Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Velmi pěkně budovaná atmosféra, napětí a drsná akce. To jsou jistě atributy dobrého akčního filmu. Ale Predátor má navíc nadhled a humor na správných místech, takže je to výborný akční film!(16.1.2011)

Láska mého dětství ..(2.6.2008)

John McTiernan skvěle vykresluje strach z neznámého nebezpečí. I scéna zmasakrování tábora, ač mě moc nebere,, tu má své místo - divák je překvapený, že i taková banda supermanů, která si hravě poradí s přesilou žoldáků, se musí sklonit před tajemným zlem. A závěr - Arnold s prostředky lovce doby kamenné bojující proti silnějšímu predátorovi - je lahůdka. Společně s Barbarem Conanem nejlepší Arnoldův film.(15.7.2002)

• - Začátek natáčení byl o pár měsíců opožděn kvůli Schwarzeneggerovi. Prodleva však dala vzniknout změně místa natáčení z Tabasca na Puerto Vallarta. (endoskop)

• - Arnoldovi vynesl film výroční cenu Hvězda roku, udělovanou Národní asociací majitelů kin. (lekr)

• - Cameo: Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen (mj. Barbar Conan, Špinavá dohoda) si zde zahrál ruského důstojníka. (džanik)