Barbar Conan

• Československo

Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Jo tak tohle je vyborny drsny fantasy. Samozrejme se v zanru fantasy najdou lepsi kousky, ale Conan je proste cool. Nikdo jinej by ho nezahral tak jako Arnold. Sice je pravda, ze Arnie jen tupe cumi, ale jelikoz hraje barbara tak se to k tomu skvele hodi. A James Earl Jones je fakt skvelej zaporak, akorat skoda, ze nedostal vic prostoru a taky moh svest s Conanem nakej poradnej souboj. Ono by to v celym filmu chtelo vic souboju, i kdyz nich tu je docela dost, tak nakej navic by vubec neskodil. Jediny co bych filmu vytknul je nekolik hluchejch mist, ale tech je skutecne jen par a navic to zachranuje naprosto dokonala hudba. Oproti druhymu dilu, kterej je spis jako komedie, se tohle bere docela vazne, ale nejakou tu hlasku a forek tu taky najdeme. Tohle je jeden z Arnoldovo nejlepsich filmu se spoustou nezapomenutelnejch scen.(4.8.2005)

Nejlepší díl série Conana. Skvělá hudba. Nehrající pouze bojující Arnold. Opravdu klasika.(1.7.2004)

Conan má charisma dokud neotevře ústa, ale naštěstí mluví jen málo. Arnold má sice sílu v paži, ale těch pár vět, když promluví vše kazí (a to viděno v originálním znění). Ale rozhodně velmi dobrá podívaná, která by si možná zasloužila i o hvězdičku víc.(25.2.2010)

Barbarovi Conanovi jsem přicházel na chuť dlouho. Stal se mým nejoblíbenějším fantasy filmem (dokud nepřišel Pán prstenů). Je to jeden úžasný obrazově-hudební monument o pomstě a lásce, ve kterém jsou dialogy potlačeny jen na nejnutnější posunutí děje. A taky je to film, kterému navždy zůstanu vděčný za to, že mě přivedl k filmové hudbě.(11.1.2003)

Velkolepá barbarská podívaná se silnou hudbou i obrázky. Arnie JE Conan a tohle je kult (copyright MUDr. RNDr. Eidam).(8.3.2007)

• - V německé DVD verzi Conana je přidáno více dialogů. Conan například řekne dívce, která je mu dovedena: „Nemusíš se bát. Neublížím ti.“ (HellFire)

• - Na otázku hyrkánského náčelníka, co je v životě nejlepší, Conan odpoví: "Rozdrtit nepřátele, hnát je před sebou a slyšet nářek jejich žen". Jde o modifikaci výroku proneseného slavným mongolským vládcem Čingischánem – Temüdžinem. Původní Čingischánův výrok zní (volný překlad): „Porazit nepřátele, vidět je padat před námi na tvář, brát jim koně, slyšet bědování jejich žen a vidět je topit se v slzách. To je nejlepší na světě“. (swe)

• - Čtyřhlavý drak na vrcholku Kola bolesti je přesnou replikou dračích hlav na vikingské lodi Gokstad z 9. století. (HellFire)