POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA, 85 milionová parodie akčních filmů od klasiků žánru Shane Blacka a Johna McTiernana, měl být dárek pro žánrové fanoušky, podobně jako později VŘÍSKOT pro fanoušky hororů. Oba filmy nakládají s klasickými klišé typickými pro jejich žánry podobným způsobem (postavy je znají a podle toho se zařizují), ale narozdíl od úspěšného VŘÍSKOTU, který je i bez všech odkazů a citací solidním hororem (a byl podstatně levnější a nemusel v kinech čelit smrtelné konkurenci v podobě JURSKÉHO PARKU), propadlý HRDINA bez nich jako akční film neobstojí. Navíc je místy až příliš infantilní a přitažený za vlasy (ano teď mluvím o té animované kočce-detektivovi) - Danny se měl dostat jen do konkrétního akčního filmu a ne do filmového světa obecně, kde se potkávají postavy ze všech možných titulů všech možných žánrů (i když to zní zajímavě a poutač se Slyem jako terminátorem pobavil). Každopádně pro akční fandy je tenhle guláš klišé, citací, cameo rolí, brilantních dialogů a hlášek a bláznivé akce povinnost. Jinak ty narážky na umění jako Hamlet Arnold nebo Bergmanova SEDMÁ PEČEŤ (v podání Iana McKellena) se sice mohou zdát křečovité, ale na druhou stranu, ve dvanácti jsem přesně takhle zjednodušeně filmy vnímal - kde se nezabíjelo ve velkém, to bylo umění a pryč od něj. Jo a ten skvělý záporák Charles Dance! "PRÁVĚ JSEM NĚKOHO ZABIL! A ÚMYSLNĚ!"(9.1.2003)

Zábavná jízda plná hlášek, sebeironie a výborného parodického humoru. Od McTiernana bych to rozhodně nečekal. Arnoldova nejlepší komediální role.(11.12.2009)

Arnold a jeho další pokus o komediální film - není tak strašný jako třeba pozdější Junior, ale komedie prostě k Arniemu nesedí.(3.9.2002)

Zatraceně dbrá parodie akčňáků, nejvíc mě rozesmávaly ty odkazy na rychlý umytí se ve filmu, nebo třeba Stalone jako Terminátor, to jsem měl fakt dost. Prča film. Zábavička.(10.2.2006)

• AngelAngie

Tak trošku klasika mého dětství ..(26.5.2008)