• nunka

Nemôžem si pomôcť, ale i napriek hereckým velikánom a ich výkonom to zas taká filmová kreácia nie je. Pokiaľ ma staršie filmy z dôb socialistického Československa z nejakeho dovodu priamo neoslovia, tak mam s nimi problem, ako aj v tomto pripade s Menzlem. Verim, ze si to vsetci na placi nesmierne uzivali, no tentokrat nahanacky divej svine, hadky ci sipkovu nebo s knedlikom ide mimo mojho gusta.... na mna to zaposobilo mdlo a obycajne...(31.3.2008)

Dříve jsem tento film považoval za průměr a docela mě nudil. Ale čím jsem starší, tím víc se mi líbí. Výborné herecké výkony (navíc skvělě vykreslené charaktery postav), úžasná poetičnost, chytlavý humor a z každého záběru sálající pohoda. "Jak by tady bylo krásně...kdyby nebyly ty děsný vosy."(16.12.2007)

Vynikající česká komedie podle románu Bohumila Hrabala. Na pozadí denní mozaiky chatové oblasti Kerska (ranní běžec, dva natěrači, fousáč, který veze kozy na pastvu v Pontiacu, filozofování malíře před Jednotou...) se odehrává příběh o dvou rozhádaných vesnicích, zastřelení divočáka a jedné společné hostině (hádejte jak mohla dopadnout). Opravdu vynikající roli předvedl Rudolf Hrušínský (ten nikdy nezklamal) a Jaromír Hanzlík jako pan Leli. A hlášky, ty už dávno zlidověly ("Na co přídu, to sežeru!"..."To zas bude v alejích nablito"..."Já žádný zfušovaný obrázky nedělám"..."Se šípkovou x se zelím"...).(1.9.2005)

Zábavně poetická pohlednice odeslána z Kérska všem milovnikům humoru, krásných záběrů, kvalitních herců a především obyčejně kouzelných příběhů o obyčejně kouzelných lidičkách. Sněženky nemohly dostat lepší slavnosti.(5.1.2008)

Kerská chatová oblast, dva znesvářené myslivecké gangy, ulovený kňour a predikce zvratků ve stromořadí. Menzel pábený Hrabalem stvořil další poetickou slavnost. Neznám jiný film, kde by oslovení „Dědku!“ bylo tak nervy drásající..(30.9.2008)

• - Dlouhovlasá tenistka jedoucí na kole vlevo ve 14. minutě filmu je Milada Štýbrová, známá jako Michaela Lamková se stříbrnými botami hromnicemi v Troškově filmu Bota jménem Melichar (1983). (Ipuwer)

• - Ve filmu si zahrál i režisér Jiří Krejčík, který ztvárnil nenažrance, co sežral čtyři salámy. (J R C Pecuchet)

• - Bohumil Hrabal bol s predstaviteľom Franca - Rudolfom Hrušínským tak spokojný, že mu k filmovému kostýmu zapožičal svoj klobúk. (Raccoon.city)