Akčný film a séria svojho vlastného rozmeru. Zameraný čisto na inteligentnú akciu s množstvom zvratov, pomerne hluchý nápad, ktorý by s inou produkciu skončil zapadnutý v archívoch tvorcovia rozvili naplno. Tú dobu ešte neokukaný, drsný, bosý a akčný Willis to zatiahol dokonale a zariadil si naozaj obrnený rešpekt do konca života. Hlavne u mňa! 100%.(17.5.2006)

Jeden z absolutních vrcholů akčního filmu v historii. Všechny díly jsou super, ale jednička je nejvíc excelentní a zdá se mi, že zraje jako víno, čím je starší tím je lepší... Filmu se nedá vytknout naprosto nic, od námětu, herců, kamery, střihu, vtipu, hlášek, brutality, hlavního hrdiny, který dostává brutální kapky a nakonec stejně se všemy vyjebe ... Prostě převrat v dějinách akčních filmů. Tímto filmem si Willis jednoznačně zajistil bezstarostnou kariéru a důchod.(26.5.2008)

Klasický Willis sám o Vánocích v hotelu s bandou obyčejných zlodějů. Sice všichni víme, jak to dopadne, ale je to zábava, navíc se skvělým Rickmanem.(3.3.2003)

Bruce Willis stvořil přelomový film, který stvořil Bruce Willise. Dokonalá učebnice akčního filmu.(4.6.2002)

Určitě jeden z mých top 5 akčních filmů. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem to rozdejchával hodně dlouho. Willis je neuvěřitelnej mazák a scéna, jak běhá bosej po rozstřílenym skle je nezapomenutelná.(1.6.2006)