poster

Smrtonosná past 3

 • USA

  Die Hard: With a Vengeance

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ****

  Přesun z relativně uzavřeného prostředí do volného prostoru sice trošku degraduje prvotní nápad, i přesto ale zůstává třetí díl Die Hard důstojným členem série. bavit totiž stále zvládá na výbornou.(7.7.2010)

 • Isherwood
  ****

  O zbytečnosti pokračování Die hard se dá polemizovat už u druhého dílu, ale trojka už je čistým parazitováním na této ikoně akčního filmu. Oslovský můstek v podobě „případu Nakatomi“ společně s Gruber bruders je vyloženě trapný a prochlastaný John McLane je standardní scénáristické klišé, se kterým si díkybohu režisér McTiernan ví rady a tak Bruce Willis opět cedí suché hlášky jako o závod. Ale zde už ani nadhled nepomůže k tomu, aby se trojka právoplatně zařadila po bok svých předchůdců. Akční pasáže jsou sice skvělé a taková demolice metra se jen tak nezapomíná, jenže na druhé straně je to spíše žánrová akční rutina bez vážnějšího dějového zlomu, která víceméně stojí na režijním podání páně McTiernana, který z možností Hensleighova scénáře vytřískal maximum a trojka Die Hard je jeho posledním dobrým filmem, zřejmě nejlepším třetím dílem vůbec, který by ale jako samostatný film fungoval (možná) mnohem lépe. Jen ta „rasová politika“ byla poněkud mimo…(27.9.2006)

 • Radyo
  ***

  Třetí díl celé trilogie už je o něco slabší, ale rozhodně se divák nenudí. Zaujal mě Jeremy Irons v roli psychopatického teroristy. Ten chlap vážně zahraje cokoli.(31.7.2002)

 • Lateef
  ****

  Simon říká: S McClanem já zahraju si hru, vytrhnu mu chrup, rozervu mu trup, nezbyde z něj ani chlup... Tohle je pravá McTiernanská jízda! Sled událostí je rychlejší než kmitající nohy sprintera Maurice Greena. Útočník hovořící v rýmovačkách, hádankách a náznacích si zasedl na McClanea jako výbušný tělocvikář na tlustého brýlatého jedničkáře a McClane kvůli němu lítá po New Yourku od jedné telefoní budky k druhé rychleji než chrt pronásledující umělého zajíce. Tempo filmu je doslova zběsilé, až je to možná na škodu, protože jedna akční scéna střídá druhou a při dvouhodinové stopáži si pak ani nevzpomenete, co se dělo před půlhodinou. Je toho tolik, že to prostě nestíháte všechno vstřebat. A ke všemu ještě pálí ústřední duo trefné hlášky s kadencí jakékoliv střelné zbraně ve filmu. To abyste měli hlavu jako barák. Willis s Jacksonem se skvěle doplňují, jako akční dvojice fungují parádně. Zklamal mě Irons, nebyl to prostě záporák hodný série Die Hard. Chytlavé hudební tóny a skvěle natočená akce. A teď po dvanácti letech všichni do kina na čtyřku! Aaa, to Simon neřekl:) (Ale my všichni stejně půjdem) 90 miliónů dolarů(rozpočet)/361 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.6.2007)

 • kOCOUR
  ****

  Třetí díl už je úplně o něčem jiném než jeho dva starší bratříčci. Do děje se vkrádá příliš mnoho postav a John dostává relativně málo prostoru. Řemeslník McTiernan ale uspívá s hrou na kočku a myš stále úspěšně a film neztrácí tempo a humor ani ke konci. Dvěma největšími slabinami jsou nepochybně odfláklý závěr, který vypadá vedle svých závěrových bratří z předešlých dílů jako postižené batole, a především pak mužatkovitý Jeremy Irons, kterému sice nelze upřít snahu nahradit respekt inteligentními formulemi místo vypracované tělesné schránky, ale...není dost zlý a podlý na záporného hrdinu. Celkově vzato je ale "Past trojka" velice zdařilou akční peckou, na třetí díl filmové série až pozoruhodně rychlou a údernou.(17.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace