Let vetřelce

• slovenský

Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

Poměrně pohodový válečný film o amerických letcích ve Vietnamu, kteří shazují bomby na netaktické cíle, až jednou přijde rozkaz zaútočit na významné cíle a teprve teď půjde do tuhého a o život. Jedna z mála skutečně kladných rolí Willema Dafoea.(2.2.2006)

• monolog

další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.(22.1.2006)

• LiVentura

Osobně se mi tento snímek zdál povedený co do obsazenosti hlavních aktérů, jenž se skutečně řadí mezi "hollywoodskou elitu", to nic nemění na faktu, že se jedná o velmi průměrný počin skvělého tvůrce Johna Miliuse, který se nám navždy zanesl do myslí komiksovým Barbarem Conanem ve filmové podobě.(21.10.2009)

Hlavní hrdina mi nebyl ani trochu sympatickej a při finální bitvě jsem si přál, aby to schytal právě on a ne Dafoe, kterej byl naopak výbornej. Jednu * navíc dávám za něj a jednu za Rosse a Pana Velkýho.(31.1.2008)

• Phos4rus

Neprsilis presvedicvy vykon Dannyho Glovera. William Dafoe naopak hraje skvele. Obcasne vypadky scenare vyvyzuje kamera, ktera divaka do niceho nenuti, ale dava ma prijemnou porci zabavy...Film na zahnani vecerniho nicnedelani(13.8.2003)