Let vetřelce

• slovenský

Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

Hlavní hrdina mi nebyl ani trochu sympatickej a při finální bitvě jsem si přál, aby to schytal právě on a ne Dafoe, kterej byl naopak výbornej. Jednu * navíc dávám za něj a jednu za Rosse a Pana Velkýho.(31.1.2008)

• monolog

další ze zbytečných patosáckých amerických válečných filmů. sice se tu snaží o akci a hlubší postavy (alias Četa) ale nedaří se. jakoby tu bylo všechno navíc, jakoby to k sobě nepatřilo a bylo poslepovaný jen pattexem kupovaným u vietnamců (takže nedrží a dělá skvrny). bitevní scény jsou ovšem zajímavé (přesně tři). a finální "bojůvka" se taky dá koukat. herci nepřesvědčiví, jedině snad Danny Glover mě přesvědčil, že ty italský mafiány má opravdu někde v rodokmenu. jinak nebýt zobrazené války je to ztráta času.(22.1.2006)

• lennyd

Vietnam. Námořní loď. Bojoví piloti každý den podnikají výpady na území nepřítele, bohužel ale díky rozkazům zezhora bombardují jen nevýznamné cíle (lesy, křižovatky). Když při jedné této nevýznamné misi je zabit jeden z pilotů, vojáci se rozhodnou pro opravdovou misi - na vlastní pěst... Tak vám nějak nevím - když jsem viděl herecké obsazení a námět filmu, mé srdce zaplesalo - Dannyho Glovera můžu kdykoliv, pokud ho podpoří ještě Willem Dafoe nebo Tom Sizemore, není co řešit. Ale abych pravdu řekl - kromě Dannyho Glovera jsou ostatní hodně nevýrazní (a Danny Glover je výrazný převážně díky barvě své pleti a barvě námořní uniformy). U filmu jsem se nehorázně nudil, a zájem ve mne vzbudilo jen těch pár leteckých útoků - ty byly naopak zase skvělé. Ale kdybych chtěl vidět jen letecké útoky, tak si pustím nějaký dokument nebo simulátor na počítači...(22.10.2009)

Suprově - dokonalé. Jenom opět škoda, že je opět podprůměrně hodnocen - podprůměrnými uživateli !(17.1.2009)

• LiVentura

Osobně se mi tento snímek zdál povedený co do obsazenosti hlavních aktérů, jenž se skutečně řadí mezi "hollywoodskou elitu", to nic nemění na faktu, že se jedná o velmi průměrný počin skvělého tvůrce Johna Miliuse, který se nám navždy zanesl do myslí komiksovým Barbarem Conanem ve filmové podobě.(21.10.2009)