Barbar Conan

• Československo

Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Arnold v jedné ze svých nejslavnějších rolí...(5.7.2008)

Conan má charisma dokud neotevře ústa, ale naštěstí mluví jen málo. Arnold má sice sílu v paži, ale těch pár vět, když promluví vše kazí (a to viděno v originálním znění). Ale rozhodně velmi dobrá podívaná, která by si možná zasloužila i o hvězdičku víc.(25.2.2010)

Nikdy jsem nemusel moc fantasy a je tomu tak i v dnešní době. Barbar Conan mě jako dítě u "vhs videa " příliš nenadchnul. Ovšem o nějakou tu desítku let později je tomu zcela jinak. Ten film podle mne svým věkem zraje jako víno , což se o filemch 80. let obecně říct nedá. Je tam naopak opačná tendence. Tohle je pro mne nejlepší fantasy, jeden z nejlepších filmů o pomstě a nakonec i jeden z nejlepších filmů podle komixu. Začínající Arnold se zde vyloženě na svoje poměry překonává a to, že většinu času promlčí mi ani příliš nevadilo. Technicky naprosto dokonale zvládnutý film, kterému se jinak nedá absolutně nic vytknout. Od příběhu, kamery, výtvarné stránky, atmosféry, choreografii soubojů (spolupracovali japonští mistři), stříkance krve, usekané končetiny, šílené Conanovo utrpení a strádání v první polovině filmu a jeden z nejlepších "vyhlazovacích soubojů pomsty" v závěrečné části filmu (mezi šutry připomínající Stonehenge). Absolutní skvost korunovaný jedním z nejlepších soundtracků všech dob.(10.9.2008)

Barbarovi Conanovi jsem přicházel na chuť dlouho. Stal se mým nejoblíbenějším fantasy filmem (dokud nepřišel Pán prstenů). Je to jeden úžasný obrazově-hudební monument o pomstě a lásce, ve kterém jsou dialogy potlačeny jen na nejnutnější posunutí děje. A taky je to film, kterému navždy zůstanu vděčný za to, že mě přivedl k filmové hudbě.(11.1.2003)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $39,565,475Tržby Celosvetovo $130,000,000(podľa New York Times)(boxofficemojo.com uvádza sumu $68,851,475)║ Tržby za predaj DVD/VHS do roku 2007= $300miliónov║ Tak toto je nestárnuca klasika z výbornou hudbou, príjemne naivným hrdinským príbehom, ktorý milujem a samozrejme skvelou krvavou akciou. /90%/(18.5.2005)