Bezpochyby je tahle akční pecka zaslouženě v top200 v CSFD. John McClane, bez bot, ale lepší než chycen bez kalhot ;-) naprosto kultovní hlášky a způsob jakým likviduje protivníky jednoho po druhém. Naproti charismatický padouch. Bez váháni 10/10* Každý koho zajímají aspoň trošku filmy by měl tento skvost vidět. ,,mery chrismas madafaka*(8.3.2008)

Jeden z nejlepších akčních filmů. Zásluhu na tom má především Bruce Willis a také Alan Rickman ve své nejlepší roli.(12.4.2005)

První Past jsem neviděl už hodně let a byl moc příjemně překvapen, jak vůbec nezestárla a pořád skvěle funguje: nedokonalý, ale dokonale sympatický hrdina, skvělá akce, která ladí s konverzačními scénami, spousty (nejen McClaneových) hlášek, výrazné vedlejší postavy (Johnson and Johnson), výborná práce s detailem a náznaky atd. atd. Dát míň než pět je hřích.(23.9.2009)

• - John McClane (Bruce Willis) má při útěku větrací šachtou bílé tílko. Když však ze šachty vylézá, tílko je zelené. (Kroup4)

• - Nôž do filmu vyrobil Jack W. Crain. (Odpocivadlo)

• - Hans Gruber (Alan Rickman) byl zařazen Americkým filmovým institutem AFI v žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu na 46. příčku. (TheDude)