POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA, 85 milionová parodie akčních filmů od klasiků žánru Shane Blacka a Johna McTiernana, měl být dárek pro žánrové fanoušky, podobně jako později VŘÍSKOT pro fanoušky hororů. Oba filmy nakládají s klasickými klišé typickými pro jejich žánry podobným způsobem (postavy je znají a podle toho se zařizují), ale narozdíl od úspěšného VŘÍSKOTU, který je i bez všech odkazů a citací solidním hororem (a byl podstatně levnější a nemusel v kinech čelit smrtelné konkurenci v podobě JURSKÉHO PARKU), propadlý HRDINA bez nich jako akční film neobstojí. Navíc je místy až příliš infantilní a přitažený za vlasy (ano teď mluvím o té animované kočce-detektivovi) - Danny se měl dostat jen do konkrétního akčního filmu a ne do filmového světa obecně, kde se potkávají postavy ze všech možných titulů všech možných žánrů (i když to zní zajímavě a poutač se Slyem jako terminátorem pobavil). Každopádně pro akční fandy je tenhle guláš klišé, citací, cameo rolí, brilantních dialogů a hlášek a bláznivé akce povinnost. Jinak ty narážky na umění jako Hamlet Arnold nebo Bergmanova SEDMÁ PEČEŤ (v podání Iana McKellena) se sice mohou zdát křečovité, ale na druhou stranu, ve dvanácti jsem přesně takhle zjednodušeně filmy vnímal - kde se nezabíjelo ve velkém, to bylo umění a pryč od něj. Jo a ten skvělý záporák Charles Dance! "PRÁVĚ JSEM NĚKOHO ZABIL! A ÚMYSLNĚ!"(9.1.2003)

• Superpero

Ze začátku mi to přišlo jako skvělá oddychovka, líbila se mi ta přetuněnost a hafo explozí, jenže to se časem vytratilo, film ne a ne skončit a navíc to začalo bejt monumentálně trapný.(24.6.2006)

Shane Black si na můj vkus dal té trávy až moc a nevěděl, kdy přestat. Přesto je jeho rukopis a skvělé narážky na akční filmy a Arnolda, jakožto jednu z největších ikon žánru, vždy patrné a pobaví. Sebeparodický Arnold a jeho malý kámoš jdou do boje. Některé narážky jsou vskutku brilantní a asi nejvíc mě dostal "Sly Terminátor" a následný koment Arnolda. Škoda přeškoda, když se film zhoupne do "reálu" a zahraje v některých chvílích na vážnou notu. Jinak slušná zábava, nehledejte za tím nic hlubšího, jinak si skutečně tento film znechutíte. Ubrat půl hodiny z tak přepálené stopáže a bylo by to ok.(28.3.2007)

Podle mě značně nedoceněná parodie s hláškou "Arnolde, nemam tě rád."(29.11.2005)

• cheyene

Nejlepší je nakonec ta komparzní role Van Dammea :) Nepřišlo mi to jako dobrý snímek. Už to nepotřebuji nikdy vidět, takže 1*.(5.1.2007)

• - V reminiscenci na Sedmou pečeť hraje Smrt Ian McKellen, v cameo roli na policejní stanici můžeme vidět Sharon Stone v odkazu na film Základní instinkt. Na policejní stanici je v cameo roli i Robert Patrick (T- 1000 z Terminátora 2). (Ai.ma)

• - Arnold Schwarzenegger a Peter Kent sa spolu stretli už vo filme Špinavý obchod (1986). (marciano)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 45. (Zdroj: ČSFD.cz)