Roztomilá komika v podání známých tváří, na pozadí však tušení dramatu, stesku a vzpomínání..(4.8.2008)

Přestože hlavní roli ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších českých herců, film pro mě nebyl žádným speciálním zážitkem. Kromě hereckých výkonů, několika vtipných hlášek a zvláštní snové atmosféry aristokratické první republiky působil Konec starých časů matným až mdlým dojmem. Postrádal jsem více vtipných scének, emoce nebo dramatické momenty zůstaly stranou úplně, na čtyři hvězdy mě film nepřesvědčil.(10.3.2013)

Výborný Josef Abrhám ve filmu popisujícím dobu těsně po vzniku samostatného Československa a hlavně přeměnu společnosti, kdy aristokracie jako taková sice zaniká, její místo ale přebírá (nebo se o to aspoň snaží) vrstava bohatých podnikatelů, politiků a vzdělanců. Film samotný je určitě dobrý (herci, scénář, kamera), ale styl tvorby Vladislava Vančury mě ani přes veškerou snahu našeho profesora češtiny z gymplu nikdy nezaujal a vzhledem k tomu, že i film je tvořen v jeho mezích, tak nemohu dát více než 60%.(29.6.2008)

Pohodový film. Ta idylická atomosféra ze zámku Kratochíle na vás opravdu dýchá. Pan Abrhám velice mile a vtipně zahrál roli knížete Alexeje, který ač byl jen podvodník, dokonale skoro všechny přesvědčil o své modré krvi a získal si sympatie leckoho. A navíc ve správný čas dokázal odejít.(19.2.2008)

Není to Menzelův majstrštyk, ale dokázal vcelku věrně přepsat literární dílo Vladislava Vančury do filmové pdooby tak, že se nejednou budete klátit smíchy.(26.4.2008)