Road to Perdition

Road to Perdition

Cesta do zatratenia

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2002, 117 min

Sam Mendes splnil očekávání a po Americké kráse natočil další vynikající film, který vás strhne svou atmosférou a originální režií. Netradiční gangsterce dominuje skvělá kamera a herecké výkony všech zúčastněných. Přestože jde teprve o druhý Mendesův film, již nyní je znát jeho "rukopis" a i v žánrově natolik odlišném filmu, jakým Road to Perdition je, můžeme nalézt mnoho prvků, které oba jeho snímky spojují. Jedno je jisté - Sam Mendes dokáže natočit film plný dechberoucích scén, nad kterým prostě musíte přemýšlet.(8.8.2002)

Osobne som v tom Mendesov rukopis nevidel, keďže pochybujem že po jednom filme môžeme o niečom takom hovoriť. Ale každopádne profiluje sa ! Už úvod s bicyklom a zasneženou krajinou na mňa veľmi zapôsobil a vtedy som vedel že tento film budem mať rád. Po skončení môžem tieto slova len potvrdiť. Filmu dominuje precízna technická stránka a veľa, veľa záberov je kompozične svetelne vybrúsených do najmenších detajlov, ktorým zároveň nechýba vysoký punc originality. A to vyúčtovanie (len s hudbou), bol neuveriteľný filmový zážitok po ktorom si srdce tak príjemné buší a mráz behá po chrbte. Mendes sa znova vytiahol, aj keď asi iným smerom než sa čakalo.(3.7.2005)

Sam Mendes nám dokázal, že Americká krása nebyla jen náhoda! I jeho druhý celovečerní film dopadl na výbornou. Tom Hanks v roli mafiána, který se společně se svým synem vydal za odplatou a vyrovnáním s mafiánem Paulem Newmanem, který nařídil zabít jeho a celou jeho rodinu. Po celou cestu ho, ale pronásleduje zabiják Jude Law. Paul Newman se mi velice líbil jen škoda, že za svou roli neobdržel Oscara (už jen kvůli tomu kolik toho pro film udělal a kolik možností v jeho věku bude ještě mít). Skvělé dílko a musím jen popřát Samu Mendesovi hodně štěstí a těším se na další jeho film(y).(10.11.2007)

Minimálně dvě velká herecká esa a minimálně dvě scény, které připomenou ty lepší momenty z Kmotra. 80% Zajímavé komentáře: zputnik, andrewz, Vronsky, LuckyStar, newt17(30.5.2005)

Nemůžu si pomoct, ale film jsem viděla v době, kdy vůbec vyšel a pamatuji si, že mě opravdu nudil .. možná by mé hodnocení bylo dnes už jiné, ale to nezjístím, dokud si film znovu nepustím. A já nechci...(23.5.2008)

• Tom Hanks