Smrtonosná past 3

Die Hard: With a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Kdyby takovouhle kvalitu měly "trojky" ostatních sérií, tak bych byl spokojen. Stále se daří udržet tempo a z hereckého obsazení mi neseděl jen šéf policie. "Padouši" byly v pořádku :-)(4.2.2003)

Normálně bych koukal na všechno, když tam bude běhat Bruce Willis nebo prostě někdo, komu budou říkat John McLaine. Tomu všemu bych dal za pět hvězd. Normálně. Tenhle díl ovšem úplná extáze nebyl. Nacpali to skvělými herci, udělali prvotřídního a v podstatě nezapomenutelného padoucha, Johnovi opět pěkně zavařili, ale stejně to jaksi není ono. Největší chyba se stala asi v okamžiku, kdy si tvůrci řekli, že vyženou Johna z uzavřeného prostoru a nechají ho běhat po něčem větším, třebas po městě. Nic naplat, v šestém pokračování bude John McLaine asi nějaký mezinárodní double agent či co. Jsou ovšem filmy, kde to s pokračováním jde z kopce daleko víc.(19.5.2011)

WALL STREET 112. CO? NEMÁTE RÁD BĚLOCHY?(11.3.2004)

9 / 10 Tak tomuto vážne nerozumiem - prečo také slabé hodnotenia? Neviem, podľa mňa je to minimálne na úrovni jednotky a to je už čo povedať. Dobrý nápad strieda ešte lepší nápad, dobrú prestrelku ešte lepšia prestrelka a ako čerešnička na torte trio Willis - Jackson - Irons. Síce sa to neodohráva počas Vianoc a manželku započujeme iba cez telefón, ale inak je to skutočne bez chýb. A je mi úprimne ľúto, že som jeden z mála, kto si to myslí.(28.12.2005)

Přesun z relativně uzavřeného prostředí do volného prostoru sice trošku degraduje prvotní nápad, i přesto ale zůstává třetí díl Die Hard důstojným členem série. bavit totiž stále zvládá na výbornou.(7.7.2010)

• - Spoiler: K filmu byl původně natočen jiný konec. Terorista Simon Gruber v něm uprchne do Rakouska, kde ho o půl roku později najde John McClane (který byl mezitím od policie opět propuštěn) a po krátké konverzaci teroristu zastřelí. Režisér McTiernan se ovšem rozhodl konec přetočit, protože mu přišlo divné, aby newyorský expolda létal po světě a honil teroristy. (korbitch22)

• - Existuje také herní sequel s názvem „Die Hard: Vendetta“, kde se příběh odehrává o pět let později po třetím díle. John McClane v něm odešel do důchodu a jeho dcera se stala policistkou. Hlavním nepřítelem je zde Piet Gruber, syn Hanse Grubera. Ve hře se taky objeví seržant Al Powell, kterému propůjčil hlas jeho představitel Reginald VelJohnson. Poté, co vznikl čtvrtý díl, se toto herní pokračování považuje za spin-off, tedy cosi jako vedlejší díl. (tequilla)

• - Reklamní cedule, kterou nosí John McClane (Bruce Willis) na začátku filmu v Harlemu, byla původně zakryta speciálními efektovými značkami, aby nebyl nikdo uražen rasistickým nápisem. Nápis byl přidán pomoci CGI triků až v postprodukci. Některé televize používaly alternativní verze, kde byl nápis "nesnáším každého", což bývá někdy mylně uváděno za původní nápis na reklamní ceduli, ale i tento nápis byl dodělán pomocí CGI triků v post-produkci. (MrPierc)