Smrtonosná past 3

Die Hard: With a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Třetí díl celé trilogie už je o něco slabší, ale rozhodně se divák nenudí. Zaujal mě Jeremy Irons v roli psychopatického teroristy. Ten chlap vážně zahraje cokoli.(31.7.2002)

Jako samostatný film solidní podívaná, jako hrdě se tvářící rozvinutí výborné série je ale zklamání. McTiernan nedokázal zopakovat lehkost prvního dílu a ani se nedokázal přizpůsobit Harlinovu pokusu o rozpoutání nefalšované akce. Respektive se o to pokusil, ale udělal tím z McClanea tvrďáka, který pije, nadává a krvácí, ale není to ten John z prvních dvou dílů, o kterého se divák bál. Od jisté chvíle jsem jen čekal, kdy už konečně toho drzého Simona doběhne a nějak parádně odpraví s "Yipee-ki-yay" na rtech. A když doznělo finále, jenom jsem kývnul, protože zúčtování je natočeno natolik chladně a téměř nezúčastněně, že k celému filmu až symbolicky patří. Přesto Vengeance nejde úplně odsoudit. Jackson se ukázal jako výborný parťák a třeba pesimistický začátek s nevrlým hlavním hrdinou je naprosto bezchybný. Základní problém ale pramení z toho, že okruh dění je znovu zvětšen, tentokrát ovšem neúměrně moc. Pokrok z mrakodrapu na letiště navnadí, z letiště do celého velkoměsta ale roztříští děj do příliš velkého množství roztodivných variací a divák tak ztrácí z neustálého zřetele hlavního záporáka. Ten je v Ironsově chladnokrevném podání bohužel jen ukecanou figurkou, která nedokáže nic dotáhnout do konce. Ale ještě jednou říkám - není to úplně zklamání a to z jediného důvodu. Je tu McClane a tudíž nechybí Bruce. Pouhý jeho "pissed-off face" zabraňuje jít níž.(16.6.2007)

Kohopak to tady máme? óóóó´, už zase Bruce :) Ano, ten správný chlápek co si nechal oholit hlavu, rozvedl se se svou ženou, ponechal si pár správných hlášek, a pustil se do boje s blbečkem, který je naprosto stejný idiot jako jeho bratr:)(18.5.2009)

Sice je to slabší než předešlé díly ale Samuel je dobrý pomocník,Irons je dobrý padouch(ale na bráchu nemá) a potom je tam dost nezapomenutelných scén:výbuch v metru,honička přes Newyorský park a Willisův útěk před vodou v tunelu.(2.3.2003)

Trojka je dle mého názoru ještě o něco lepší než dvojka. Zatímco dvojka nepřinesla kromě větší naturalističnosti skoro nic, trojka jede v úplně jiných kolejích. Akční rodeo začíná až ke konci, začátek je spíše thriller alá "Telefonní budka". Bruce Willis je zde spíše než Johnem McLanem Johnem Hallenbeckem z "Posledního skauta". Zápasí s kocovinou a sype ještě víc hlášek, než v minulých dílech. Samuel L.Jackson je mu důstojným parťákem a nijak ho nezastiňuje a ani on jeho. Padouši jsou opět Němci v čele s bratrem Hanse Grubera, kterého zahrál Jeremy Irons. Herec, který svým vyrovnaným a klidným vzhledem byl spíše využíván k rolím klaďasů a nebo psychologických postav, zde jako démonický záporák je velmi dobrý a přesvědčivý. Docela mě zklamalo (podobně jako ve dvojce) závěrečné zúčtování. Prásk - bum - hotovo. Kdyby se John zbavil jednoho neřáda po druhým, bylo by to mnohem zajímavější, než takhle. To je podle mě jediná vada na kráse. Jinak je "Past trojka" nabušený akčňák, který v žádném případě nedělá ostudu předešlým dílům.(17.6.2007)