Aféra Thomase Crowna

The Thomas Crown Affair

Aféra Thomasa Crowna

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1999, 113 min

Aféra Thomase Crowna patří k mým oblíbeným dobrodružně-romantickým šlágrům. Povedený remake o fous lepšejšího originálu z roku 68, s fajnovou atmosférou, skvělou původní i nepůvodní hudbou (obzlášť ta s buřinkovou scénou a majstrštykem Niny Simone Sinnerman dunícím za zády) a sympaticky vyzrálými hereckými výkony. Navíc oceňuji, že scenáristé se nepustili na tenký led kopírování "kultovních původních scén" a nahradili je jinými alternativními, které jsou trefné a výstižné. Bohužel má u mě Aférka jedno velké mínus - povinný happyendový závěr. Tři a půl, 70%(11.1.2003)

Úvodní scéna mě trochu odradila a úvodní titulky, kde se písmena "přelévají" tomu taky moc nepřidala. Neustálá hudba mě ze začátku taky vadila, ale pak jsem si zvykl. CITÁT - Co řeknou ostatní, až zjistí, že jste mi dali o 30 000 000 víc, než oni?........ Když už byly karty rozdány, rozjela se celkem slušná hra kočky s myší. Jen člověk nemohl zjistit, kdo je kočka a kde je myš. CITÁT - Mám to pod kontrolou........ Asi v půl se to rozjelo ve falešné romantice, ale divák hned pochopil., jak to asi tak všechno dopadne. Nebylo to tak těžké. Očekávaný konec je součástí příběhu. Jen dívčí část divaček si to musí probrečet a pak si oddychnout. CITÁT - Ještě jeden podvod a přelámu ti ruce!!.......(23.8.2014)

Velice příjemný film, nedonutí vás hluboce se zamyslet, ale přitom není ani příliš hloupý a prostě jen baví. Jako vždy šarmantní Pierce Brosnan v roli milionáře má dost velké charisma na to, aby podržel film ve slabších chvilkách, a hravost loupeží připomene Soderbergovy Dannyho Parťáky. Pokud chcete strávit večer u "lehčího" filmu, tohle je dobrá volba.(21.3.2006)

Podľa mňa výsledok prekvapil aj samotných tvorcov. Podarený film, ktorý je chytrý a nenudí. Keď nepočítame Bonda, tak pre Brosnana najlepšia filmová postava.(27.3.2010)

Lákavé prostředí uměleckých galerií (navíc z oddělení impresionistů!) v němž se odehrávají tajemné krádeže a výměny děl. Film je postavený na "zvláštním" (ale samozřejmě v řadě jiných filmů již použitém) vztahu mezi Rene Russo vyšetřující loupež a bohatým Piercem Brosnanem, který si se schopnostmi unikajícího kouzelníka rád hraje na zloděje. Oba jsou ve své roli přesvědčiví a myslím, že vytváří ty pravé tajemné typy, ale společně v jednom filmu mi k sobě moc nejdou... Zvláštní taky je, že ačkoli znám konec, stále si užívám to napětí nebo možná lépe řečeno, prostě jen "ten film"(1.12.2003)