Vzteklej pes a Glorie

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $11,081,586(15.12.2006)

Sympatický film o životním rozhodnutí a činu jednoho ustrašeného, bojácného, zklamaného a už nejspíš rezignujícího chlapíka, kterému je dána velká šance a on ji využije, tak jak nejlépe dovede. Robert De Niro se tentokrát převtělil do nezvyklé úlohy, ve které ho rozhodně nejsme zvyklí vídat a je otázkou, zda-li jsme ochotni tento jeho přerod vůbec akceptovat. Pro mě je bezesporu zajímavou podívanou, mám-li možnost sledovat De Nira, který většinou dělá ramena, jak se přikrčuje, kde může, a snaží se být ještě menším, než je. Myslím si, že i tento typ postav zvládá na výbornou, my se jen musíme smířit s tím, že i De Niro je jen člověk, který by rád našel roli, kterou by předvedl ještě něco nového.(23.12.2004)

Tohle je dost divný film. Divný už jenom tím hereckým obsazením. Začátek je celkem slibný, ovšem zbytek (a zvláště konec) je dosti podivný. Robert De Niro i Bill Murray se se svými rolemi vypořádali velmi dobře, ovšem víc než jednorázová oddechovka to není.(16.11.2007)

• tron

Zobuďte ma, keď to skončí. Fakticky som neveril, že niekto ako Bill Murray a Robert De Niro sa môžu prepožičať AŽ TAKEJ nude. Vôbec nechápem, o čo tu ide/išlo.(26.10.2004)

• Galadriel

Hvězdné obsazení slibovalo mnohem lepší podívanou, než jakou tenhle film ve skutečnosti nabízí. On vlastně nenabízí skoro nic, vyjma těch příjemných herců a několika málo povedených okamžiků. Navíc jsem měla tu smůlu vidět film s naprosto příšerným českým dabingem, který srazil celkový dojem možná i o hvězdičku níž, než bych hodnotila v případě originálního znění.(15.6.2008)