poster

Rudý úsvit

 • USA

  Red Dawn

 • slovenský

  Červená smršť

Akční / Válečný / Dobrodružný

USA, 1984, 114 min

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Chybělo tak málo. Stačilo jen zamakat na detailech, hovnocucem odstranit hromady patriotismu a byla by to jedna z nejlepších crazy komedií osmdesátých let. Jenže komunistický útok na pacifistické USA je, bohužel, míněn naprosto vážně, stejně jako parta študáků neomylně zasahujících cíle z neznámé techniky. Nemohu dát odpad, protože na to jsem se moc nasmál, ale stejně mám pocit, že hodně nadhodnocuji.(13.9.2012)

 • Enšpígl
  **

  No ty krávo, to byl super mazec. Během celýho filmu jsem byl neustále v šoku z té neuvěřitelné imbecility, kterou ze sebe film chrlí jak Etna lávu v dobách své největší formy. Jako aby si rozuměl(a) o čem je řeč, tak takhel tam nějakej voják vysvětluje jak se událo přepadení Ameriky "Od Mexika byla Amerika napadena vojsky Kuby a Nikaraguly a ze severu jim pomohlo 60 pluků Sovětů, který přešli přes Kanadu." Ty vole i rekláma na tampony má v sobě víc myšlenek než tohle. Bylo super vidět spolu zase hříšné tanečníky Johnyho s Bejby a film má v sobě určitý kouzlo nechtěnýho, ale je to hustý mlha nad Brčálníkem.(24.10.2014)

 • Special One
  *

  To si někdo vzal příklad z Návratu Jediho, kde prakticky celou galaxii zachránili plyšoví medvídci. Tady zas drtí ruskou armádu pět puberťáků, co ještě před měsícem cucali mámě kozy. Bez pořádného rozpočtu natočit film o třetí světové prostě nejde, a pokud se někdo o to pokusí, dopadne to asi takhle, na píču!(23.2.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Obrázok Džingischána v triede školy na začiatku filmu je karikatúra režiséra tohto filmu Johna Miliusa. (matt6)

 • - Sovietsky plukovník Strelnikov (William Smith) používa v závere filmu fínsky samopal Jatimatic. (Jello Biafra)

 • - Ve filmu se vyskytují jedny z nejvěrnějších filmových replik ruských bitevních vrtulníků Mi-24 Hind. Tvůrci si dali hodně práce, a tak je možné vidět dvě verze. Zatímco Hind-A je přemaskovaný evropský vrtulník SA-330 "Puma", který byl použit ve snímku Rambo III (1988), Hind-D je upravený starý transportní vrtulník Sikorski S-55. Ačkoliv vypadá velmi věrně a má celou falešnou příď i s falešnými kokpity pilotů, je možné si krom jiných rozdílů povšimnout i skutečné kabiny, která je těsně před hlavním rotorem, tedy tam, kde má skutečný Hind motory. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace