Skřivánci na niti

Larks on a String

Komedie / Podobenství

Československo, 1969, 90 min

• novoten

Nezažil jsem to období, necítím mrazení při dobových situacích a určitě mi nějaká ta souvislost unikne. Jenže ta optika růžových brýlí ukázaná skrz nuceně hřejivé dialogy ve zlých podmínkách a náhlá zamilování bez zamyšlení nad budoucností, tomu já prostě nevěřím. Menzelovská topornost, zvýrazněná o zírajícího naivku Neckáře a brebentící ženské osazenstvo, se mi právě tady zajídá natolik, že se jakékoli vtipné situace nebo příjemně absurdní hlášky v tom marastu kolem ztratí.(22.2.2008)

Menzel ide fakt mimo mňa ale aspoň celkom odvážny film na danú dobu /40%/(22.11.2013)

,,Už abych se dočkal tý doby, až budou burziáni v Paříži zametat ulice a pracující je budou kopat do prdele... ''(30.1.2010)

Neuvěřitelnou situaci, kdy byli lidé pro nic a za nic zavíráni do vězení, se všem zůčastněným podařilo podat velmi věrně. Navíc je vše kořeněno hořkým humorem.(15.8.2002)

Velmi solidní film s důležitým poselstvím, ale já osobně nejsem fanoušek hrabalovské poetiky a filosofování. Epika ustupuje lyrice mnohem víc, než se ve filmu hodí. Přesto ale silný zážitek, který stojí za to vidět.(11.4.2010)