Smrtonosná past 3

Die Hard: With a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Sice je to slabší než předešlé díly ale Samuel je dobrý pomocník,Irons je dobrý padouch(ale na bráchu nemá) a potom je tam dost nezapomenutelných scén:výbuch v metru,honička přes Newyorský park a Willisův útěk před vodou v tunelu.(2.3.2003)

Je to dosť dobrý akčný film s Bruceom Willisom, ktorý je už tretím dielom tejto slávnej série. Má vydarený príbeh o Johnovi McClaneovi, policajtovi vo výslužbe, ktorý je nútený vrátiť sa späť, keďže práve v meste začal vyčíňať mimoriadne nebezpečný terorista a od policajta chce, aby spĺňal jeho nebezpečné úlohy. Ale McClane si spolu so svojim nedobrovoľným partnerom postupne uvedomuje, že je za tým niečo úplne iné a tak sú nútení sa postaviť schopnej zločineckej organizácii. Spracovanie sa mi páči, dej pôsobí v rámci žánru pomerne nezvyčajne, keďže je rozdelený na dve takmer úplne odlišné polovice s inými prístupmi k akčnému žánru. Prvá je zaujímavý thriller, kde sú postavy nútené neustále sa rýchlo premiestňovať na rôzne miesta a spĺňať tu rozmanité úlohy, len tentoraz vo viac odľahčenej podobe a druhá je už bežný akčný film, kde sa bojuje proti teroristom v klasickej forme. Síce sa to stále dalo podať aj lepšie, bez pár situácií, napríklad hľadanie výbušnín v škole by som sa kľudne obišiel a hlavné duo spolu moc nefunguje, ale aj tak je to vydarená akčná zábava. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Síce moje typy akcie tu majú omnoho menší priestor, ako tie zvyšné, ale aj tak som spokojný, akcia je pomerne veľkolepá, rozmanitá, nápaditá, veľmi dobre natočená a dostatočne zábavná. Nájde sa tu plno zaujímavých naháňačiek, prípadne iných scén s dopravnými prostriedkami, pár slušných prestreliek, len nanešťastie krátkych a k tomu ešte nejaké tie kvalitné explózie a iné doplnkové akcie. Najviac sa mi páčia všetky tie krátke prestrelky. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Bruce Willis je tu ešte lepší, než v predchádzajúcich dieloch a má pár skvelých hlášok a replík, prekvapivo ma sklamal Samuel L. Jackson, bežne ho mám rád, ale tu mi prišiel skôr navyše a jeho výkon ma vôbec nebavil. Ale spokojný som so záporákmi, obzvlášť Jeremy Irons na ich čele a nesklamú ani zvyšné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, John McTiernan zvláda tento žáner bez najmenších problémov. Smrtonosná pasca 3 tejto sérii a ani žánru rozhodne hanbu nerobí, výrazne nadpriemerný akčný film, ktorý si rád občas pozriem. 83%(5.1.2011)

Časom preverená akčná megapecka a totálna klasika. Nie najlepšia zo série, ale keď to človek porovná s dnešnými "akčnými" filmami, je to dokonalosť.(23.9.2011)

Lepší než dvojka, ale horší než jednička, protože ta nebude na poli akčních "sólovek" nikdy překonaná. Tahle série je vůbec zvláštní tím, že s přibývajícím počtem dílu až tak moc neklesá jejich úroveň. Skvělý výstup Willise s cedulí "nesnáším negry" v Harlemu.(3.3.2003)

Na třetí díl to není vůbec špatné.Willis a Jackson jsou vynikající duo.Samozřejmě by tento díl neustál při srovnání s jedničkou nebo dvojkou, ale pokud ho beru jako obyčejný akčňák, nemohu být zklamaný!(29.8.2002)