• kinej
  *****

  Tenhle film je opravdu povedený. Je jasné že Menzel a Hrabal je sázka na jistotu. Menzel točí svým poetickým stylem, ale nechává dost prostoru i pro různé Hrabalovy blbůstky, které činí film tak milým. Navíc se Menzelovi, potažmo hercům, daří převádět do filmové podoby, všechny ty hrabalovské exoty a to je pro tohoto autora asi to nejtypičtější. Filmový scénář tak funguje bez chyby. Herecké obsazení je samozřejmě také bezchybné, zejména Neckář, se na nesebevědomého ťunťu hodí.(23.7.2010)

 • LiVentura
  ****

  Menzelův povedený "světoznámý" kus, musím uznat, že celkem dobře zpracovaný, avšak chybí tomu ještě malinko něco z pozdější "menzelovské" geniální tvorby.!(23.4.2009)

 • viperblade
  *****

  Perla české kinematografie. Zasloužený Oscar. Víc není třeba psát.(1.3.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Filmy byl natočen velice rychle. Začalo se natáčet koncem února roku 1966 a koncem dubna téhož roku byl film hotový. (kapsomut)

 • - Vlastimil Brodský byl Menzelem schválně obsazen proti typu do role kolaboranta, jelikož jak tvrdil "darabák hrající darebáka není zajímavý". Právě Brodského znal jako člověka mírného, dobrého a hodného. Tedy ideálního pro tuto roli. (DaViD´82)

 • - Menzel byl až čtvrtým osloveným k adaptaci Hrabalovi povídky. Před ním byla látka nabídnuta třem zkušeným režisérům, kteří odmítli. Ve filmařských kuloárech se dodnes spekuluje, o které pány režiséry šlo. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace