. Ještě, že jich moc nemá. Chvíli jsem myslel, že tu Umu Thurman zavalí, což by mi po její etudě v Karlových Varech Na Plovárně s Markem Ebenem ani nevadilo. Závěr taky popírá to, jak De Nira a Murraye znám. Přijde mi, jak kdyby někdo průměrný námět nabalil na herce, kterým jejich role totálně nesedí už z podstaty jejich osobnosti. ()

Pohrobek

Sympatický film o životním rozhodnutí a činu jednoho ustrašeného, bojácného, zklamaného a už nejspíš rezignujícího chlapíka, kterému je dána velká šance a on ji využije, tak jak nejlépe dovede. Robert De Niro se tentokrát převtělil do nezvyklé úlohy, ve které ho rozhodně nejsme zvyklí vídat a je otázkou, zda-li jsme ochotni tento jeho přerod vůbec akceptovat. Pro mě je bezesporu zajímavou podívanou, mám-li možnost sledovat De Nira, který většinou dělá ramena, jak se přikrčuje, kde může, a snaží se být ještě menším, než je. Myslím si, že i tento typ postav zvládá na výbornou, my se jen musíme smířit s tím, že i De Niro je jen člověk, který by rád našel roli, kterou by předvedl ještě něco nového. ()

tron

Zobuďte ma, keď to skončí. Fakticky som neveril, že niekto ako Bill Murray a Robert De Niro sa môžu prepožičať AŽ TAKEJ nude. Vôbec nechápem, o čo tu ide/išlo. ()

JFL

V kontextu všech jmen před i za kamerou (od produkujícího Scorseseho, přes klasika filmové hudby Elmera Bernsteina až po vynikajícího kameramana Robbyho Müllera) vyvolává "Vzteklej pes a Glorie" příznačně až vztek, jak moc potenciálu přichází vniveč a jak jako celek prostě nefunguje. Režírující one-hit-wonder John McNaughton, který si udělal jméno znepokojujícím "Henry: Portrét masového vraha", buďto tento projekt naprosto neukočíroval, nebo se pokusil tuctový scénář ozvláštnit mnohoznačností, která ale padá na hubu, neboť je stejně ve finále zcela anulována. Celý projekt je postavený na dvou až zoufale nekoncepčních nápadech. První představuje premisa postavená na rádoby důmyslné parafrázi slovní hříčky "no guts, no glory", kde poslední slovo je tentokrát v odkazu na titulní postavu psáno Glory. Druhý vtip filmu má spočívat v tom, že zde De Niro a Murray hrají zdánlivě proti svým klasickým škatulkám. V případě obou ovšem představují jejich zdejší party pouhou hodně vlažnou zahřívačku na jejich zásadně dotaženější role v "Jackie Brown" a "Na Hromnice o den více". Kámen úrazu spočívá v tom, že jejich zdejší figury se pouze tváří jako atypické díky místy překvapivě dobrým dialogům, jenže jednají zcela schematicky. Vyprávění totiž klame tělem, když dává značný prostor postavám a jejich frustracím, nejistotám a životním kompromisům. A to až do té míry, že si diváci mohou začít myslet, že se bude film vyvíjet jako mnohovrstevnaté drama, které se nebojí ukazovat atypické hrdiny stranou tradičně prezentovaných škatulek maskulinity. Jenže navzdory všemu potenciálu se slibně atypicky rozjeté vyprávění usadí v těch nejtradičnějších možných kolejích. Z pojednání o křehkých a obvykle skrývaných stránkách maskulinity nakonec vše ústí do prachsprosté manic pixie girl báchorky postavené navíc na debilním indoktrinačním schématu, že chlap si ženu udrží pouze, když někomu dá přes držku. ____ Překvapivě "Vzteklej pes a Glorie" v mnoha ohledech představuje přesný protiklad geniální dekonstrukce sebezahleděné toxické maskulinity v "Oldboy" Parka Chan-wooka. Oba filmy pojednávají o podivné hře a komplikovaně se vyvíjejícím vztahu dvou mužů, kde zásadní roli hraje žena dosazená po bok hlavního hrdiny. Také obsahují obrazy mnohdy zkratovitého násilí, bitek plných bolesti i vyčerpání a odehrávají se na pozadí odvrácené strany velkoměst s podivnými podniky a službami pro gangstery. Jenže zatímco "Oldboy" diváky od původních sympatií k hrdinovi vede k ohromně tragickému finále a prozření, že to on ve skutečnosti byl celou dobu záporákem, "Vzteklej pes a Glorie" jen jakékoli atypické a komplexnější rysy maskulinity prezentuje jako podivínství a slabost, které jen omezují tradiční ctnostně heroické mužství inherentně zakotvené v každém chlapovi, jemuž žádná žena nedokáže odolat. ____ "Vzteklýho psa a Glorii"  by bylo možné vzít částečně na milost, kdybychom si v souladu se zde často zmiňovanou psychoterapií a ovládáním hněvu připustili možnost, že se jedná o origin story k "Přeber si to". () (méně) (více)

