poster

Predátor

 • USA

  Predator

 • Československo

  Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Výrazně nadhodnocený snímek, který těží z nostalgie a věku uživatelů serveru. Špičce žánru se neblíží ani omylem. Je doslova ztělesněním žánrových klišé a kromě akce nabízí jen exotiku středoamerické džungle. Jednoduchý příběh, postavy, které vzhledem k požadavkům scénáře nemusí hrát, protože se stačí tvářit sveřepě a zběsile kolem sebe střílet. Spousta hloupostí - jeden z žoldnéřů třímá v ruce kulomet, který se montuje na podvozek letadel a váží tolik, že kdybych ho měl v extrémních podmínkách džungle se stoprocentní vlhkostí vláčet, nečekal bych na predátora a skoncoval bych s tím sám. (Asi po pěti minutách.) Nijak zvlášť objevná režie, nicméně McTiernan drží úroveň - v rámci žánru se najdou pochopitelně nesrovnatelně horší kousky. Dal bych i tři hvězdičky, třebaže nejsem fanouškem žánru, ale ta politická předehra, kdy americké komando bojuje proti zlým partyzánům, byla jednoduše řečeno nechutná. Politická realita střední Ameriky v 80. letech vypadala přesně opačně - americká vláda podporovala kdejaký diktátorský šmejd.. Celkový dojem: 45 %.(13.1.2009)

 • EdaS
  ****

  Dvanáct už mi znova nebude, proto jen čtyři. Ale je to pořád hodně dobré. Těším se na Predátory.(7.7.2010)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(13.4.2004)

 • J*A*S*M
  *****

  Nejlepší film s Arniem :) Horror movie of the year(26.8.2007)

 • Matty
  ****

  Chlorofylem provoněná hra na kočku a na myš z časů, kdy Arnold nepotřeboval dávku amfetaminu, aby zvedl vaši hladinu adrenalinu a rovnici „džungle + vystřílet“ neshledával ekologicky závadnou. 75% Zajímavé komentáře: Lateef, Kusko.t2, Haymar(21.3.2006)

 • - Po útěku před Predátorem Dutch (Arnold Schwarzenegger) vylézá z vody a vyčerpaný pokládá levou část obličeje do bahna. Vzápětí do vody skáče Predátor, Dutch se na něj otáčí, avšak onu část obličeje od bahna nemá, kdežto po doplazení se ke kořenům znovu ano. (Armin82)

 • - Ešte 48 hodín pred sobášom s Mariou Shiverovou bol Arnold Schwarzenegger v mexickej džungli. Prvýkrát v živote si musel požičať súkromné lietadlo, aby mal istotu, že sa vráti včas a stihne predsvadobnú hostinu v Hyannis port. (gogo76)

 • - Z natáčení se dochovala se vzácná fotografie, na niž stojí představitel predátora Kevin Hall s Arnoldem Schwarzeneggerem, který mu sahá sotva po ramena. (Roobs)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace