Geniální kousek s nazapomenutelnými postavami v čele s geniálním Rudolfem Hrušínským.(31.3.2004)

Tohle je klasika. Nádherná milá inteligentní vtipná česká komedie, která nepotřebuje žádné pokleslé vtípky k tomu, aby byla dokonalou. Dokonalou jí dělá bravurní scénář a citlivá režie pana Menzela. Tohle je prostě film, který nelze nevychválit. Naprostá paráda a jednoznačně film, který patří k tomu nejlepšímu, co u nás kdy vzniklo. Pět hvězdiček!(3.1.2008)

Kdo není ochoten se kochat, půjde po žních k Turkovi.. Legenda české komedie opírající se o hvězdný herecký personál s pro mě vyčnívající křehkou jedničkou vedlejších rolí Miladou Ježkovou. Potkat ji na ulici, dostanete okamžitě nutkání vzít si ji sebou domů..(1.9.2008)

Jeden z těch pár filmů, které můžu naprosto kdykoli a v naprosto jakémkoli stavu. Nesmrtelné(4.2.2011)

Otevřeně řečeno, jsem kult kolem tohoto snímku v českých zemích nikdy moc nechápal. Už při prvním shlédnutí v kině jsem si ho zařadil do kategorie lepší průměr a od těch dob jsem nenašel důvod toto hodnocení měnit. Film boduje slušným castingem, který byl vždycky Menzlovou silnou parketou. Jen málo snímků se může chlubit takovou plejádou špičkových herců. Dobře napsaná i zahraná je postava venkovského lékaře ztvárněná Rudolfem Hrušínským a poprvé zde získal výraznou filmovou roli Marián Labuda. Nicméně z hlediska scénáře - a ten považuji u filmu za rozhodující - to žádná sláva není. Už jen v tvorbě Jiřího Menzela nejméně čtyř snímků cením víc a v kontextu celé české kinematografie Vesnička mezi absolutní špičku při nejlepší vůli nepatří. Slabé čtyři hvězdičky a celkový dojem 70 % s ohledem na herecké obsazení.(13.1.2007)