Road to Perdition

Road to Perdition

Cesta do zatratenia

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 117 min

Road to Perdition (Cesta do zatracení) je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) mafiánský film, jaký jsem kdy viděl. Hanks, hrající Mika Sullivana předvádí svůj standard (čili 100% herecký výkon), Newman taktéž... Nevím, co více napsat, vše už bylo řečeno, respektive napsáno v příspěvcích tady kolem.(10.9.2005)

Osobne som v tom Mendesov rukopis nevidel, keďže pochybujem že po jednom filme môžeme o niečom takom hovoriť. Ale každopádne profiluje sa ! Už úvod s bicyklom a zasneženou krajinou na mňa veľmi zapôsobil a vtedy som vedel že tento film budem mať rád. Po skončení môžem tieto slova len potvrdiť. Filmu dominuje precízna technická stránka a veľa, veľa záberov je kompozične svetelne vybrúsených do najmenších detajlov, ktorým zároveň nechýba vysoký punc originality. A to vyúčtovanie (len s hudbou), bol neuveriteľný filmový zážitok po ktorom si srdce tak príjemné buší a mráz behá po chrbte. Mendes sa znova vytiahol, aj keď asi iným smerom než sa čakalo.(3.7.2005)

Sam Mendes nám dokázal, že Americká krása nebyla jen náhoda! I jeho druhý celovečerní film dopadl na výbornou. Tom Hanks v roli mafiána, který se společně se svým synem vydal za odplatou a vyrovnáním s mafiánem Paulem Newmanem, který nařídil zabít jeho a celou jeho rodinu. Po celou cestu ho, ale pronásleduje zabiják Jude Law. Paul Newman se mi velice líbil jen škoda, že za svou roli neobdržel Oscara (už jen kvůli tomu kolik toho pro film udělal a kolik možností v jeho věku bude ještě mít). Skvělé dílko a musím jen popřát Samu Mendesovi hodně štěstí a těším se na další jeho film(y).(10.11.2007)

Scénář: David Self .. Můj milovaný žánr, můj oblíbený režisér, můj oblíbený herec .. yop, tento film mám skutečně rád.(17.9.2004)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $104,454,762Tržby Celosvetovo $181,001,478Sam Mendes natočil geniálnu gangsterku! /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

• - Film je inspirován komixem jménem "Cesta do pekel", který napsal Allan Max Collins. (Beckett51)

• - Během natáčení občas teplota spadla až na třicet stupňů pod nulou. Tato skutečnost však neznamenala, že na scéně bylo tolik sněhu, kolik štáb potřeboval. Bylo potřeba vyrobit spousty tun umělého sněhu. (Hal_Moore)

• - Tyler Hoechlin svou roli získal v národním castingu, kde se sešlo více než 2.000 mladých herců. (Hal_Moore)