Šaman

USA, 1992, 106 min

John McTiernan

Tom Schulman

Donald McAlpine

Ekologická agitka s pomalu se rozvíjející love story na pozadí, kterou vytahuje z bažiny průměru Sean Connery a pár docela dobrých dialogových scén.(28.7.2013)

Pro ten výlet do amazonské džungle dokážu filmu odpustit vše, co zde nějací (zajisté) erudovaní kritici haní. Snadno uveřitelný příběh badatele, který je na prahu kolosálního objevu. Skvělý film, skvělé téma a vyborný Sean Connery. Co chtít víc.(21.8.2012)

Nádherný film plný poučení a zelených lístků.(30.10.2005)

New York, 1992 John McTiernan je právě na návštěvě u svého psychiatra: ,,Doktore, já už nemůžu. Už mi z těch akčních filmů a ruchu velkoměsta jde hlava kolem." Doktor se protáhl ve svém křesle. Většinu jeho příjmu tvoří tvůrci akčních filmů a tak se bojí, aby nepřišel o nejvýraznějšího zástupce tohoto žánru: ,,Podívejte Johne, vy prostě potřebujete odpočinek. Pozvěte si někoho a udělejte si výlet do přírody. No a až se vrátíte, tak můžete zase začít točit akčňáky." McTiernan pozval starého parťáka Conneryho a po ubytování se v pralese dělal strašně překvapeného, když ve svém kufru nalezl kameru: ,,Tak Seane, když už jsme tady, co takhle něco natočit?" A tak vznikl velice poutavý a hřejivý příběh o muži, který svůj život zasvětil vědě a mladé doktorce, která musí s arogantním vědcem vyjít, protože lék na rakovinu je na dosah. Krásné záběry okolní přírody jsou doprovázeny úžasnou hudbou Jerryho Goldsmithe a tak není důvod se nepodívat na tento pohodový dobrodružný film od překvapivě klidného Johna McTiernana.(17.9.2007)

Nevim, proč tak malý hodnocení. Podle mě to je dobrej dobrodružnej film s originálním nápadem, kterej je i dobře a zábavně zrežírovanej. Myslim si že McTiernana udělal určitě dobře, že do hlavní role obsadil Seana Conneryho, v tý džungly vypadá naprosto přirozeně, nikdo jinej v jeho věku by se na tu roli nehodil víc. Taky mě docela překvapila Lorraine Bracco, ta byla taky hodně dobrá. Celkově je to peo mě výbornej film, kterej sice svý mouhy má, ale vždycky se na něj rád kouknu.(7.9.2006)