Oskar

Podle mě je ten film tak nezáživný proto, že původně měl hrát Murray 'vzteklýho psa' a DeNiro, jako vždycky, mafiána. Jenže Robert DeNiro rád hraje role různých typů a žánrů, takže trval na tom, že bude hrát Murrayho roli. Podle mě v tomto případě šlápl vedle. ()

movie

Upřímně? Tohle mi přišlo jako mainstreamovější verze MODRÉHO SAMETU, kterou scénárista okořenil o nečekanou pointu, která ale nikoho dvakrát nevytrhne. Z herců mě spíš než De Niro a Murray potěšil sympaťák David Caruso! ()

dobytek

Herecký obsazení slibovalo rozhodně lepší podívanou. Začátek ještě vypadal docela nadějně, ale nakonec z toho vylezla naprosto nezajímavá romantická komedie. Kdyby v tom nehrál Robert De Niro a Bill Murray, tak to ani nedokoukám. ()

StarsFan

O tom, že Robert De Niro a Bill Murray jsou dva herci té nejvyšší kvality, snad nikdo nepochybuje. Oba dokáží zahrát snad cokoliv tak, aby jim to člověk sezřal a myslel si přitom, že právě snědl hlavní jídlo od nějakého michelinského šéfkuchaře. Jenže, jenže, jenže... Jak to říct? Když má někdo vypadat jako gangster, je De Niro nadBůh. Když dojde na hraní toho největšího losera na světě, září Murray jasněji než severka. A oba se můžou snažit, jak chtějí, a zahrát své role klidně s Oscarovou grácií, ale i tak z hlavy nedostanete myšlenku, že ten nesmělý chlapík, kterému by Uma u televize měla dávat ruku kolem ramen, je Bill a ten tvrďák stojící u auta před domem zas Robert. Chválím odvahu, kluci, ale kdybyste si role prohodili, dokážete i z neinteligentního nudného scénáře vykouzlit zatraceně zajímavé dílko. Takhle to ale vychází na naprosto nejobyčejnější tři hvězdičky. ()

betelgeuse

De Niro a Murray jsou v rolích ustrašeného poldy a dvousečného gangstera skvělí, ale popravdě - ten film se táhne jako nudle z nosu. ()

sud

Tohle je dost divný film. Divný už jenom tím hereckým obsazením. Začátek je celkem slibný, ovšem zbytek (a zvláště konec) je dosti podivný. Robert De Niro i Bill Murray se se svými rolemi vypořádali velmi dobře, ovšem víc než jednorázová oddechovka to není. ()

Eddard

Vzteklý pes De Niro je ke své atypické roli poctivý a přesvědčivý, dlouho jsem se nemohl rozhodnou co si myslet o Billově prapodivném mafiánovi, až jsem došel k tomu, že je tak jiný od obecně zažité "kmotrovské" předlohy až je geniální (a to jsem si v duchu chvíli pohrával i se spojením nevhodně obsazený) a Umě Thurman to tady sluší jako málokdy, i když bych její výkon rozhodně neoznačil jako nezapomenutelný. No a jako třešnička na dortu - David Caruso a jeho fantastický zrzavý rytíř, který se s ničím nepáře, jakožto Waynův (De Nirův) přítel a vzor. 70% ()

Xmilden

Zvláštní nevtipná komedie, ve které Bill Murray ukazuje trošku jinou hereckou tvář než v jaké jsme zvyklí jej běžně vídat. De Niro si hlídá svůj poloautistický výraz a do toho všeho mu zamotá hlavu Uma Thurman. Poprávu trošku zapomenutý film. 55% ()

LiVentura

Poměrně vyvedená krimikomedie o policajtovi, který neumí získat ženu a když už ji získá, nastává problém, nejen však citový.! ()

Boogeyman

Příjemná oddychovka. De Niro,Caruso a Murray se zřejmě dobře bavili a z filmu je to znát. Není to žádnej klenot, ale opravdu příjemně se na to kouká. ()

kingik

Policista Robert De Niro zachrání život šéfovi mafie, který se mu za to chce nějak odvděčit. Proto za ním pošle krásnou servírku Umu Thurman. Blbému scénáři postrádajícímu reálný kontext pomoci není a tak jen herci si poctivě odehráli své party, ale já jako divák jsem se moc nebavil. ()