"Jde v podstatě o uměle vytvořenou věc, nejde o potřebu lidí dostat dohromady nějaké společné téma," řekl Vladimír Michálek o neobvyklém povídkovém filmu, na němž se sešli čtyři mladí režiséři (Čech, Češka, Slovák a Francouz), aby každý po svém vyprávěli příběh na téma "Láska v současné Praze". K čemuž Michálek s opatrností v hlase dodal: "A v tom je to možná zajímavý."

Povídky:
1. Karty jsou rozdaný ...
2. Absolutní láska
3. Obrázky z výletu
4. Riziko (oficiální text distributora)

Radko

Štyri minipríbehy z Prahy. 1. Michálkovo hektické gesto so "šokujúcou pointou" zaznelo bujarým výkrikom pražských hospod. Nič viac. (20%) 2. Večná téma vzťahov muža a ženy odohrávajúca sa v nekončiacich dialógoch a myšlienkach v Pavlátovej príspevku. Miestami prítomný humor vychádza z hry zo slovami vytrysknúcimi z mysle, z mien bývalých partnerov. Poteší niekoľko obrazov - zátiší. (70%). 3. Matka zo Slovenska navštevuje dcéru žijúcu v Prahe a spoznáva jej rozvádzajúceho sa milenca. Príbeh s humorom trápnosti chvíle (scéna výstupu z vlaku, na nudapláži, u milenca doma) pomiešaný s trpkosťou prežívania. "U nás je všetko nejaké rozjebané." "U nás tiež". A krásna Diana Mórová. (80%) 4. Francúzsky režisér ukazuje aký malý je manévrovací priestor vo vzťahu dvoch cudzincov v krajine, kde žijú, ale jej jazyku nerozumejú. Návšteva večierka ako príležitosť k náhlemu uvoľneniu z tejto ulity. (60%) Aritmetický priemer: 55%. ()

alenka

jedna z kosmopolitnich slatanin, ktera vznikla z mne zahadnych duvodu. nektere momenty dobre, ale zadna povidka nevynikala. takova decentne egoisticka potreba natocit "film" a umele vytvorena vec, jak pise michalek, je asi naprosto presne vyjadreni ()

• Snímek byl původně složen z pěti povídek. Epizoda "Víkend v Praze" režiséra Petra Václava však byla po uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Rotterdamu českými distributory z filmu vyňata. (juvelinokivi)