Šaman

USA, 1992, 106 min

John McTiernan

Tom Schulman

Donald McAlpine

Od McTiernana jsem čekal více. Vlastně i od Seana Conneryho. Šaman je filmem velmi pomalým, který je skoro o ničem (vědec hledá v pralese lék na rakovinu). Nejde o špatný film, jen v něm není nic co by vás i po měsících nebo letech nutilo ho znovu shlédnout. Herecké výkony zde nejsou oslňující. Pokud je Šaman brán jako oddychový film, lze jej považovat za slušný.(13.7.2004)

Tenhle film mám velice rád. Zaprvé výborný Connery, zadruhé úžasné prostředí pralesa, příběh nenáročný. Prostě povedený film, ale nic, co by vás vytrhlo ze židle. 8/10(22.6.2010)

Connery nezkazí žádný film,Goldsmithova hudba je fantastická a scénka s yoka-yoka snad musí rozesmát každého.(3.3.2007)

Hodnotím hlavně skvostnou poslechovou hudbu Jerryho Goldsmithe. Film splňuje průměr bez větších očekávání.!(7.10.2009)

Nevim, proč tak malý hodnocení. Podle mě to je dobrej dobrodružnej film s originálním nápadem, kterej je i dobře a zábavně zrežírovanej. Myslim si že McTiernana udělal určitě dobře, že do hlavní role obsadil Seana Conneryho, v tý džungly vypadá naprosto přirozeně, nikdo jinej v jeho věku by se na tu roli nehodil víc. Taky mě docela překvapila Lorraine Bracco, ta byla taky hodně dobrá. Celkově je to peo mě výbornej film, kterej sice svý mouhy má, ale vždycky se na něj rád kouknu.(7.9.2006)

• - Účes Seana Conneryho je inspirován účesem hudebního skladatele Jerryho Goldsmitha (Terva)

• - Sean Connery dostal za tento film 10 milionů USD. Tom Schulman dostal za scénář 3 miliony USD. (Bauer)

• - Natáčení probíhalo v Mexiku. (Terva)