Smrtonosná past

Die Hard

Smrtonosná pasca

Akční / Thriller

USA, 1988, 131 min

První Past jsem neviděl už hodně let a byl moc příjemně překvapen, jak vůbec nezestárla a pořád skvěle funguje: nedokonalý, ale dokonale sympatický hrdina, skvělá akce, která ladí s konverzačními scénami, spousty (nejen McClaneových) hlášek, výrazné vedlejší postavy (Johnson and Johnson), výborná práce s detailem a náznaky atd. atd. Dát míň než pět je hřích.(23.9.2009)

Klasika akčních filmů. Hláškující Bruce Willis, uzavřený prostor, dost krve a skvělý záporák Alan Rickman.(2.6.2003)

Vánoční akční thriller vykrádající pohádku o zakleté princezně. Princem je John McClane, toho času policejní důstojník, kterému to neklape v manželství. Místo gotického hradu mrakodrap Nakatomi Plaza, místo sedmihlavé saně tucet teroristů, kteří chtějí celé království, místo nablýskaného kordu poloautomatická pistole Beretta M-92. Přesná muška. Přesné hlášky. Amerika objevena. 19 let po premiéře. Merry Christmas. :-)(7.6.2007)

rozpočet : $28 million tržby celosvetovo : $138,708,852(18.5.2007)

Jeden z prvních pořádných Willisových akčnáků a na začátek opravdu dobré. Pokračování již bohužel nebylo to pravé, ale originál je originál.(25.6.2004)