Dříve jsem tento film považoval za průměr a docela mě nudil. Ale čím jsem starší, tím víc se mi líbí. Výborné herecké výkony (navíc skvělě vykreslené charaktery postav), úžasná poetičnost, chytlavý humor a z každého záběru sálající pohoda. "Jak by tady bylo krásně...kdyby nebyly ty děsný vosy."(16.12.2007)

• whack

Prázdne vtípky spitých sedláckych poľovníkov. "Nejkrásnější svátek je, když je zabité prase."(4.7.2011)

Jako byste ty příběhy zažili sami. Chlapi ze sousedních vsí si nejprve pošmáknou na divočákovi a pak si dají obrácenou Břežněvovu trojobruč. Film o běžných jevech, slovech, činech a charakterech. Žádná dramatická složka, nulová zápletka, vyvrcholení s hodnotou zera. Ale přesto - sledovat Vláčila jak se snaží přihnout, masožravého Krejčíka, akademického malíře nebo hon na divočáka, to je prostě lahůdka. Menzelovy filmy podle Hrabalových předloh jsou zcela obyčejné a zároveň netuctové. Jak by tady bylo krásně, kdyby bylo více takových filmů. Ale přesto nemůžu s hodnocením výš. Jak to ten Menzel dělá, že po Postřižinách a Sněženkách mám nutkavou chuť na pivo a pečínku. No nekupte to...(15.9.2008)

Kerská chatová oblast, dva znesvářené myslivecké gangy, ulovený kňour a predikce zvratků ve stromořadí. Menzel pábený Hrabalem stvořil další poetickou slavnost. Neznám jiný film, kde by oslovení „Dědku!“ bylo tak nervy drásající..(30.9.2008)

Nádherné zpracování jednotlivých postav, vtipné dialogy, dojemné scény které mi vehnaly slzu do oka (Jaromír Hanzlík ve filmu umírá a zachraňuje bandasku s polévkou, aby se nevylila), nesmrtelné hlášky - "se zelím nebo s šípkovou".(26.8.2011)