Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ****

  Roztomilá komika v podání známých tváří, na pozadí však tušení dramatu, stesku a vzpomínání..(4.8.2008)

 • zette
  ***

  Rukopis Jiriho Menzela je vice nez zrejmy. V tomto filmu s prehledem dominuje Abrham v roli knize Alexeje, jeho hlasky jsou casto vtipne. Bohuzel, kdyz se na obrazovce nejaky cas neukaze, film uvada do sedeho prumeru...(25.12.2010)

 • sud
  *****

  Poetický návrat do starých časů. Až nadpozemsky poklidná atmosféra, jemný humor, Josef Abrhám v jedné ze svých nejlepších rolí, výborný Josef Somr. Zajímavá paralela k době vzniku filmu - konec starých časů aneb konec jedné éry tuzemského filmu. Jiří Menzel a jeho na dlouhou dobu poslední mistrovské dílo. 95%.(19.12.2006)

 • Pohrobek
  *****

  Vančura jako vyšitý, včetně uhlazené mluvy a elegantních postav, navíc s přídavkem menzelovského požitkářství a životní chuti. Jedinečný příběh o rozpadu starých jistot, který u nás vlastně ani neměl šanci proběhnout, a tak jsme si na něj paradoxně počkali až do dob mladé republiky. Příběh, který je nejlépe charakterizován už svým názvem, a který toho, kdo má chuť naslouchat a v tomto případě sledovat, zanese do dob, kdy se za vůdčí nositele noblesy a starých dobrých pořádků považovali vypasení a polovzdělaní továrníci, na kterých visely chuchvalce pijavic. To, že nejvíce elánu, podnikavosti a chuti do života si mohla uchovat právě jedna taková pijavice (Dokonale starorusky zarostlý Josef Abrhám), nám vypráví právě tato perla české literatury i filmu.(23.12.2004)

 • Šakal
  ****

  a potom, že je V. Vančura nezfilmovatelný. Nejen Hrabalova díla, ale i Vančurova poetika ožívá díky Jiřímu Menzelovi na filmovém plátně. ČEŠTINA je vskutku nádherný jadrný jazyk. Děkuji mistře. p.s. Můj velký dík se snáší i k J. Abrhámovi.(26.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace