Let vetřelce

Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

• 5150

Tak nevím jestli to měla být obžaloba špatné válečné politiky USA nebo oslava statečných amerických chlapců bojujících ve Vietnamu, ale to je dost možná úplně jedno. Prostě jen další z řady válečných filmů, který už dávno upadnul v zapomění.(16.3.2006)

• Phos4rus

Neprsilis presvedicvy vykon Dannyho Glovera. William Dafoe naopak hraje skvele. Obcasne vypadky scenare vyvyzuje kamera, ktera divaka do niceho nenuti, ale dava ma prijemnou porci zabavy...Film na zahnani vecerniho nicnedelani(13.8.2003)

• monolog

další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.(22.1.2006)

Suprově - dokonalé. Jenom opět škoda, že je opět podprůměrně hodnocen - podprůměrnými uživateli !(17.1.2009)

Poměrně pohodový válečný film o amerických letcích ve Vietnamu, kteří shazují bomby na netaktické cíle, až jednou přijde rozkaz zaútočit na významné cíle a teprve teď půjde do tuhého a o život. Jedna z mála skutečně kladných rolí Willema Dafoea.(2.2.2006)