poster

Je třeba zabít Sekala

 • Polsko

  Zabić Sekala

Drama

Česko / Francie / Polsko / Slovensko, 1998, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  Jeden z nejpřeceňovanějších filmů 90.let. Na to, kolik Českých lvů dostal...(2.6.2002)

 • Aluska88
  ***

  Tento vysoce oceňovaný film mě vůbec nezaujal. Očekávala jsem nějaké silné drama a dostala jen nevýrazný příběh o sousedských vztazích. Skupenství místních obyvatel sedí okolo stolu ve světnici, s pivkem před sebou a vedou konverzace, kterak vyřešit problém s nepohodlným a nenávistným občanem Sekalem. Rozlehlé pole, foukající větřík, ostré slunce, občasná rozmluva, rvačka a jinak nic. Námět je poutavý, ale v celkově průměrném zpracování se jaksi ztrácí. Děj mi přišel obsahově takový nijaký, nedotáhlý, bez emocí. Nějak mě to nechytlo. "Pánbůh za nás nic nezaplatí. My musíme platit jemu."(7.3.2011)

 • LiVentura
  *****

  Výborně natočené s dobrými výkony herců a dobře navozenou atmosférou strachu a beznaděje.. Jeden z nejlepších českých titulů (eastern) moderní historie našeho filmu...!(13.8.2008)

 • Ony
  ***

  Tak tento film, ačkoli bývá často vynášen hodně vysoko, mě obzvlášť nezaujal. Obraz vesnice nepůsobí zrovna věrohodně stejně jako Bartoška v roli faráře nebo Sekal jako 100% zrůda. Ocenit však musím velmi příjemnou zlatavo-hnědou atmosféru:-)(31.12.2005)

 • Radyo
  *****

  Pokud tohle není vůbec nejlepší český film 90. let, tak je to tedy alespoň jeden z těch několika nejlepších. Opravdu skvělá podívaná s výbornou atmosférou a bravurními hereckými výkony, hlavně ze strany hlavních polských protagonistů.(26.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace