poster

Aféra Thomase Crowna

 • USA

  The Thomas Crown Affair

 • Slovensko

  Aféra Thomasa Crowna

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1999, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  *****

  Perfektne natočené remake. Má to tempo, humor, elegantného Brosnana a šarmantnú Russo... Veľmi príjemné pozeranie. Takto si predstavujem skvelú oddychovku.(14.2.2007)

 • Legas
  ***

  Crown, Thomas Crown aneb jak hrát Bonda v "nebondovce". Navíc je to remake a Steve McQueen si to nezaslouží.(11.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  Neviděla jsem původní film, ale tenhle mi přišel jako příjemná oddychová podívaná s velmi příjemnými herci a svižným tempem vyprávění.(19.3.2004)

 • StarsFan
  *****

  Nemůžu posoudit původní film se Stevem McQueenem, ale (a možná právě proto) je tenhle remake můj nejoblíbenější film. Nehraje si na umělecké dílo, přesto má vtipy a atmosféru, kterou byste ve dnešním komerčním světě hledali pod lupou. Krásně vydařené loupeže by Tommymu mohlo závidět celé italské podsvětí, Pierce Brosnan ještě šarmatnější (a víc sexy) než jako James Bond, Rene Russo konečně jako skutečná žena a to vše v prostředí krásných impresionistických obrazů a za zvuku impozantní příjemné hudby v podání Stinga, Billa Contiho a hlavně geniálního Sinnermana od Niny Simone v závěrečné a dokonalé scéně s obrazem... co víc si přát? Dodatek 8. dubna 2008 Po více jak dvou letech od původního komentáře a asi pěti od prvního shlédnutí tohoho filmu uznávám, že Aféra Thomase Crowna asi není tak bezchybná, už nesídlí ani na nejvyšší příčce mého filmového žebříčku. Ale jednoduše řečeno, stále pro ni mám slabost. Dokonale se jí podařilo namixoval styl, který mě provázel celá má teenagerská léta. Clauda Moneta, kterého dnes považuji za svého nejoblíbenějšího malíře, jsem si poprvé všimla právě na stěně muzea v tomto filmu a Thomas Crown byl po léta (a stále je) mým naprostým ideálem dokonalého muže. Ano, je to silně subjektivní pocit, ale už jen díky těmhle maličkostem mám k Aféře Thomase Crowna pořád blízko a nebojím se říct, že je to jeden ze snímků, který mě ovlivnil nejvíc. A už jen proto oněch 5 hvězdiček a místo v mé filmové Top 1O.(30.1.2006)

 • Fiftis
  ***

  Kde sa podeli McTiermanové napínavej akcie, ktorými oplývali jeho predošlé snímky. Akčnejších chvíľok sa dočkáte iba v úvodných minútach filmu a pri naivnom finále. Že by sa vám však pri týchto scénach výrazne zrýchlil tep, sa nedá vôbec konštatovať. Preto pôsobí Aféra Thomasa Crowna skôr ako romantický slaďák ako napínavý thriller. Rovnako kvalitne vynaložená práca je zreteľná aj na scenári. Film ťažko chytá toľko potrebný druhý dych a potom, čo sa film prehupne do svojej druhej fázy, usadne na diváka nuda. Jedinou svetlou stránkou filmu je snáď herecké obsadenie. Napriek tomu, že mala Aféra Thomasa Crowna všetky predpoklady upútať pozornosť divákov - originálna zápletka, hviezdne herecké obsadenie a skúseného režiséra - tak sklamala a nás divákov len utvrdila v tom, že kvalitných thrillerov sa natáča naozaj málo.(21.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace