Smrtonosná past 3

Die Hard: With a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

John McTiernan opät prevzal zezlo po jednotke a natocil dalsie pokracovanie nestastnika Johna McClanea, ktory sa opät ocitol v nespravnom case na nespravnom mieste, aj ked v tomto pripade to bol zrejme zamer teroristov na odputanie pozornosti niecoho, coho moze napadnut len samotneho McClanea, kedze policajti mali plne ruky prace s hladanim bomb po celom New Yorku. Na tejto casti sa mi pacilo hlavne duo Willis - Jackson, pricom prave Jackson narazal casto na svoju ciernu plet a preto boli z mojho pohladu niektore dialogy humorne, ale o napätie a vybuchy tu nebola nudza, malo to svizny rychly dej, co na akcnych filmoch zboznujem. V roku 1995 som explozie v New Yorku povazoval iba za akcnu filmovu show a ani vo sne by mi nenapadlo, ze by sa mohlo stat nieco omnoho horsie a tym bol 11.09.2001. Ak som si spravne vsimol vo filmografiach oboch hercov, tak Willis si s Jacksonom okrem tretej Smrtonosnej pasce zahral aj v akcnej parodii na SMRTONOSNE ZBRANE pod nazvom NABITA ZBRAN 1 (1993), dalej v PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETI (1994) alebo i v thrilleri VYVOLENY (2000)... 20.09.2010 ______ Bruce Willis - (John McClane) +++ Samuel L. Jackson - (Zeus Carver) +++ Jeremy Irons - (Simon Gruber) +++ Graham Greene - (Joe Lambert) +++ Colleen Camp - (Connie Kowalski) +++ Larry Bryggman - (Walter Cobb) +++ Anthony Peck - (Ricky Walsh) +++ Nicholas Wyman - (Mathias Targo) +++ Hudba: Michael Kamen +++ Produkcia: Andrew G. Vajna, John McTiernan, Robert Lawrence +++ Nemecka Cinema - 75%(20.9.2010)

John McTierman spolu s Johnem McClanem se úplně utrhli ze řetězu a trojka už nemá zas tolik společného s jedničkou, ale pořád se jedná o svižný akčnák, který chutná i opakovaně.(16.6.2007)

Lepší než dvojka, ale horší než jednička, protože ta nebude na poli akčních "sólovek" nikdy překonaná. Tahle série je vůbec zvláštní tím, že s přibývajícím počtem dílu až tak moc neklesá jejich úroveň. Skvělý výstup Willise s cedulí "nesnáším negry" v Harlemu.(3.3.2003)

Kohopak to tady máme? óóóó´, už zase Bruce :) Ano, ten správný chlápek co si nechal oholit hlavu, rozvedl se se svou ženou, ponechal si pár správných hlášek, a pustil se do boje s blbečkem, který je naprosto stejný idiot jako jeho bratr:)(18.5.2009)

No na to, ze se jedna uz o treti dil, je to porad na hodne slusny urovni. Willis je opet dokonalej, haze jednu hlasku za druhou, akci zvlada skvele a vetsinu casu je spinavej jak prase, proste dokonalej hlavni hrdina. Potesi Samuel Jackson, kterej je sice obcas krapet vic vyplasenej, nez by bylo nutny, ale jako nahravac pro Willise v podstate nema chybu. A zaporak v podani Ironse je dokonalej. Co se tyce pribehu, tak dokaze parkrat prekvapit a parkrat je predvidatelnej, takze pro akcni film rozhodne nadprumer. A ackoliv film neni nak extremne nabitej akci, hlaskujici Willis to vzdy zachrani, takze sem se bavil po celou dobu.(18.6.2007)

• - Smrtonosná past 3 je jediný díl série, ve kterém John McClane vysloví hlášku "Yippe ki yay motherfucker" až po smrti hlavního záporáka. (tamadas)

• - Gruber (Jeremy Irons) má ve filmu zbraň Makarov PM ráže 9x18mm Makarov. (dc125)

• - Pracovní název filmu byl: "Die Hard: New York." (Karlos80)