Road to Perdition

Road to Perdition

Cesta do zatratenia

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 117 min

Akční scény (nebo obecně scény, kde se střílí ) jsou vrcholy tohoto snímku. Zejména Jude Law versus Tom Hanks a Tom Hanks s Thompsonem versus Paul Newman. Druhá rovina filmu, rozvíjení vztahu otce a syna, není tak dobrá. Ty scény jsou příliš dlouhé a do děje zasahují trochu násilně. Sem tam i trocha nepříjemného sentimentu. Ale pořád se jedná o nadprůměr.(4.8.2003)

Nemůžu si pomoct, ale film jsem viděla v době, kdy vůbec vyšel a pamatuji si, že mě opravdu nudil .. možná by mé hodnocení bylo dnes už jiné, ale to nezjístím, dokud si film znovu nepustím. A já nechci...(23.5.2008)

Atmosferické, artové a relativně studené. Aneb Gangsterka podle "učitele" Sama Mendese.(2.11.2003)

Slušná gangsterka. Čistá práce. Možná až moc čistá. Perfekcionismus a preciznost tu dupou na veškeré city, které pak tak trochu šustí papírem.(18.10.2010)

Sam Mendes ... TEN Sam Mendes, který režíroval úžasnou Americkou krásu, která je opravdu lepší než tento film přesto nelze hodnotit špatně. Road to perdition je totiž úplně jiný film, který těží z dvou tří hlavních postav procházející Amerikou 30cátých let minulého stoleté. Po druhém a třetím shlédnutí musím však jednu hvězdičku z maxima ubrat. Nemohu se zbavit pocitu ze zbytečné rozvleklosti a chvilkové nudy, kdy divák už jen čeká na ty opravdu skvělé scény a tu geniální atmosféru a prostředí doby dávno minulé.(5.6.2004)

• - Režisér Sam Mendes si zahrál cameo roličku jako jeden z osobních strážců Johna Rooneyho v přestřelce v dešti. (Hal_Moore)

• - Během natáčení občas teplota spadla až na třicet stupňů pod nulou. Tato skutečnost však neznamenala, že na scéně bylo tolik sněhu, kolik štáb potřeboval. Bylo potřeba vyrobit spousty tun umělého sněhu. (Hal_Moore)

• - Samopal jenž Mike Sullivan používá je Thompson M1921. (Hal_Moore)