Menzelův povedený "světoznámý" kus, musím uznat, že celkem dobře zpracovaný, avšak chybí tomu ještě malinko něco z pozdější "menzelovské" geniální tvorby.!(23.4.2009)

Oscar 1 : Cizojazyčný film(11.8.2004)

Možná jsem na monitor civěl stejně blbě, jako civěl Neckář z monitoru na mě, ale zkrátka jsem nemohl pochopit, co na tomhle filmu strýček Oskar z Ameriky viděl tak zajímavého, nevšedního, když vlastně celý film je zcela všední. Až na ten nevšední mužský problém ostrý jak břitva. Většinou mají muži opačné problémy. Přemýšlet při "tom" o fotbale a kor o tom českém, zvadne i Robert Rosenberg...(1.2.2014)

• - Naďa Urbánková dostala za natáčení honorář ve výši 450 korun. (kapsomut)

• - Málokdo možná ví, že kamerové zkoušky na roli Zdeňky úspěšně podstoupila i zpěvačka Helena Vondráčková. Ta však o roli přišla, když režisér Jiří Menzel obsadil do filmu Václava Neckáře, kterého Helena převyšovala, cožbyl prý hlavní důvod, proč do filmu nakonec nebyla obsazena. (Lynette)

• - Filmy byl natočen velice rychle. Začalo se natáčet koncem února roku 1966 a koncem dubna téhož roku byl film hotový. (kapsomut)