Nádherná "česká poetika", excelující herecké výkony (János Bán, Marián Labuda, Rudolf Hrušínský etc.), perfektní a inteligentní humor či přiměřené a především nemoralizující zamyšlení nad některými mizernými vlastnostmi, které přežívají mezi lidmi bez ohledu na společenské zřízení či dobu. To vše a mnohem více dělá ze snímku VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ mou bezkonkurenčně nejoblíbenější českou komedii... a vlastně nejen českou.(18.9.2003)

každej je tady nezapomenutelnej. a docela mě překvapilo, že si otík zahrál i se schwarzeneggerem.(9.12.2005)

Sice dosti zidealizovany pohled na zivot na vesnici, ale hlavne vyborna podivana pro divaka kazdeho veku, vyznani a barvy pleti.(25.7.2002)

Vždycky na něco zapomeneš. ... Včera jsme byli pro cement. Až začne pršet, udělá se ti za ušima beton. A budem ti ho muset vysekat majzlíkem...... Najlepšia Československá komédia všetkých čias. Viac slov dodávať netreba.(17.9.2011)

Neviem ale ceskoslovensku tvorbu moc nemusim. Ani neviem povedat cimto vlastne je.Akosi ma jednoducho nedokaze oslovit. Avsak...aj tu existuju vinimky a tou jej aj tato uzasna tragikomedia s krasnym koncom. Ten Oscar by bol namieste, ale nech sa amici aj so svojimi Cistymy dusami strcia do prdele. 10/10(8.11.2006)

• - V hrobě přímo nad dvorkem rodiny Pávků odpočívá od roku 1935 skladatel Josef Suk, zdejší rodák. Vedle něj za zdí ve filmu sedávali pan Pávek (Marián Labuda) s doktorem (Rudolf Hrušínský), popíjeli pivo ze sedmého schodu a rozmlouvali o krásné módě nahoře bez. (Zdroj: Nejznámější filmová místa). (med)

• - Doktor Skružný (Rudolf Hrušínský) ve filmu doporučuje návštěvu Pelhřimovského krematoria. Ve skutečnosti v Pelhřimově žádné krematorium není. Teprve po pětadvaceti letech se město, údajně unavené vysvětlováním turistům, že zde žádné krematorium nikdy nebylo, rozhodlo budovu z recese vystavět a při prvním zkušebním žehu nechat shořet, zatímco hasiči s historickou stříkačkou a lidé tvořící živý řetěz s kbelíky se oheň snažili "uhasit". Požár se však rozhořel skutečně, takže museli zasáhnout opravdoví hasiči, aby plameny nepřeskočily na blízký Kulturní dům. Na místě dnes stojí pamětní deska, na kterou se dá doptat na informacích jako na pelhřimovskou "pamětihodnost". (Kroup4)

• - Jediný film, ve kterém si zahráli tři Rudolfové z rodu Hrušínských. Kromě nejstaršího Rudolfa, jenž hrál pana doktora se tu objeví i jeho syn jako Drápalík a vnuk v roli mladíka, který se půjde dívat na televizi "až nastaví zrcadlo". Zároveň se jednalo o první filmovou roli tehdy teprve patnáctiletého nejmladšího Rudolfa. (Vojcl)