Film, který sám sebe odsuzuje ke komentářům, které si tady můžeš přečíst. Vynikající experimentální snímek, který rozhodně musel s takovými reakcemi počítat. Já osobně bych to nazval "Jak český vařič v Africe k (ne)štestí přišel, aneb víra je silnější". Opravdu výborná nebojácná režie a napoprvé trošku zmatené plynutí děje, v tom je ovšem také ten experiment že? Děj je naprosto postupný a dá se v tom v pohodě vyznat. Klára Issová v roli, u kterých měla nejspíš zůstat. Dnes, když jí matně vidím v ukázkách na zoufalý a další naprosto zbytečný seriálový počin, je to smutný. Určitě musím vyzdvihnout herecké výkony a celkovou, řekl bych, českou atmosféru tohoto snímku, která se v lecčems vyrovná s Welshovim Acid Housem, či Trainspottingem. Rozhodně nedoceněný, ale určitě kvalitní snímek.(16.5.2012)

• NinadeL

Nestravitelné cosi, co se mělo odehrávat nejen na Andělu, ale Michálek opět, jako už tolikrát, naprosto přestřelil. A jsem velice ráda, že Čechtický to své rádobyhraní už zabalil.(10.3.2009)

Dobré je, že každý film Vladimíra Michálka je úplně jiný. Je jasné, že tenhle měl připomenout drogy, sekty, neutěšené poměry v jakémkoli velkoměstě atd. atd. a to se mu podařilo na výbornou. Chvíli trvá, než si na tu kameru a styl a herce zvyknete, ale to je asi tak všechno. A navíc: ta ségra v podání Věry Galatíkové je nepřehlédnutelná. Pro ni naprosto netypická role, I think.(2.8.2004)

Osobitý a pokřivený pohled na dnešní svět sice nabízí několik originálních momentů a zajímavé vizuální zpracování, ale též nevyrovnaný příběh a rozporuplné herecké výkony.(2.5.2003)

Anděl může být feťák nebo alkáč, může to být básník nebo Jáchym Topol. Anděl je exit a je úplně jedno, jestli to je myšlený doslovně nebo metaforicky. Jakkoli to může bejt nechutně nestravitelnej film, vědomí, že se jedná o Topola, mě uklidní. Jeho styl psaní totiž je takový. Vulgárně psychologický. Klára Issová si i přesto tenhle film ukradla pro sebe a z jinak průměrnýho zpracování (prkenný dialogy, vždyť to znáte :) vytvořila svůj koncert, ze kterýho mrazí. Její zinscenovaný dávení se, a následnej řev spojený se smíchem, byl zážitkem do rakve. A do knihy jdu i kdyby měla být tím posledním, co přečtu!(29.10.2009)