poster

Barbar Conan

 • USA

  Conan the Barbarian

 • Československo

  Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  **

  Dosti tupá steroidní a stereotypní Conanie (a to jsem skalní fanoušek herní série Heroes of Might and Magic), přesto uznávaný základ žánru filmové fantasy. Trailer: http://www.csfd.cz/film/6685-barbar-conan/videa/(18.6.2012)

 • Lima
  *****

  Řinčení zbraní a cákání krve v monumentálně vypadající, výpravné fantasy. Arnold je sice herecky tuhej jako měsíc staré veka, ale v roli Conana si nedokážu představit nikoho jinýho. Z filmu dýchá báječná atmosféra dávných věků a Robert Howard může v hrobu klidně odpočívat. To co film povyšuje na téměř umělecké dílo je - úžasný, báječný, fantastický, geniální, monumentální (vyberte si sami) - soundtrack Basila Poledourise. Dodnes jsem neslyšel, a asi neuslyším, nic lepšího na poli filmových soundtracků a není to pouze můj názor. Jestli jste ho neslyšeli, nebo nemáte CD, rozhodně si ho sežeňte a sosejte a sosejte.(20.4.2003)

 • AngelAngie
  ***

  Arnold v jedné ze svých nejslavnějších rolí...(5.7.2008)

 • Blizzard
  *****

  Spousta násilí, orgií, drsný Arnold a brilantní hudební doprovod Basila Poledourise, který ač to nerad přiznávám, tvoří podstatnou procentuální část mého hodnocení. Tajemství oceli a zákeřný hadí kult aneb jak se otrok z Cimmerie stal kulturním barbarem prahnoucí po pomstě. I přes béčkový nádech, slabší triky a nevalné herecké výkony, nelze filmu upřít slušně navozenou atmosféru fantasy světa plného chlastu, magie, heroických bitev a dobrodružství. (9/10)(25.6.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Arnie v mlčenlivé roli, pro kterou se narodil, podporovaný nezapomenutelnou, a atmosféru až neskutečně dotvářející, hudbou Basila Poledourise (jedno z vůbec nejlepších propojení hudby s obrazem). A to mlčení takřka všech postav. No není to lepší než prázdné tlachání tolik známé z většiny současných filmů? A není to jen mým nostalgickým zaslepením z dob kdy jsem se vydával na Conanova filmová dobrodružství poprvé. Dodnes si pamatuji jak jsem celý týden škemral, ať mi to taťka nahraje na kazetu. A to bylo úplné nic proti mé radosti, když jsem se nakonec dočkal a na DVD to viděl v původním formátu a originálním znění. Jeden z filmů, který ořez formátu spolehlivě zabíjí. PS: Jsem rád, že nejsem sám komu jisté scény připadají "ocitované" z Alexandra Něvského. ♫ Hodnocení OST: 5/5(24.1.2007)

 • - Režisér John Millius, jenž byl proslulý také svými pravicovými názory, měl vzadu na režisérském křesle napsáno "Generál Millius". (lekr)

 • - Strom strasti byla velká exteriérová kulisa postavená na otočné plošině, aby se daly pořád udržovat stejné úhly slunečního světla a stínu. (agass)

 • - Subotai (Gerry Lopez) je odkazem na nejúspěšnějšího mongolského generála Subotaie z dob Čingischána. Jeho vzhled i napovídá tomuto orientálnímu obrazu včetně toho, že je lučištníkem, neboť je známo, že staří mongolové byli výborní lučištníci. (ajaxx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace