Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Herci, hlášky, džungle, soundtrack, Predátor a Arnold dělají z tohohle filmu jeden z nejlepších akčňáků. I po třicátém zhlédnutí film neztratil ani špetku svého kouzla a řadí se mezi nesmrtelné, které mohu vidět stále a stále dokola. Výborný původní dabing a tak tuhle kultovku hodnotím nekompromisně 5 hvězdičky...(20.2.2006)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $59,735,548Tržby Celosvetovo $98,267,558Tržby požičovne VHS v USA $31,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,126,316 //počet predaných kusov 227,451║ __Predator je pre mňa niečo ako synonymum slova akčný film. Tento film som už videl nespočetne krát a vždy ma dokáže upútať naplno. "Dokonalejší film v akčnom žánry nenájdete!" Majstrovské dielo od Johna McTiernana, plného hustej atmosféry, drsnej akcie a to všetko v doprovode s výbornou hudbou od Alana Silvestriho. Arnold Schwarzenegger v jednej zo svojich nezabudnuteľných úloh ako Major Dutch, kde je perfektne dopĺňaný hercami, hrajúcimi jeho špeciálnu jednotku vojakov a to zastúpenie tvorili Carl Weathers ako Dillon - Bill Duke ako Mac - Jesse Ventura ako Blain - Sonny Landham ako Billy - Richard Chaves ako Poncho a Shane Black ako Hawkins. __/100%/ __moja recenzia(18.5.2005)

Nechte si nachystat specialitky ve velmi kvalitním porcelánu, nějaký kaviár s lahodným Martini, protože začíná akční podívaná, která zaslouží velký potlesk. Pro mě jde McTiernanovo řemeslo stále napřed a nikdy se na něho nezapomene. Tenhle film patří mezi nejkultovnější ve svém žánru a Scottův Vetřelec se musí pořádně dívat, kam šlape. Arnoldova elitní skupina s hereckými esy v prostředí deštných pralesů s neznámým mimozemským lovcem nezná hluchý místa a kulky se odrážejí od našich zdí s napínavostí a výbuchů všude kolem nás. Nezavřeme pusu po celých 100 minut v doprovodu s vynikající hudbou Alana Silvestriho, který je ve výborné formě. Nejakčnější špička 80. let.(11.2.2012)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(13.4.2004)

Jeden z tech lepsich Arnoldovych filmu. I s odtupem nekolika let nadprumernejsi akcni rezba.(3.8.2002)