Dobrodružný / Drama / Rodinný

Adam Shapiro

Harry Hitner

Kostýmy:

Maya Mani

Rodinná podívaná, která splní všechna očekávání, ale více už toho nenabízí. Na odreagování je to příjemná dětská záležitost. Zajímavé herecké obsazení, tuleň/lachtan celkem legrační, příjemná hudba x infantilnost, některé herecké výkony však působí pochybně. --> Pro mě prostě průměr. 50%(21.7.2009)

Zábavná komédia o dievčatku a tuleňovi, na ktorej sa pobaví celá rodinka. K tomu samozrejme vtipné scény.(16.10.2012)

Pohodový rodinný film.(29.3.2013)

Jeden z dalsich rodinnych filmov, ktore sa mi velmi v tom obdobi pacili a to som si myslel, ze to bude akasi blbost, alebo priemerny detsky film. Reziser George Miller natocil v roku 1989 pokracovanie Nekonecneho pribehu, ktory uz samozrejme nemal kvalit jednotky, ale bol stale lepsi, ako nepodarena trojka, ale Andre sa mu podla mna dost vydaril. Skoda, ze som ho uz tak dlho nevidel, rad by som si dal reprizu. Myslim si, ze dolezitu ulohu vo filme zohrala aj hudba Brucea Rowlanda... 04.10.2009 ______ Keith Carradine - (Harry Whitney) +++ Chelsea Field - (Thalice Whitney) +++ Tina Majorino - (Toni Whitney) +++ Joshua Jackson - (Mark Baker) +++ Hudba: Bruce Rowland +++(4.10.2009)

„V živote som veľa cestovala a ešte ma veľa ciest určite čaká, ale nikdy som už nenašla takého priateľa, akým bol Andre.“ Keď som v polovici 90. rokov išiel do kina na Emmerichov hlúpy sci-fi biják HVIEZDNA BRÁNA, ujo premietač omylom na desať minút pustil kotúč s ANDREM – viete si predstaviť moje znechutenie! Dnes sa nad Rolandovým „veľkofilmom“ usmievam, kým poctivo nakrútený (George Miller - MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY) ANDRE u mňa rokmi získava peknou atmosférou i výpravou, fajn hereckým obsadením, šikovným tuleňom v hlavnej úlohe (príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami!) a smutným záverom (z ktorého si čo-to zobral neskorší, podobne ladený, ale o čosi lepší, MÔJ PES SKIP) o tom, aké dôležité je zviera pre dieťa. Kino Považan 1994(2.1.2009)