Barbar Conan

• Československo

Barbar Conan

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1982, 129 min

Velkolepá barbarská podívaná se silnou hudbou i obrázky. Arnie JE Conan a tohle je kult (copyright MUDr. RNDr. Eidam).(8.3.2007)

• Anthony

Lépe míti CD s hudbou než VHS (DVD) s filmem.(12.6.2003)

Strhující fantasy z mých oblíbených 80. let.(11.2.2005)

Prvých 15 minút bolo výborným prológom. Ale potom ten prológ jaksi nie a nie skončiť a nakoniec z toho vzišiel 2 hodinový tupý, bezduchý, vizuáne prekrásny videoklip k unikátnej hudbe Basila Poledourisa. V tomto filme trvá každý záber 5x dlhšie, než je nevyhnutné!(27.5.2002)

Řinčení zbraní a cákání krve v monumentálně vypadající, výpravné fantasy. Arnold je sice herecky tuhej jako měsíc staré veka, ale v roli Conana si nedokážu představit nikoho jinýho. Z filmu dýchá báječná atmosféra dávných věků a Robert Howard může v hrobu klidně odpočívat. To co film povyšuje na téměř umělecké dílo je - úžasný, báječný, fantastický, geniální, monumentální (vyberte si sami) - soundtrack Basila Poledourise. Dodnes jsem neslyšel, a asi neuslyším, nic lepšího na poli filmových soundtracků a není to pouze můj názor. Jestli jste ho neslyšeli, nebo nemáte CD, rozhodně si ho sežeňte a sosejte a sosejte.(20.4.2003)