poster

Smrtonosná past 3

 • USA

  Die Hard: With a Vengeance

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  **

  Nudná a neakční patlanina, kterou McTiernan pohřbil jednak svoji kariéru a jednak i základní dějovou osu celé Die Hard. Jak jednička, tak dvojka byly souboj jedince proti značné přesile. Jednou mrakodrap, podruhé letiště. Sem tam se nějaký ten detail pozměnil. Harlin je trochu lepší v akci, ale jinak šlo v podstatě o to samé. Tento atraktivní trademark jde však ve třetím pokračování úplně stranou. Ve snaze co nejvíce zaujmout, co nejvíce se odlišit motá režisér dohromady všechno možné. Otočí město vzhůru nohama, uráží černou komunitu, objeví se tu i "pomocník" Samuel L. Jackson (což o to je cool, jen tu jaksi nemá co dělat) a hlavní záporák Jeremy Irons je jednoduše trapný. Akce je sakramensky málo a s dvojkou se absolutně nedá srovnat. Tím nejmenším problémem jsou pak velmi často přítomné pomocné berličky v krkolomném ději (najednou někoho něco napadne a kupodivu to vždycky vyjde), kaskadérské kousky z kategorie snů (jak by mohl někdo přežít skok z cca 10 metrů na železný kontejner) a tupé vizuální efekty (voda v tunelu).(22.4.2007)

 • Rob Roy
  ***

  Hmm... Smrtonosná past se snaží být čím dál tím akčnější, Bruce Willis stále drsnější a postavy stále vtipnější. Ale už to začíná působit příliš uměle. Wilis přežije snad všechno a už se o něj ani nebojíte. Docela slušný záporák Jeremyho Ironse (ale začínám mít pocit, že si padouši stále více zakládají na vnějším vzhledu než na charakteru). Ale pořád to je solidní zábava a Mctiernanova režie je dobrá.(19.5.2003)

 • CheGuevara
  ***

  John McTierman spolu s Johnem McClanem se úplně utrhli ze řetězu a trojka už nemá zas tolik společného s jedničkou, ale pořád se jedná o svižný akčnák, který chutná i opakovaně.(16.6.2007)

 • molotov
  ****

  Ať žije bruce a jeho tentokrát nevánoční dobrodrůžo.(31.3.2004)

 • H34D
  *****

  Oops, McTiernan did it again - hra na kočku a myš ještě v lepším podání, než u Toma a Jerryho, výborná a vlastně i chytrá akce, jenž nenechá diváka vydechnout, nepřekonatelný Bruce Willis a zdatně sekundující Samuel L. Jackson, to jsou přednosti "nového" Die Hard, který kombinuje napětí a částečně i styl z jedničky s megalomanskou akcí, humorem a nadsázkou z dvojky. Jistě není to kdovíjak realistické, dočkáme se klasických klišé, kdy to má hlavní hrdina z poloviny za sebou, ale nakonec ne + od závěrečného zúčtování bychom také mohli čekat více, ale Die Hard 3 má prostě své kouzlo, je to úžasně zábavný a neúnavný akční film, (téměř) jako žádný jiný a proto mu tu pětihvězdu odepřít zkrátka nemohu. 9/10(10.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace