Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1994, 91 min

Nezávadný rodinný film s roztomilou holčinou a ještě roztomilejším tuleněm v titulních rolích. Za zmínku stojí také Keith Carradine v roli lehce svérázného otce. Vyloženě příjemná podívaná, která prosluní upršené nedělní odpoledne. Coby náctiletá bych dala alespoň 4*, ovšem dnešní dospělá cynička už tolik nepreferuje slaďoučká zvířátka a dětičky a smích nad zvířecími gagy a morální poučení, prostě ten nezbytný balast pro školáky. "Andre" spadá do stejné filmové rodiny jako "Zachraňte Willyho", ovšem mému srdci je přece jen bližší a mírnou nostalgii ještě vyvolává - to kosatka Willy už pro mě na televizní obrazovku připlula příliš pozdě. Pro děti fajn, pro dospělé imho přinejmenším snesitelné. 65%(29.6.2010)

Rodinná podívaná, která splní všechna očekávání, ale více už toho nenabízí. Na odreagování je to příjemná dětská záležitost. Zajímavé herecké obsazení, tuleň/lachtan celkem legrační, příjemná hudba x infantilnost, některé herecké výkony však působí pochybně. --> Pro mě prostě průměr. 50%(21.7.2009)

Žádné hodnocení?Zajímavé.Zvlášť zajímavé,když jde o podle mě docela kvalitně natočený film,který nemá co do příběhu daleko k Zachraňte Williho.Ovšem na rozdíl od několika tunové kosatky byl tento tuleň daleko lépe vstřebatelný,co se přátelství člověk-zvíře týče.Tina Majorino byla perfektní,škoda že už jí role "dospělaček" moc nejdou...(2.5.2006)