Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ***

  Pustit se do Kafky, to je skoro sebevražda. Nezvládli to jiní a nezvládl to ani Vladimír Michálek. Nevyhořel tedy úplně, drželo mu to pohromadě, ale přeci jen... Filmaři, ruce pryč od Kafky, prosím. Nemá to smysl.(10.9.2007)

 • NinadeL
  **

  V těhle letech už se retro filmy uměly, ale zase do nich nedošlo umění. Neuvěřitelně špatné ženské herecké výkony. Ale věřím, že v budoucnosti se mi to možná uleží... I když.(9.3.2009)

 • adamo_znk
  ****

  Naprosto originální a vizuálně "nečeský" snímek dokazuje, jak dobrým a přesto nedoceněným hercem je Martin Dejdar.(15.10.2010)

 • Lindiště
  *****

  Z tohoto čiší temnota a existencialismus. Pokud někdo napsal, že se mu dělalo špatně, tak si myslím, že se ho dotkla ta pravá "kafkovská" nálada, o kterou režisér jistě usiloval. Podle mého názoru perfektní vystižení atmosféry. Musím také vyzdvihnout skvělé herecké výkony našich vesměs bavičů v neobvyklých rolích.(12.11.2006)

 • swamp
  **

  Musím přiznat, že Kafka mi nic neříká a ani nemám v plánu si ho doplňovat. Kdybych o vztahu filmu s Kafkovým románem nevěděl, řekl bych, že se jedná o snímek inspirovaný něčím orwellovským. Ponurá atmosféra je protkána celým filmem a neméně výrazně ji doplňují povedené kulisy kontinentu za Atlantikem. Snímek se mi ale netrefil do noty, přestože Michálkovy filmy mám docela rád. Nic naplat, sorry Dejdare.(12.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace