poster

Rudý úsvit

 • USA

  Red Dawn

 • slovenský

  Červená smršť

Akční / Válečný / Dobrodružný

USA, 1984, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryton
  *****

  V dětství jsem tohle béčko žrál i navijákem. Myšlenka vpádu SSSR do USA a partyzánského boje mladých školáků se mi tak moc líbila. Ten film jsem viděl asi 100 krát na videu :). V rolích středoškoláků je plno dnes oblíbených herců (Sheen, Swayze, Grey)! Takže do toho rosomáci!(10.11.2007)

 • Enšpígl
  **

  No ty krávo, to byl super mazec. Během celýho filmu jsem byl neustále v šoku z té neuvěřitelné imbecility, kterou ze sebe film chrlí jak Etna lávu v dobách své největší formy. Jako aby si rozuměl(a) o čem je řeč, tak takhel tam nějakej voják vysvětluje jak se událo přepadení Ameriky "Od Mexika byla Amerika napadena vojsky Kuby a Nikaraguly a ze severu jim pomohlo 60 pluků Sovětů, který přešli přes Kanadu." Ty vole i rekláma na tampony má v sobě víc myšlenek než tohle. Bylo super vidět spolu zase hříšné tanečníky Johnyho s Bejby a film má v sobě určitý kouzlo nechtěnýho, ale je to hustý mlha nad Brčálníkem.(24.10.2014)

 • movie
  ***

  Záživná americká klasika, která pravděpodobně na zakázku Ronalda Reagana přenesla na plátno tehdejší obavy běžných američanů ze Studené války. John Milius to ovšem napsal v polospánku, logických berliček se tu člověk nedohledá a ke konci to působí dojmem, že už všem dochází dech. Nicméně pokud chcete vidět absurdní jízdu o partičce puberťáku, kteří založí militantní partizánskou buňku a vyjebou s komunisty, tak to tu máte. RED DAWN! Mimochodem, hraje tu Powers Boothe a Harry Dean Stanton a snímek obsahuje klasickou scénu, kdy Jennifer Grey prosí Patricka Swayzeho aby jí zastřelil.(20.5.2014)

 • LiVentura
  ****

  Akční pecka, která se odlišuje sur-realismem, který však tehdy, možná snad i stejně jako dnes, se mohl stát z vteřiny na vteřinu realitou...?!!! Má to vše, pointa dává důkaz lidskosti a porozumění hlouposti války..(16.9.2011)

 • Visáč
  *

  Miliusov propagandistický vlhký sen sa utopil v disproporcii medzi námetom Kevina Reynoldsa a jeho vlastnou „exekúciou“ v štýle najhorších céčiek od Cannonu. Tie sú (aj po rokoch) aspoň zábavné a plné nadhľadu, ktorý bohužiaľ v Rudom úsvite absentuje. Kto má chuť na kvalitnú protiruskú agitku, nech si dá tretieho Ramba.(5.4.2014)

 • - Filmová replika ruského tanku T-72 bola tak presná, že po prenesení tanku na plac s ňou prišli dvaja agenti CIA a chceli vedieť, odkiaľ ju filmári vzali. (matt6)

 • - Film, ktorý púšťajú okupanti Američanom v zajateckom tábore je Alexander Nevský (1938). (matt6)

 • - Herci podstúpili intenzívny 8-týždňový vojenský výcvik, než začali na filme pracovať. (matt6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace