Nádherné zpracování jednotlivých postav, vtipné dialogy, dojemné scény které mi vehnaly slzu do oka (Jaromír Hanzlík ve filmu umírá a zachraňuje bandasku s polévkou, aby se nevylila), nesmrtelné hlášky - "se zelím nebo s šípkovou".(26.8.2011)

„Tu máte vestu. Nemá gombíky ani dierky pre gombíky, krajčír bol ožratý... ale nekúpte to.“ Výborná česko-slovenská komédia so skvelými dialógmi, bezchybným hereckým obsadením (v čele s Rudolfom Hrušínským) a k tomu originálna chlapská poľovnícka zápletka. Plus pivo, saláma, klobása, divina, jeden bernardín a koniec, aký asi nebudete čakať („Kamaráti ma čakajú na držkovú.“).(11.8.2007)

Toto je jeden z těch filmů, pro něž často říkám, že Hrabala nepříliš rád čtu, ale mám rád některé filmy natočené podle jeho knížek.(25.2.2011)

• - Skladba „Poustevník“ od Bedřicha Nikodéma, která ve filmu zazněla, se objevuje i během Hrabalovy povídky, která byla zpracována ve snímku Perličky na dně (1965). (artcha)

• - Ve filmu si zahrál i režisér Jiří Krejčík, který ztvárnil nenažrance, co sežral čtyři salámy. (J R C Pecuchet)

• - Režisér Menzel obsadil do jedné z rolí také režiséra Františka Vláčila. Ten ztvárnil na kančí hostině starého pána, kterému se se klepou ruce. (artcha)