Rozpočet $85miliónovTržby USA $50,016,394Tržby Celosvetovo $137,298,489║ Perfektný úlet na akčné filmy, nikdy nepochopím prečo je tak tento film opovrhovaný, po celý čas sa jedná a zbesilú jazdu plnú akčných "parodovaných" vychytáviek, spomienok na mnohé filmové postavy, a to všetko zabalené vo výbornej réžii Johna McTiernana. Arnold sa do takejto úlohy hodí ako niekto iný a je vidieť že si ju užíva, brať tento film vážne môže len klasický filmový konzument čo nemá vôbec pojem o filmových žánroch a už podľa názvu musí byť jasné o čo išlo tvorcom. Tento film je u mňa zárukou výsostnej zábavy na účet sebaparodovania, skvelý počin a pocta akčným filmom:)) nech žije Arnold Budweisser!!! /90%/(19.5.2005)

Prečo si sa proste nezameral na to, čo ti diváci žerú najviac, Arnie?! Akcia, zábava...a možno popri tom nejaká tá hláška, ale celú komédiu(navyše vyše dvojhodinovú)s tvojím oceľovým ksichtom proste neutiahneš! Navyše keď má ešte debilný príbeh. McTiernan sa s Arniem moc nevytiahol. Len ako jednohubka! 55%.(18.5.2006)

Když se tenhle film nebude brát vážně tak se u něj dá dokonale pobavit, sice má pár slabších chvil, ale zábavnost to bohatě vynahradí. Arnold se sem skvěle hodí a navazuje tak na Policajta ze školy, který se mu taky hodně povedl, ale bohužel ke konci už film jaksi ztácí dech a závěrečná čtvrthodina mi přišla tak trochu zbytečná, ale i tak se u 3/4 filmu dá zabavit velmi dobře(28.1.2006)

Trochu divný pokus Arnolda o parodování sama-sebe, ale moc se to nepovedlo.(23.2.2003)

• Oskar

Podrazácký film, který se jen tváří, že je parodií na akční filmy. Je to jeden z nich, rádobyparodické prvky nestojí za řeč a tvůrci především vůbec nepochopili (nebo ani nechtěli), jak se parodie dělá.(15.4.2003)