Pro zatím je to u mě za tři ,moc krát jsem to neviděl a až tak mě to neuchvátilo. Ale je to pěkně natočené. J.Abrhám super výkon.(10.1.2008)

Po dlhšom čase mi opäť sadol nejaký Menzel. Film pôsobí tak trochu televízne, čo je ale v tomto prípade plus a najmä menej poeticky až lyricky, čo mi pri Menzelovi častokrát značne lezie na nervy. Pretvárka a smotánkovstvo vyšších vrstiev dostávajú na frak od záhadného "Barona Prášila", ale takým spôsobom, aby neboli zosmiešnení ako jednorozmerné karikatúry. On ani ten Baron Prášil v podaní Josefa Abrháma nie je tak úplne nad vecou, ako si sám myslí. Táto naznačená ambivalentnosť postáv ma presvedčila o štvrtej hviezde.(13.12.2014)

Menzel skutečně zachytil konec starých časů tak, jak si tu kouzelnou dobu představuji. Uvolněná atmosféra vyšší společenské vrstvy, mezi níž exceluje Josef Abrhám, je obohacena o květnatou češtinu, která (narozdíl od Rozmarného léta) není překážkou, ale ozdobou. 8/10(19.5.2009)

Milé a hřejivé, jako staré časy(21.7.2008)

Tohle prostě uměl jenom Menzel. Nádherná, poetická komedie s excelujícím Abrhámem a bezchybnou Šustovou hudbou. Škoda že tímto filmem skončily i jeho staré dobré časy a od té doby nic pořádného nenatočil.(25.12.2010)