• AngelAngie

Tak trošku klasika mého dětství ..(26.5.2008)

No podľa mňa veľmi podarená akčná komédia, ktorá niekedy pripomína snáď až menšiu paródiu na pojem akčný film. Pri filme musím vyzdvihnúť aj vydarený český dabing.(12.10.2007)

• Djkoma

Tak špatný film, že ho nedokázal zachránit ani Arnold vedle všech možných malých, velkých i největších filmových hvězd. Film přišel ve špatnou dobu a byl vysloveně pohádkou, kterou sní každý chlapec, ale každý si v této fantazii představuje něco jiného a prostě to nelze vtěsnat do jednoho filmu. Kdybych snil já o něčem podobném jistě bych raději porazil Arnolda než byl jeho pravá ruka (možná se více hodí pravá půlka pozadí).(1.7.2004)

Mně se ten film líbil. Námět mi přijde zajímavý, stejně tak pohrávání si s klišé akčního žánru. Nejvíce se mi ale líbila konfrontace opravdového a filmového světa. Chvílemi legrace, chvílemi "skutečně akční" film (podobně je třeba kombinováno i Spiknutí s Gibsonem). Dost se mi líbila scéna přepadení Dannyho zlodějem natočená dost realisticky, tady se nejvíce ukázalo, že ve skutečném životě je vše trochu jinak. Prostě - na rozdíl od většiny ostatních si myslím, že se film povedl a dobře jsem se u něj bavil.(25.7.2003)

POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA, 85 milionová parodie akčních filmů od klasiků žánru Shane Blacka a Johna McTiernana, měl být dárek pro žánrové fanoušky, podobně jako později VŘÍSKOT pro fanoušky hororů. Oba filmy nakládají s klasickými klišé typickými pro jejich žánry podobným způsobem (postavy je znají a podle toho se zařizují), ale narozdíl od úspěšného VŘÍSKOTU, který je i bez všech odkazů a citací solidním hororem (a byl podstatně levnější a nemusel v kinech čelit smrtelné konkurenci v podobě JURSKÉHO PARKU), propadlý HRDINA bez nich jako akční film neobstojí. Navíc je místy až příliš infantilní a přitažený za vlasy (ano teď mluvím o té animované kočce-detektivovi) - Danny se měl dostat jen do konkrétního akčního filmu a ne do filmového světa obecně, kde se potkávají postavy ze všech možných titulů všech možných žánrů (i když to zní zajímavě a poutač se Slyem jako terminátorem pobavil). Každopádně pro akční fandy je tenhle guláš klišé, citací, cameo rolí, brilantních dialogů a hlášek a bláznivé akce povinnost. Jinak ty narážky na umění jako Hamlet Arnold nebo Bergmanova SEDMÁ PEČEŤ (v podání Iana McKellena) se sice mohou zdát křečovité, ale na druhou stranu, ve dvanácti jsem přesně takhle zjednodušeně filmy vnímal - kde se nezabíjelo ve velkém, to bylo umění a pryč od něj. Jo a ten skvělý záporák Charles Dance! "PRÁVĚ JSEM NĚKOHO ZABIL! A ÚMYSLNĚ!"(9.1.2003)