• Oskar

Podrazácký film, který se jen tváří, že je parodií na akční filmy. Je to jeden z nich, rádobyparodické prvky nestojí za řeč a tvůrci především vůbec nepochopili (nebo ani nechtěli), jak se parodie dělá.(15.4.2003)

• tron

„Jack, toto je zástupca guvernéra.“ - Vrazí mu jednu do nosa. - „Povedzte mi, až príde guvernér.“ Vždy, keď vidím tento film, pomyslím si „Jaj Bože, to mohlo byť!“. Ale nie je. Prvá polovica nemá ďaleko ku genialite – báječne uvoľnený Arnold s cigarou a v hadích topánkach, namakane sebavedomá réžia Johna McTiernana (PREDÁTOR), výborný „film vo filme“ scenár Shanea Blacka (autor SMRTONOSNEJ ZBRANE, Hawkins z PREDÁTORA) a bombastický rozpočet neustále kričiaci „pozri na mňa!“. Bohužiaľ, v druhej polovičke sa nudne dostávame do „našej reality“ so všetkými jej čudnými šedými problémami (prepady na nočnom poriadku, ochladzujúci sa vzťah medzi matkou a jej dieťaťom). Nezachráni to už ani pani Arnoldová, originálne nápady (Stallone v T2), podarené cameá (T-1000, Arnold Schwarzenegger ako Arnold Schwarzenegger, bergmanovská Smrť alias Ian McKellen), sklenené oko Charlesa Dancea dokonca ani noblesný Anthony Quinn v dosť urážlivej úlohe. F. Murray Abraham je potom už doslova slabý ("Danny hovoril, že si zabil Mo Zarta." - "Koho?" - "Zarta." - "No, vieš, zabil som toľko ľudí..."). Dole klobúk: neveril som, že TAKÝTO scenár sa dá TAKTO rozpačito sfilmovať... spomenul som už kresleného kocúra?(23.12.2004)

• lebowski

Škoda, mohlo to být lepší, něco se nepovedlo(8.3.2003)

• Superpero

Ze začátku mi to přišlo jako skvělá oddychovka, líbila se mi ta přetuněnost a hafo explozí, jenže to se časem vytratilo, film ne a ne skončit a navíc to začalo bejt monumentálně trapný.(24.6.2006)

Už jsem to viděl 20x a musím říct že je to výborný film na klišé akčních filmů ale není to parodie.Chvílemi to ovšem ztrácí dech ale režie Johna McTiernana to zachrání.Také by se tu mohla hrát hra najdi si svou hvězdu a její roli.Já našel:Tina Turner(starostka), F.Murray "ten co zabil Mozarta" Abraham, Van Damme, Belushi, Robert Patrick, Sharon Stone, Quinn, McKellen(smrt z Bergmanovi Sedmé pečeti) a Arnolda Schwarzeneggera.(16.11.2003)

• - Film, který běží ve videopůjčovně, je Thunderheart. (Ai.ma)

• - Ve 43. minutě, kdy se psi postaví na sebe, si lze všimnout, že nestojí přímo na sobě, ale na kovové konstrukci. (Pavlátko)

• - Jak je známo, snímek šel do kin ve stejnou dobu jako Jurský park (1993). Ten v tržbách McTiernanův snímek doslova převálcoval, což některá filmová média Schwarzeneggerovi škodolibě připomínala. Jeden plátek dokonce napsal, že "Dinosauři snědli Arnoldovi svačinu." (ClintEastwood)