Let vetřelce

Let votrelca

Akční / Válečný

USA, 1991, 110 min

• Kaka

Naprosto ničím nezajímavý akčňák, který vypráví o stíhacích námořních pilotech za dob kruté války ve Vietnamu. Jejich radosti a strasti však vidíme dosti nezáživným a jednotvárným způsobem s naprostou plochostí a bez jakékoli snahy zabrousit do detailů, potažmo dát charakterům trochu větší hloubku. Akční scény jsou špatné, takže ani tam pozitivum nenajdeme. Nejvíce šokující jsou šíleně okaté miniatury. Kdepak, toto ne. Zlatý Top Gun.(20.10.2007)

• LiVentura

Osobně se mi tento snímek zdál povedený co do obsazenosti hlavních aktérů, jenž se skutečně řadí mezi "hollywoodskou elitu", to nic nemění na faktu, že se jedná o velmi průměrný počin skvělého tvůrce Johna Miliuse, který se nám navždy zanesl do myslí komiksovým Barbarem Conanem ve filmové podobě.(21.10.2009)

• 5150

Tak nevím jestli to měla být obžaloba špatné válečné politiky USA nebo oslava statečných amerických chlapců bojujících ve Vietnamu, ale to je dost možná úplně jedno. Prostě jen další z řady válečných filmů, který už dávno upadnul v zapomění.(16.3.2006)

"Celá země se trhá na dvě půlky !! Myslíš, že je v téhle válce něco, co za to stojí ??"(18.10.2013)

Poměrně pohodový válečný film o amerických letcích ve Vietnamu, kteří shazují bomby na netaktické cíle, až jednou přijde rozkaz zaútočit na významné cíle a teprve teď půjde do tuhého a o život. Jedna z mála skutečně kladných rolí Willema Dafoea.(2.2.2006)