Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mylouch
  *****

  Povedená Vančurova prášilovská hříčka, v níž Menzel s nenápadným formálním novátorstvím rozehrál starosvětské postavičky do dekadentních peripetií nového světa (prorocké podobenství pro nastupující transformační léta) se skvělými hereckými stylizacemi a největší Abrhámovou filmovou rolí.(17.8.2014)

 • Kryton
  ***

  Všechny tři hvězdy si zaslouží jednoznačně Josef Abrhám. Jakmile je na scéně je to ON kdo film zvedá.(13.9.2009)

 • Asgy
  ****

  Abrhám parádní a jeho herečtí kolegové za ním nijak nezaostávají. Tenhle film mi dokáže zvednout náladu.(1.4.2010)

 • Adam Bernau
  ***

  Nevím, zda to byl Vančurův záměr, ale četba Sperových pamětí KSČ (Konec starých časů) ve mně budila chorobnou melancholickou depresi, obrácenou závrať z nízkosti, nechutenství a mdlobu. Nebylo mi z toho dobře, ačkoli Vančurovy knihy miluji. Že po tomto dojmu není v Menzelově adaptaci ani stopy, to mu nevyčítám. Horší je, že v ní nenalézám stopu čehokoli. Starší Menzelovy adaptace byly nějak působivé, tohle už má jen hezkou fasádu.(1.6.2011)

 • LiVentura
  ****

  Roztomilá komika v podání známých tváří, na pozadí však tušení dramatu, stesku a vzpomínání..(4.8.2008)

 • - Když Jan Lhota (Jan Hrušínský) laškuje při honu s dcerou zámeckého pána, je vidět, jak jejich koně drží člověk ze štábu, schovaný za stromem. (rakovnik)

 • - Monolog knížete po příchodu na hostinu u loveckého zámečku: „Jezme a pijme. Dejte sem večeři! Tučný sýr, zvěřinu, ptáky, jehňata, vše, co se líhne živé, a vše, co se líhne z vejce. Dejte sem vše, co zraje jedlého, vše, co je oploutveno, a všechny druhy plžů, kteří se požívají ve vzdělaných zemích. Dejte to sem! Je večer, země se otočila a tu je obyčej jísti,“  není z původní knižní předlohy. Režisér Menzel si ho vypůjčil z Vančurovy o osm let starší knihy "Rozmarné léto", kde jej pronáší major Hugo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film se jmenuje velmi trefně, jelikož - aniž by to kdokoliv věděl - byla tentýž rok Sametová revoluce. Iniciály filmu jsou navíc KSČ. (vyfuk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace