Smrtonosná past 3

Die Hard: With a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Třetí díl si se svými předchůdci (co se týče humoru a akce) v ničem nezadá, ale bohužel má i nejjasnější slabiny. První je zbytečně ztlumený soundtrack. Tou druhou slabý závěr a tou třetí (nejpodstatnější) ubohý Jeremy Irons, který chtěl vystihnou chladnokrevného teroristu za pomoci jemných gest, ale bohužel ve výsledku vypadá jako velmi zženštilý terorista. I přes tyhle nedostatky je to však stále vynikající pokračování...(24.8.2002)

Mě to sedlo stejně dobře jak předchozí dva díly. Samuel L. Jackson mi tam nevadí a Willisovi nijak nepřekáží v jeho coolovosti. A Jeremy Irons mi coby démonickej Němčour sedne víc, než třeba záporáci ze dvojky.(1.6.2006)

Soundtrack Michael Kamen: 1. Summer In The City - The Lovin' Spoonful ,2. Goodbye Bonwits ,3. Got It Covered - Fu-Schnickens ,4. John And Zeus ,5. In Front Of The Kids - Extra Prolific ,6. Papaya King ,7. Take A-nother Train ,8. The Iron Foundry ,9. Waltz Of The Bankers ,10. Gold Vault ,11. Surfing In The Aquaduct ,12. Brahms: Symphony No.1 ,13. Beethoven: Symphony No.9 ,(14.5.2011)

Časom preverená akčná megapecka a totálna klasika. Nie najlepšia zo série, ale keď to človek porovná s dnešnými "akčnými" filmami, je to dokonalosť.(23.9.2011)

Nejhorší díl ze smrtonosných pastí, ale stále nadprůměr. Možná už bylo trošku příliš vytvářet i třetí díl, ten těží hlavně ze slávý předchozích dvou dílů a už je trošku o něčem jiným než byl 1 a 2 díl. Jedinej kdo zůstal je Bruce Willis, ten to taky celý táhne, i když ne tak dobře jak umí, ale zase mu vydatně sekunduje Samuel L. jackson, kterej je ostatně jako skoro vždycky skvělej, takže se to vyrovnává. Ale Jeremy Irons v roli záporáka je takovej nijakej a zápletka je sice dobrá, ale tak trošku už okoukaná, přece jenom takováhle podobná krádež už byla v prvním díle . John McTiernan už natočil lepší filmy, ale rozhodně se nemá za co stydět a jako třetí pokračování to je docela na vysoký úrovni(11.10.2005)

• - Do role Zeuse Carvera byl původně obsazen Laurence Fishburne. Když ale s nabídkou otálel, byl do ní už obsazen Samuel L. Jackson. (Karlos80)

• - Spoiler: K filmu byl původně natočen jiný konec. Terorista Simon Gruber v něm uprchne do Rakouska, kde ho o půl roku později najde John McClane (který byl mezitím od policie opět propuštěn) a po krátké konverzaci teroristu zastřelí. Režisér McTiernan se ovšem rozhodl konec přetočit, protože mu přišlo divné, aby newyorský expolda létal po světě a honil teroristy. (korbitch22)

• - Pro filmaře se ukázal jako velký problém najít dostatečně velkou dálnici. To se nepovedlo a dálniční scény byly natočeny na různých místech a poté byly sestříhány. (jenik71)