-NECHYBÍ VÁM NĚCO? -PIVA TU NEJSOU!(31.7.2003)

:::::::::::: Lepší předpověď počasí, než od Josefa Kemra nemůžete slyšet . . . :::::::::::::(15.4.2009)

Jiřího Menzela už dlho považujem za jedného z najlepších českých, filmových režisérov. Vážim si a rešpektujem všetky jeho diela, pod ktorými je podpísaný. No do absolutnej top trojky radím tieto kúsky: "Ostro sledované vlaky", "Vesničko má středisková" a "Na samote u lesa". Posledne menovaná trpká komédia je výborne natočený, príjemný film, čo som videl už nespočet krát a vždy som sa pri ňom dokázal zabaviť. Herecký výkon Josefa Kemra je obdivuhodný. Patril ku generácii famóznych českých hercov, ktorí boli schopní zahrať prakticky všetko takým spôsobom, že divákovi behali po chrbáte zimomriavky. ****(11.9.2011)

Václave, proč nejsi moje manželka...Co dodat, každá věta v tomhle filmu je sama o sobě perla. Asi je nás víc, kdo bychom Na samotě u lesa dokázali odříkat zpaměti. Nezapomenutelné.(24.3.2007)

No jo... další film, ze kterého nám ty věty zlidověly jen to luplo...(21.8.2008)

• - V okamžiku, kdy Josef Kemr poslouchá rozhlasovou pohádku, vypráví Vlastimil Brodský stejný text, jako ve filmu Slavnosti sněženek Josef Abrhám. (pávek)

• - Během vyprávění slavné historky s vodníkem prý Ladislav Smoljak ve skutečnosti odříkává protipožární bezpečnostní poučku. (Wishkah)

• - Při repríze filmu v Československé televizi před rokem 1989 byly scény s Janem Třískou vystříhány. (karel46)