Nedoceněná akční komedie, která se mohla stát kultem.(18.4.2005)

Podobný komerční i dějový úlet jako o rok později True Lies, akorát o třídu horší zábava. Na tomto filmu je skutečně vidět že se nešetřilo. Bohatá výprava, velcí herci, strhující výbuchy, honosné lokace (Hyatt) a velkolepá akce. Ovšem film přišel zaprvé ve špatnou dobu do kin (konkurence) a za druhé není zase tak zábavný, strhující a hlavně originální jak by se mohlo zdát a tak se z něj stal relativní propadák, který se zdaleka neujal tak jak by se čekalo. Ačkoliv je režisér na akční film kabrňák, v intimitě a v osobních vazbách jednotlivých charakterů mu to vždycky trochu vázlo a tak jakmile se nestřílí o sto šest, je docela nuda. Několik výborných vtipů, glos a scén, překvapivě dobrý Arnold, ale jinak opravdu příliš dlouhé a dosti skřípající.(17.4.2009)

Podle ohlasů i hodnocení hodně nepovedený film, ale ne pro mě, totálně vynikající nápad s tím "lístkem do kina". Snad po celý film jsem se bavil, je vtipný, akční scény super, Arnold je nezničitelný tak jako vždy:)(11.12.2005)

Zábavná jízda plná hlášek, sebeironie a výborného parodického humoru. Od McTiernana bych to rozhodně nečekal. Arnoldova nejlepší komediální role.(11.12.2009)

• DaViD´82

Na komedii je Poslední akční hrdina málo vtipný a na akční snímek zase málo akční. Pokud měl tento snímek nějaký potenciál tak ho tvůrci utopili v přemrštěné stopáži. Pár povedených scén zde je, ale v těch více než-li dvou hodinách je jich opravdu jako šafránu.(20.1.2007)

• - V čase 1:22:15 je možné zahlédnout za postavou Benedikta (Charles Dance) odraz kameramana s kamerou i s asistentem kamery a zvukařem, jak obcházejí Benedikta při jeho monologu. (Ivoman)

• - Tento film obsahuje mnoho logických chyb; byl to záměr. (Džejkop)

• - Poslední akční hrdina je první film používající SDDS (Sony dynamic digital sound). (Ai.ma)