Vzteklej pes a Glorie

Mad Dog and Glory

Besný pes a Glória

Komedie / Drama

USA, 1993, 97 min

Upřímně? Tohle mi přišlo jako mainstreamovější verze MODRÉHO SAMETU, kterou scénárista okořenil o nečekanou pointu, která ale nikoho dvakrát nevytrhne. Z herců mě spíš než De Niro a Murray potěšil sympaťák David Caruso!(3.1.2003)

Poměrně vyvedená krimikomedie o policajtovi, který neumí získat ženu a když už ji získá, nastává problém, nejen však citový.!(1.1.2010)

De Niro a Murray jsou v rolích ustrašeného poldy a dvousečného gangstera skvělí, ale popravdě - ten film se táhne jako nudle z nosu.(2.1.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,081,586Tržby Celosvetovo $-/60%/(16.11.2005)

Sympatický film o životním rozhodnutí a činu jednoho ustrašeného, bojácného, zklamaného a už nejspíš rezignujícího chlapíka, kterému je dána velká šance a on ji využije, tak jak nejlépe dovede. Robert De Niro se tentokrát převtělil do nezvyklé úlohy, ve které ho rozhodně nejsme zvyklí vídat a je otázkou, zda-li jsme ochotni tento jeho přerod vůbec akceptovat. Pro mě je bezesporu zajímavou podívanou, mám-li možnost sledovat De Nira, který většinou dělá ramena, jak se přikrčuje, kde může, a snaží se být ještě menším, než je. Myslím si, že i tento typ postav zvládá na výbornou, my se jen musíme smířit s tím, že i De Niro je jen člověk, který by rád našel roli, kterou by předvedl ještě něco nového.(23.12.2004)

• - Ve filmu se objevuje stejná saxofonová skladba, která zazněla ve snímku 7 Women (1966). (Terva)

• - Při jedné ze společných scén omylem zlomil Bill Murray nos Robertu De Nirovi. (korbitch22)

• - Roli Franka Mila měl původně ztvárnit Robert De Niro, nakonec si však postavu zahrál Bill Murray. (Terva)