Smrtonosná past

Die Hard

Smrtonosná pasca

Akční / Thriller

USA, 1988, 131 min

Klasický Willis sám o Vánocích v hotelu s bandou obyčejných zlodějů. Sice všichni víme, jak to dopadne, ale je to zábava, navíc se skvělým Rickmanem.(3.3.2003)

Soundtrack Michael Kamen: 1. The Nakatomi Plaza [1:48] ,2. Gruber's Arrival [3:40] ,3. John's Escape/You Want Money? [5:52] ,4. The Tower [1:49] ,5. The Roof [3:37] ,6. The Fight [1:07] ,7. He Won't Be Joining Us [3:53] ,8. And If He Alters It? [2:40] ,9. Going After John Again [4:31] ,10. Have a Few Laughs [3:30] ,11. Welcome to the Party [0:58] ,12. TV Station/His Bag is Missing [3:52] ,13. Assault on the Tower [8:17] ,14. John is Found Out [5:01] ,15. Attention Police [3:38] ,16. Bill Clay [2:02] ,17. I Had an Accident [2:37] ,18. Ode to Joy [3:36] ,19. The Battle [10:15] ,20. Gruber's Departure [2:00] ,21. Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! [1:57],(14.5.2011)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $83,008,852Tržby Celosvetovo $140,767,956"Yippee-ki-yay, John McClane sa stal filmovou legendou!" __/100%/(18.5.2005)

Klasika akčních filmů. Hláškující Bruce Willis, uzavřený prostor, dost krve a skvělý záporák Alan Rickman.(2.6.2003)

Smrtonosná past je ultimátní akční pecka. Viděl jsem jí jako hodně malej a tenkrát jsem si říkal, jakej je ten Bruce borec. Jenže pak jsem tuhle pecku neviděl nějakejch patnáct let a zapomněl jsem na docela dost scén. Říkal jsem si, že tak to nemůžu nechat a tak jsem se k filmu opět vrátil. Tenkrát jsem ty emoce nemohl jevit naplno, ale teď vím, že do Johna McClanea jsem se vysloveně zamiloval.(2.2.2013)

• - Dôstojník LAPD, ktorý ošetruje seržanta Powella (Reginald VelJohnson), si zahral herec Anthony Peck. Ako detektív Ricky Walsh sa objavil aj v Smrtonosnej pasci 3. (m.a.t.o.)

• - Během letu helikoptérou řekne Robert Davi (FBI Specialní Agent Big Johnson): „Slicku, ty vole, to je jako v Sajgonu, že?“ Grand L. Bush (FBI Agent Little Johnson) odpoví: „Já měl tehdy teprve před maturitou, magore.“ Ve skutečnosti je mezi Davim a Bushem věkový rozdíl 18 měsíců. (HellFire)

• - Když ve scéně s větou: "Now I have a machine gun,"  Hans Gruber (Alan Rickman) pohne hlavou teroristy. Přitom je vidět, že herec v pozici zdánlivé mrtvoly mrkne. (tamadas)