Vzteklej pes a Glorie

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

• lebowski

Těšil jsem se na to a byl jsem dost zklamaný,možná za tři,já čekal víc(5.3.2003)

• kingik

Policista Robert De Niro zachrání život šéfovi mafie, který se mu za to chce nějak odvděčit. Proto zaním pošle krásnou servírku Umu Thurman. Blbému scénáři postrádající reálný kontext pomoci není a tak jen herci si poctivě odehráli své party, ale já jako divák jsem se moc nebavil.(5.3.2009)

Poměrně vyvedená krimikomedie o policajtovi, který neumí získat ženu a když už ji získá, nastává problém, nejen však citový.!(1.1.2010)

Sympatický film o životním rozhodnutí a činu jednoho ustrašeného, bojácného, zklamaného a už nejspíš rezignujícího chlapíka, kterému je dána velká šance a on ji využije, tak jak nejlépe dovede. Robert De Niro se tentokrát převtělil do nezvyklé úlohy, ve které ho rozhodně nejsme zvyklí vídat a je otázkou, zda-li jsme ochotni tento jeho přerod vůbec akceptovat. Pro mě je bezesporu zajímavou podívanou, mám-li možnost sledovat De Nira, který většinou dělá ramena, jak se přikrčuje, kde může, a snaží se být ještě menším, než je. Myslím si, že i tento typ postav zvládá na výbornou, my se jen musíme smířit s tím, že i De Niro je jen člověk, který by rád našel roli, kterou by předvedl ještě něco nového.(23.12.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,081,586Tržby Celosvetovo $-/60%/(16.11.2005)

• - Ve filmu se objevuje stejná saxofonová skladba, která zazněla ve snímku 7 Women (1966). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Chicagu. (Terva)

• - Roli Franka Mila měl původně ztvárnit Robert De Niro, nakonec si však postavu zahrál Bill Murray. (Terva)