Barbar Conan

Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

• Anthony

Lépe míti CD s hudbou než VHS (DVD) s filmem.(12.6.2003)

K mým nejoblíbenějším filmovým fantasy se Conan nezařadil, ale jsem nucena uznat, že se nad lavinou braku, která se tímhle žánrem valí, tyčí jako Matterhorn nad Polabskou nížinou, má hutnou atmosféru, může se pochlubit vynikající Poledourisovou hudbou, Arnoldem v nejlepší formě, náležitě hnusáckým J.E. Jonesem a Maxem von Sydowem ještě předtím, než se propadl do hereckého bahna v Králi Galů, a navíc dokazuje, že se fantasy dá natočit bez draků, hord skřetů, moudra pronášejících elfů a harantů zachraňujících svět. Což rozhodně není málo.(30.8.2007)

pokud bych to hodnotil z pohledu čtenáře howardových povídek, nedostalo by to ani dvě hvězdy. protože takovou změť, takovou směsku jsem už dlouho neviděl. do tohohle filmu opravdu narvali z každé povídky aspoň kousek. tuhle strom, tuhle ukřižování. tuhle věž slona, tuhle jeho velkou lásku, tuhle valerii(prosím neplést dohromady, jeho největší láskou byla královna černého pobřeží) tuhle něco jinýho. kdybyste pečlivě hledali, zjistili byste, že tenhle film je celej poskládanej z výřezů z povídek a s úplně novým začátkem. ale jako film to ujde. a taky by mě zajímalo, kdo tohle může srovnávat s filmovým Pánem prstenů? tohle je syrový sword sorcerry, tamto je pohádka s občas tmavším podtónem zelené, ale nic víc.(7.12.2005)

Najlepšia heroic fantasy, aká kedy bola natočená. Brutálne, atmosférické, no a samozrejme s najlepším soundtrackom všetkých čias.(11.7.2007)

Nikdy jsem nemusel moc fantasy a je tomu tak i v dnešní době. Barbar Conan mě jako dítě u "vhs videa " příliš nenadchnul. Ovšem o nějakou tu desítku let později je tomu zcela jinak. Ten film podle mne svým věkem zraje jako víno , což se o filemch 80. let obecně říct nedá. Je tam naopak opačná tendence. Tohle je pro mne nejlepší fantasy, jeden z nejlepších filmů o pomstě a nakonec i jeden z nejlepších filmů podle komixu. Začínající Arnold se zde vyloženě na svoje poměry překonává a to, že většinu času promlčí mi ani příliš nevadilo. Technicky naprosto dokonale zvládnutý film, kterému se jinak nedá absolutně nic vytknout. Od příběhu, kamery, výtvarné stránky, atmosféry, choreografii soubojů (spolupracovali japonští mistři), stříkance krve, usekané končetiny, šílené Conanovo utrpení a strádání v první polovině filmu a jeden z nejlepších "vyhlazovacích soubojů pomsty" v závěrečné části filmu (mezi šutry připomínající Stonehenge). Absolutní skvost korunovaný jedním z nejlepších soundtracků všech dob.(10.9.2008)

• - Vystrihnutá scéna smrti kráľa Osrica (Max von Sydow) sa točila tri razy. Herec mal pod blúzou sáčok s umelou krvou a vždy keď ho komparzista pichol kopijou, tak krv nevystriekla. Po tretí raz sa však krvavý efekt podaril a zo Sydowa vystrieklo tak ohromné množstvo umelej krvi, že vyvolal u filmového štábu záchvat smiechu. (Zdroj: Premiere) (Jello Biafra)

• - Kaskadérka Corrie Jansen vytvořila při skoku ze skály (poté, co jí to Thulsa Doom přikáže) rekord - skočila volným pádem z 55 metrů. (HellFire)

• - Když Conan (Arnold Schwarzenegger) vylézá ve dvacáté deváté minutě z kobky, kam se ukryl před vlky a našel meč, je vidět, jak z otvoru kdosi vstrkuje ruku a pomáhá mu s řetězem, který má připevněný na noze. (Drom)