poster

Smrtonosná past

 • USA

  Die Hard

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca

Akční / Thriller

USA, 1988, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ****

  Willis ve sve nejlepsi forme – sam proti ohromne presile a presto zvitezi – ve vetsine akcnich filmu tento zavedeny postup pusobi smesne – zde vsak nesmirne realisticky.(27.7.2002)

 • Enšpígl
  *****

  Do tohohle filmu jsem doslova zabouchlej. Když nespím vedle žádný ženský tak chrápu s tímhle filmem. Nadpozemský akční nářez řídí John McClane takovou rychlostí, že nestihnete vnímat ani všechny barvy původně bilého nátělníku se kterým svou mrakodrapovou akci rozjížděl . Celou dobu mě bylo vnucováno, že nejlepší travení vánoc je žrát zavržděnou rybu, mít radost z ponožek zabelné do barevného papíru strčené pod uřízlej strom odněkud z lesa a zpívat písničky co se hrají jen ten večer. Pak přišel tenhle film, v něm Bruce Willis a přesně na vánoce vystřílel celej mrakodrap, vymlátil všechny co mu přišli do cesty, vykouřil spousty cigár a trousil jednu bombovou hlášku za druhou. Od té doby mě bylo jasné jak traví vánoce pořádný frajeři. "Vítej na mejdamu". "Jsem hovno na tvý košili". "Teď už mám samopal HO- HO- HO" To je jen zlomek alternativních vánočních vět místo každoročních vánočních frází typu: "Ježíšku panáčku..". "Děkuji za dárky, udělali mě velkou radost". " Je mě špatně z bramborového salátu".(17.6.2007)

 • EdaS
  *****

  První Past jsem neviděl už hodně let a byl moc příjemně překvapen, jak vůbec nezestárla a pořád skvěle funguje: nedokonalý, ale dokonale sympatický hrdina, skvělá akce, která ladí s konverzačními scénami, spousty (nejen McClaneových) hlášek, výrazné vedlejší postavy (Johnson and Johnson), výborná práce s detailem a náznaky atd. atd. Dát míň než pět je hřích.(23.9.2009)

 • Morien
  ***

  (1001) Čím jsem starší, tím absurdnější mi přijdou jakékoliv politické narážky v podobném typu filmů. Sice jsem to myslím špatně formulovala (mám na mysli věty jako "vy Američani jste všichni stejní" i třídní boje a ještě další věci, ale nyní nejsem v ráži, abych to rozvíjela), ale naštěstí na tom nesejde, protože tenhle konkrétní kousek si na tom tolik nezakládá. Johnovu ženu jsem nikdy neměla ráda, ale hlavní je to, že John je unavený a že jeho nožičky krvácí. Často si v rozsáhlejších komplexech představuji, že najednou civilizace zkolabuje a já budu muset prolézt nějakou šachtou a čelit světu jako zvířátko. Inspirací je mi tento film a potom Vetřelci.(10.1.2015)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. A jedna z mých nejoblíbenějších akčních pecek - z doby, kdy měl Bruce Willis ještě vlasy. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6642-smrtonosna-past-die-hard/videa/(27.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace