Lék na život

Liek na život

A Cure for Wellness

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2017, 146 min

Sice má člověk skoro celý film pocit že sleduje Prokletý ostrov, ale zase si to sledování velmi užívá, neb obrazová část filmu by mohla mít z fleku expozici v nejprestižnější galerii a hudebně to je taky okoučovaný velmi dobře. Škoda přepalené stopáže, ke konci se už dost evidentně vařilo z vody a první půlka filmu tak svou pozdější druhou půlku proměnila jen v chudýho příbuznýho.(24.2.2017)

Verbinski si vzal mustr od Sorrentina a stvořil hororovou verzi Mládí. Tak to na mě působilo, neboť styčných bodů je tu víc než dost (sanatorium ve švýcarských Alpách, impozantní práce s kamerou, kompozice některých scén, luxusní výprava a nádherná hudba). Samotná atmosféra A Cure for Wellness je od začátku velmi mysteriózní (pro mne, jako člověka, který horory normálně nesleduje, až strašidelná), čemuž pomáhá i herecké obsazení - Jason Isaacs je démon. V samém závěru jsem chvíli měla pocit, že to Verbinski zbytečně natáhl a mohl se na posledních 30 minut vykašlat, nebýt tak doslovný, ale s odstupem pár hodin cítím, že to všechno mělo smysl.(23.2.2017)

• POMO

Verbinsky na drogách? Tretí klon Shutter Island, zmätenejší než Stonehearst Asylum, a ešte bizarne krížený Dr. Phibesom? Zámer strihnúť si obsahovo béčkové guilty pleasure s luxusným rozpočtom chápem. Tajuplnosť a nepredvídateľnosť fungujú minimálne prvú polovicu parádne. Ale ku koncu je to všetko k smiechu. DeHaan sa isto tešil na prvú veľkú hlavnú rolu, ale touto neprerazí. Zaujímavé plagáty, nejasná cieľovka, a výsledok fiasko. Chcem komornú verziu bez CGI od Polanskeho.(20.2.2017)

Přímo úchvatně natočená podivnost - po Purpurovém vrchu další pro současného diváka ne zrovna obvyklý horor (ani zdejší žánrové zařazení si s ním neví moc rady :)), který si mě ale dokonale omotal kolem prstu. Především mě tedy každou chvíli dokázal něčím překvapit, což bylo asi ze všeho nejlepší. Priessnitzovi se o takové vodoléčbě nesnilo, a mně, kterého Prokletý ostrov tolik nudil, o takovém bijáku asi také ne.(22.2.2017)

• fallangell

*spoiler alert* Film postavený na myšlence, že nejbohatší lidi planety nebude po jejich smrti nikdo shánět a elixír mládí z vás udělá i nejlepšího plastického chirurga na světě. Tenhle film je s mizerným scénářem, scéna od scény přebýhající mezi různými žánry od misterióznozsti Shutter Island přes "hororový" Hostel (kulhající hrobník nesmí chybět) až k vizuálně krásně vyladěným scénam. U Edward D. Wood jnr. člověk aspoň chápe motivaci. Z tohodle cítím jen pokus vytřískat prachy na osvědčených postupech, které jsou ale hloupým scénářem pohřbeny stejně jako pacienti švýcarského sanatoria.(17.2.2017)

• - Film se natáčel na hradě Hohenzollern v městečku Hechingen v Německu. (MessiM)