poster

Aféra Thomase Crowna

 • USA

  The Thomas Crown Affair

 • Slovensko

  Aféra Thomasa Crowna

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1999, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tyler
  ***

  Film ve staromódním duchu (že by proto,že jde vlastně o remake? ),s odpovídající atmosférou,výpravou a hereckými výkony.Odpočinková podívaná.(21.7.2003)

 • castor
  ***

  Aneb Pierce Brosnan v letech, kdy měl ukrutnou jiskru v oku, samčí sebejistotu a slušné scénáře se u něj objevovaly častěji, než jednou za tři roky. Tentokrát vytáhl jeden o tom, kterak coby multimilionář krade. Teoreticky může mít všechno, ale golf holt není tak vzrušující jako promyšlený plán, jak čmajznout nějaký veleslavný obraz. Většinou má navíc tolik odvahy a drzosti, že ukáže na údajné pachatele. Klec možná sklapne až s příchodem vyšetřovatelky pojišťovny s tváří Rene Russo (jedna z jejích skutečných velkých rolí), která je chladnokrevná a cílevědomá a používá ryze ženských zbraní. Zlodějská čísla jsou slušná (pěkně mazaně a s elegancí), s romancí je to krapet horší. Vedlejší postavy jsou zanedbané, těm hlavním chybí větší tah ve vzájemné hře na kočku a myš. Celkově je prostě snímek takový uhlazený, ostřejší hrany a víc šťávy by mu náramně slušely. Akční specialista John McTiernan na režijní stoličce docela překvapil. Sympatická kriminální zábava na dlouhé večery.(20.6.2015)

 • JohnnyD
  ***

  Rene Russo opaľovanie bez akýchkoľvek pochýb pristane, no táto pseudobondovka inak za väčšiu pozornosť nestojí.(27.6.2012)

 • klerik
  ****

  Prefektný film dýchjúci klasikou... Rene Russo je na zožratie. A to, že vo filme zaznie hudba z môjho obľúbeného JEEPERS CREEPER, je tiež plus :). Brosnan a Russo sú skvelá dvojica, Mc Tiernan ukazuje, že má cit aj pre neakčný príbeh...(10.11.2005)

 • arachneuss
  ***

  Výsledná finta a pointa je naprosto dechberoucí. Škoda že se to nedá říct o dalších pasážích filmu.(9.3.2008)

 • - Ve scéně s havárií lodě veškeré kaskadérské kousky natočil Pierce Brosnan osobně. (StarsFan)

 • - Faye Dunaway hrála v originále hlavní ženskou roli, zde si zahrála psychiatričku Thomase Crowna. Role byla vytvořena přímo pro ni, v původním filmu se nevyskytuje. (Reiniš)

 • - Ve filmu je v čase 1:24:46 ve scéně, kdy jede Catherine Banning (Rene Russo) taxíkem k muzeu, na ulici v záběru možné vidět česká vlajka.  (rey17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace