Dalsi vynikajici film od Menzela a jeden z nejlepsich ceskejch. Je tu spousta vynikajicich hercu, ale nejvetsi klad je asi János Bán, to bylo fakt stesti, ze ho Menzel obsadil. Taky tu je spousta dnes uz kultovnich hlasek, vyborny vtipy a tenhle film dokonale zvedne naladu. Rad se na nej vzdy podivam.(6.9.2006)

Jasný důkaz, že komedie může být vtipná a zábavná i bez šlapání do hoven a laciných vtípků s dětičkami. S vámi mně baví svět, pane Svěráku. Ještě, že vás máme.(4.1.2003)

„Tak choď do krematória. Nech vieš, do čoho ideš.“ Televízna klasika, odohrávajúca sa v malebnom prostredí zaspatej českej dedinky, ktorej obyvatelia žijú svoje malé, nenápadné a niekedy viac a niekedy menej príjemné/nudné životy. Hoci scenár obsahuje nábehy na vážnejšie podtóny (chorobná žiarlivosť, alkoholizmus), režisér Menzl zostáva prísne poetický a nádherne povznášajúco neškodne humorný ("Že vy ste se zase kochal, pane doktore?"). Výborné herecké obsadenie (Hrušínský, Čepek, Labuda, Bán, Satinský, Šafránková, Svěrák), skvelá výprava, kultové dialógy a sympatická atmosféra. Ale NA SAMOTE PRI LESE a OBECNÚ ŠKOLU mám radšej. Tento film mi pripadá príliš idealizovaný (že by retardovaní ľudia mali na dedine naozaj takýto život?).(11.1.2007)

Komika na svět.úrovni....pod taktovkou Menzela....paráda...opět..(10.8.2007)

,,Chlapi, nelejte to pivo z voken, podivejte se jak vypadam" :-) Na tuto komediu som mal vecne smolu, ale konecne som si ju pozrel. Vidim, ze pre mnohych je to klasika, zlaty klenot a podobne, ale ja osobne si myslim, ze su aj lepsie ceske komedie, aj ked uznavam, ze som sa tu aj dost nasmial a myslim si, ze po druhom pozreti sa nasmejem este viac a mozno prehodnotim svoje hodnotenie na 4 hviezdicky. ___________ János Bán - (Otík) +++ Marián Labuda - (Pávek) +++ Rudolf Hrušínský st. - (Dr. Skruzný) +++ Libuše Šafránková - (Jana) +++ Petr Čepek - (Turek) +++ Jan Hartl - (Kašpar) +++ Zdeněk Svěrák - (malíř Evžen Ryba) +++ Július Satinský - (Pilot Štefan) +++ Magda Šebestová - (ucitelka Věra Kousalová) +++ Josef Somr - (ředitel Kovodřeva) +++ Milan Šteindler - (závozník Šesták) +++ Jiří Schmitzer - (okrskář Tlamicha) +++ Hudba: Jiří Šust +++(2.7.2008)