• Amarcord_1
  *****

  97% - Slavnosti sněženek mě velmi oslovily. Už začátek upoutal mou pozornost krásnou hudbou Jiřího Šusta, která jako by mě okamžitě vtáhla do děje, a jako bych díky ní přesně věděl, z jakého úhlu pohledu já, coby nezávislý pozorovatel vše vidím, a jakou mám při tom náladu. Dále se rozehraje překrásná přehlídka lidských malých starostí, jež jsou v dojemných kontrastech střídány záběry na přírodu. Na úplném konci, při stoupání kamery, jsem vždy přeplněn všemi emocemi. Jednak dojetí z nádherného filmu, ale i smutek, že se takové filmy už dnes netočí, a že Jiří Menzel tak dlouho čeká na scénář hodný jeho režisérských kvalit...(1.2.2006)

 • novoten
  **

  Čepek, Hrušínský, Hanzlík a Menzelova jistá ruka. Jenže to všechno zamčené v toporných replikách, nefunkčním humoru a neoslovujícím příběhu. Postřížiny se dají obdivovat ze všech stran, Slavnosti jsou melancholicky zabaleným nic.(26.7.2006)

 • Dever
  *

  // Production Companies: Filmové studio Barrandov //(15.4.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přibližně ve 38. minutě filmu je možné spatřit spisovatele a autora předlohy filmu Bohumila Hrabala, který si zde zahrál malou roli dělníka na pile, jenž vylévá vodu na keře z kyblíku na dlouhém bidle. Na hlavě měl železničářskou čepici. (Kesijop)

 • - Natáčelo se skutečně v chatové oblasti východně od Prahy, v Kersku, kde se děj filmu odehrává. Interiéry už se však točily v pražských ateliérech. Nezapomenutelnou scénu s divočákem z lyrické komedie natočil režisér Jiří Menzel na návsi v obci Sluštice nedaleko Říčan. Od začátku osmdesátých let, kdy byl film natočen, zde však došlo k mnohým změnám. Od dob natáčení byla uzavřena místní škola na návsi. Odstraněna už je také autobusová zastávka před školou. (hippyman)

 • - Ve filmu si zahrál i režisér Jiří Krejčík, který ztvárnil nenažrance, co sežral čtyři salámy. (J R C Pecuchet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace