Kemr ve své kultovní roli, propracovaný scénář a humor, poetická režie, co chtít více? Povedlo se to dokonale!(1.8.2005)

Těžko se popisuje tento film, protože i superlativy mají své meze a ne všechno jde slovy popsat! Asi nejpříhodnější označení pro tuto příjemnou komedii z dílny Svěrák&Smoljak je slovo "geniální"! Fakt je ovšem takový, že toto slovo přesně vystihuje naprostou většinu tvorby tohoto dua!(11.3.2006)

No jo... další film, ze kterého nám ty věty zlidověly jen to luplo...(21.8.2008)

Ano, člověk si zde zapamatuje nezapomenutelnou hlášku "Chčije a chčije". Jen ať děda žije co nejdéle, ať má Věra více vrásek na čele. V dnešní době už na takovýho dědulu nenarazíte, který by vám nechal jen tak chalupu.(15.1.2012)

To máte scénář. Režii. Herce. Hudbu. Štáb. Kameru. Krajinu. Počasí. Vesnici. Chalupu. Hřbitov. Hospodu. Lesy. Mravence. Zmije. Dopravní zácpy. Posvícení - tak buďte zdrávi. P.S. Od S+S mám tenhle film nejradši.(19.7.2006)

• - Chalupa se nachází u obce Radešice na GPS souřadnicích 49.553889, 14.388056. Exteriéry mlýna ze scénky s mlynářem (Ladislav Smoljak) se nachází v Nedvězí u Rabyně na Benešovsku. (M.B)

• - Mlýn, kde bydlí Radim Zvon (Ladislav Smoljak) a Marta Zvonová (Naďa Urbánková), pracoval naposledy ve 40. letech minulého století. Poté sloužil jako obydlí. (M.B)

• - Zdeněk Svěrák dostal za scénář omylem dvakrát vyplacený honorář. V barrandovském účetnictví na to přišli až po několika letech při revizi. Tenkrát dali Svěrákovi na vybranou. Buď omylem inkasované peníze vrátí, nebo napíše další scénář s podobnou tématikou. Svěrák zvolil druhou možnost a tím vznikl další klenot - Vesničko, má středisková. (mimuzik)