70% - Podle mě výborná parodie, která ztrácí dech až ke konci, jinak proložená skvělými hláškami, v nichž Arnold Budwieser (čti Schwarzenegger) dává padouchům na frak tak jak jsme zvyklí... :)(27.7.2008)

Trochu divný pokus Arnolda o parodování sama-sebe, ale moc se to nepovedlo.(23.2.2003)

Originální scénář-špatný děj.A Arnold ve smutné poloze (když zjistí, že vlasstně neexistuje).Na podobné téma mám raději Novou noční můru(24.5.2002)

Zábavná jízda plná hlášek, sebeironie a výborného parodického humoru. Od McTiernana bych to rozhodně nečekal. Arnoldova nejlepší komediální role.(11.12.2009)

• Djkoma

Tak špatný film, že ho nedokázal zachránit ani Arnold vedle všech možných malých, velkých i největších filmových hvězd. Film přišel ve špatnou dobu a byl vysloveně pohádkou, kterou sní každý chlapec, ale každý si v této fantazii představuje něco jiného a prostě to nelze vtěsnat do jednoho filmu. Kdybych snil já o něčem podobném jistě bych raději porazil Arnolda než byl jeho pravá ruka (možná se více hodí pravá půlka pozadí).(1.7.2004)

• - Skupina AC/DC nejprve nechtěla mít s filmem nic společného, protože po propadáku filmu Vzpoura strojů (1986) prohlásili, že už soundtrack nikdy dělat nebudou. Nakonec se však na produkci podíleli. (Stanley619)

• - Raz nad ránom pri popíjaní štábu režisér John McTiernan poznamenal: „My tu v skutočnosti točíme E.T: Mimozemšťana." Arnolda Schwarzeneggera (Jack Slater) to dosť znepokojilo a odvtedy začal mať pocit, že celá záležitosť s prístupnosťou PG-13 bola chybou. (gogo76)

• - Arnold Schwarzenegger a Peter Kent sa spolu stretli už vo filme Špinavý obchod (1986). (marciano)