poster

Skřivánci na niti

 • anglický

  Larks on a String

Komedie / Podobenství

Československo, 1969, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Nehostinné šrotiště Kladenských oceláren 50. let by se mohlo zdát poněkud nešťastně vybranou kulisou pro lásku a úsměvné momenty. Ovšem všude se najdou svérázní lidé, kteří dokáží brát svůj úděl s nadhledem sobě vlastním, tací lidé, které Bohumil Hrabal tolik miloval. A v tu ránu mezi haldami železa začíná vznikat nejjemnější lidský cit a lidské šarvátky získávají nečekané obrátky. Avšak nakonec zmizí vše co bylo alespoň trochu fajn. Světýlko v tunelu (popřípadě v šachtě), které se nenávratnou rychlostí vzdaluje. Vzdaluje se nejen našim hrdinům, ale na mnohem delší dobu se vzdaluje i ve skutečnosti. Hluboký, tísnivý a přesto poetický a něžný film – to jsou Skřivánci na niti. 100%.(5.1.2007)

 • ajuska
  ****

  Velmi zdařilá adaptace Hrabala, která se dovede s lehkým humorem dívat na tak těžkou dobu. Hrabalovská lyrika zůstala zachována a přitom postavy a děj jsou ve filmu mnohem lépe pochopitelné a jaksi skutečnější.(3.5.2006)

 • Vitex
  *****

  Jsem se podíval znova, asi po páté. Bože můj, to je tak neskutečně krásný film :-)(2.3.2005)

 • Tosim
  *****

  Neuvěřitelnou situaci, kdy byli lidé pro nic a za nic zavíráni do vězení, se všem zůčastněným podařilo podat velmi věrně. Navíc je vše kořeněno hořkým humorem.(15.8.2002)

 • gouryella
  ****

  No nevim, tento film me v podstae nicim nezaujal - vetsina hercu ovadi svuj standard a pribeh me vubec nechytl.(25.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace