Kdo není ochoten se kochat, půjde po žních k Turkovi.. Legenda české komedie opírající se o hvězdný herecký personál s pro mě vyčnívající křehkou jedničkou vedlejších rolí Miladou Ježkovou. Potkat ji na ulici, dostanete okamžitě nutkání vzít si ji sebou domů..(1.9.2008)

Neviem ale ceskoslovensku tvorbu moc nemusim. Ani neviem povedat cimto vlastne je.Akosi ma jednoducho nedokaze oslovit. Avsak...aj tu existuju vinimky a tou jej aj tato uzasna tragikomedia s krasnym koncom. Ten Oscar by bol namieste, ale nech sa amici aj so svojimi Cistymy dusami strcia do prdele. 10/10(8.11.2006)

Nádherná "česká poetika", excelující herecké výkony (János Bán, Marián Labuda, Rudolf Hrušínský etc.), perfektní a inteligentní humor či přiměřené a především nemoralizující zamyšlení nad některými mizernými vlastnostmi, které přežívají mezi lidmi bez ohledu na společenské zřízení či dobu. To vše a mnohem více dělá ze snímku VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ mou bezkonkurenčně nejoblíbenější českou komedii... a vlastně nejen českou.(18.9.2003)

Sice dosti zidealizovany pohled na zivot na vesnici, ale hlavne vyborna podivana pro divaka kazdeho veku, vyznani a barvy pleti.(25.7.2002)

Balzám, jeden z nejlepších filmů československé kinematografie.(27.12.2007)