poster

Šaman

 • USA

  Medicine Man

 • slovenský

  Šaman

Dobrodružný / Romantický

USA, 1992, 106 min

Režie:

John McTiernan

Scénář:

Tom Schulman

Kamera:

Donald McAlpine
(další profese)
 • gogo76
  ****

  J. McTiernan ešte v čase slávy a plnej tvorivosti. Výborný dobrodružný film kompletne odohrávajúci sa v džungli. Zaujímavé prostredie s ešte zaujímavejším S.Connerym. Už stačí spomenúť iba legendu menom J.Goldsmith a jeho úžasný hudobný doprovod a spokojnosť je zaručená. 80%.(25.10.2009)

 • Vitason
  ****

  New York, 1992 John McTiernan je právě na návštěvě u svého psychiatra: ,,Doktore, já už nemůžu. Už mi z těch akčních filmů a ruchu velkoměsta jde hlava kolem." Doktor se protáhl ve svém křesle. Většinu jeho příjmu tvoří tvůrci akčních filmů a tak se bojí, aby nepřišel o nejvýraznějšího zástupce tohoto žánru: ,,Podívejte Johne, vy prostě potřebujete odpočinek. Pozvěte si někoho a udělejte si výlet do přírody. No a až se vrátíte, tak můžete zase začít točit akčňáky." McTiernan pozval starého parťáka Conneryho a po ubytování se v pralese dělal strašně překvapeného, když ve svém kufru nalezl kameru: ,,Tak Seane, když už jsme tady, co takhle něco natočit?" A tak vznikl velice poutavý a hřejivý příběh o muži, který svůj život zasvětil vědě a mladé doktorce, která musí s arogantním vědcem vyjít, protože lék na rakovinu je na dosah. Krásné záběry okolní přírody jsou doprovázeny úžasnou hudbou Jerryho Goldsmithe a tak není důvod se nepodívat na tento pohodový dobrodružný film od překvapivě klidného Johna McTiernana.(17.9.2007)

 • Hal_Moore
  ****

  Příjemná hudba, příjemný Connery, příjemné prostředí, příjemná kamera, příjemná Lorraine, příjemný film pro příjemné chvíle pohody :)(29.9.2005)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Proboha ženská, musím s vámi tak diskutovat? Prostě to udělejte!......... Snímek s krásného prostředí, s milou hudbou a šarmantním Seanem Connerym a to je tak vše. Jakási nedodělaná snaha o nalezení léku na rakovinu a podstrkování divákovi jakési myšlenky a těžařských společnostech. CITÁT - Joko. Říkaj tomu Joko? Tohle vypudí veškerý kafe z pultů. To by mě, ale nesměli chytit s protigrogovýho přímo na letišti. Chce to cukr, smrdí to jak hovno........ Scénu okolo 66 minuty jsem nějak nechápal, Doktorka při svém příjezdu létá nad stromy jako orel a najednou jí tady vadí výšky - je to nelogické. Hlavně ta její nenadálá hysterie. Je to celkem nedůstojná scéna. A ten konec? To jako mělo být co? No nic slabých 50%(26.8.2014)

 • kingik
  **

  Doktor Campbell hledá hluboko v amazonském pralese přírodní lék proti rakovině. Do života podivínského dobrodruha zasáhne nezkušená mladší kolegyně. Chovám vůči režiséru Johnu McTiernanu averzi a od toho se odvíjí i moje hodnocení. Vadí mně jeho režijní styl a má vrozenou schopnost podělat co se dá. Navíc tenhle film je málo zajímavý a velmi zdlouhavý.(4.3.2009)

 • - Natáčení probíhalo v Mexiku. (Terva)

 • - Sean Connery dostal za tento film 10 milionů USD. Tom Schulman dostal za scénář 3 miliony USD. (Bauer)

 • - Účes Seana Conneryho je inspirován účesem hudebního skladatele Jerryho Goldsmitha (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace