Lék na život

Liek na život

A Cure for Wellness

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2017, 146 min

Od začátku si film zaslouží obdiv nad budováním temné atmosféry, kterou se mu daří držet většinu času. Jak si Verbinski vyhrává s každou scénou do naprostého detailu je obdivuhodné a vizuálně je to naprostá špička hororového žánru. První hodina a půl je až zneklidňující a nemá snad slabší moment. Herecký casting je opravdu vydařený a zápletka kolem divných události, spjatých s lázeňským sanatoriem předurčuje k té nejlepší žánrovce, ale.....Největší problém je, že po výborných devadesáti minutách ne a ne se blížit k závěru a zbytečných scén začíná přibývat. Pořád mají svojí kvalitu, ale když už přesně víte, jak to dopadne, je to takové čekání na Godota. V závěru vše nedává takový smysl a hlavně poslední vypjatá scéna nebyla podle mého gusta. Docela nechápu tu délku filmu, čímž nechci říci, že by film nudil, ale rozhodně ubírá z celkového dojmu. Verbinski je zpět a já osobně jsem rád za to, co nyní naservíroval.......7/10(19.2.2017)

Ze začátku jsem myslela, že dám filmu pět hvězdiček a půjde na mou úvodní stránku, opravdu jsem o tom hodně přemýšlela. Jenže pak se stala věc, co se teď stává hodně často - film měl našlápnuto, ale konec ho zase posunul vzad. Nebudu to tady rozebírat. Ale celkově zajímavý námět na filmové zpracování. Doporučuji.(16.2.2017)

Už od prvni minuty se jednalo o pastvu pro oči. Filmu se nedá upřít, že vypadá fakt skvěle, a to ja žeru. Ale nedá se tomu upřít ani to, že je to naprostý haluz, který se držel na tak úžasné úrovni, že jsem mu chtela dát maximum, dokud nepřišel konec. Ten mě osobně zklamal na plné čáře, a tak dobře našláplou hru o pravdu, uvedl až na dno toho zámečku s kouzelnou vodou plnou krásných slizkých rybiček. Fakt jsem čekala něco lepšího, protože si to ten film zasloužil. Nicméně jde jen o 15 minut, a ani to nezkazí celkový prvotní požitek, který jsem získala. Celý snímek má taky podmanivý soundtrack, který hezky doladí hororovou atmošku. Btw. tomu říďovi jsem fakt nežrala ty jeho úsměvy a hru na dobráka, ne ne. O to lepší by to bylo, kdyby dobrák fakt byl.(20.2.2017)

PURE JOY! Ďakujem tomu samovrahovi, ktorý dal štyridsať mega duu Verbinski&Haythe, aby nakrútili takúto okázalú poctu starým hammerovkám. A Cure for Wellness je raritný film - má pompu prvotriednej áčkovej produkcie (tá nádherná kamera!), nie je tu žiadne otvorené žmurkanie na diváka, napriek tomu to má všetky poctivé atribúty gotických hororov ako preexponované postavy, prekombinovaný mysteriózny príbeh spájajúci minulosť a súčasnosť a hlavne šialené za vlasy pritiahnuté zvraty, ktoré vrcholia vo fenomenálnom wtf závere, ktorý väčšina divákov nerozchodí, no ja som mal na tvári široký úsmev ako pri čítaní Lovecrafta. Už tu k dokonalosti chýbali len Vincent Price alebo Christopher Lee v hlavnej role (a pravdaže kratšia stopáž).(1.3.2017)

Atmosféra a kamera je perfektní.(23.2.2017)

• - Film se natáčel na hradě Hohenzollern v městečku Hechingen v Německu. (MessiM)