Shane Black si na můj vkus dal té trávy až moc a nevěděl, kdy přestat. Přesto je jeho rukopis a skvělé narážky na akční filmy a Arnolda, jakožto jednu z největších ikon žánru, vždy patrné a pobaví. Sebeparodický Arnold a jeho malý kámoš jdou do boje. Některé narážky jsou vskutku brilantní a asi nejvíc mě dostal "Sly Terminátor" a následný koment Arnolda. Škoda přeškoda, když se film zhoupne do "reálu" a zahraje v některých chvílích na vážnou notu. Jinak slušná zábava, nehledejte za tím nic hlubšího, jinak si skutečně tento film znechutíte. Ubrat půl hodiny z tak přepálené stopáže a bylo by to ok.(28.3.2007)

Akční mix komedie, parodie akčních filmů a časové sci-fi, s Arniem v hlavní (dvoj)roli. Tou časovkou mi to připomínalo Návrat do budoucnosti, Arnieho sebeparodií zase Pravdivé lži, no a jinak zde byla spousta filmových odkazů - Spielbergovým E.T. počínaje, Terminátorem pokračuje a Smrtonosnou pastí konče. Zabodoval i Schwarzeneggerův Hamlet ve akčním sci-fi rouše... Hodně mne potěšil i můj oblíbený Anthony Quinn v roli italského gangstera Tony Vivaldiho. Celkový dojem je však bohužel jen mírný nadprůměr, dobrá parodie vypadá jinak. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=hSTVmYyk5ro(25.8.2013)

• cheyene

Nejlepší je nakonec ta komparzní role Van Dammea :) Nepřišlo mi to jako dobrý snímek. Už to nepotřebuji nikdy vidět, takže 1*.(5.1.2007)

S přibývajícím počtem repríz se stupňuje můj respekt k tomuto neprávem odsouzenému kousku. Kdybych měl zhodnotit kdo z akčních dinosaurů si ze sebe udělal větší prdel, jestli Jean- Claude v JCVD anebo Arnold v Last Action Hero, tak by byl výsledek jasný. Arnold to tady rozpálil na plné pecky. Skvělá hudba, bezedné zásobníky a padouchové nemají šanci. Oproti tomu zřejmý kontrast, když se naši hrdinové objeví v realitě. Ruce bolí, rány krvácejí a zloduchů si nikdo nevšímá. Navíc si Arnold dost nemilosrdně utahuje i sám ze sebe. PS: Stallone v roli Terminátora je vskutku zajímavá představa.(18.1.2011)

• Djkoma

Tak špatný film, že ho nedokázal zachránit ani Arnold vedle všech možných malých, velkých i největších filmových hvězd. Film přišel ve špatnou dobu a byl vysloveně pohádkou, kterou sní každý chlapec, ale každý si v této fantazii představuje něco jiného a prostě to nelze vtěsnat do jednoho filmu. Kdybych snil já o něčem podobném jistě bych raději porazil Arnolda než byl jeho pravá ruka (možná se více hodí pravá půlka pozadí).(1.7.2004)