Muž od Sněžné řeky

John Dixon

Keith Wagstaff

Bruce Rowland

Adrian Carr

Dobrodružně romantický western těžící z rozlehlých australských plání, koňských záběrů a podmanivé hudby. Trochu zamrzí neuzavřenost příběhu a postupně uvadající tempo. 7/10(2.1.2010)

Film, kterej mám rád už od dětství. Drsná země, koně, mladík, který se stává mužem a pohledná rančerova dcera, která mu dá své srdce. Romantika jak dělo.(20.3.2013)

"Přijel jste pozdě, všichni už odjeli !!" - "Hrozně jsem chtěl jet taky, ale někdo se musí postarat o ženské !!" ;)(16.1.2014)

„To je uzol hlupákov. Už ti začína ísť. Ja sa na teba ešte prídem pozrieť, či ti to ide.“ Austrálsku kinematografiu som vždy zbožňoval, lebo o čo sa v Austrálii nakrúca menej filmov, o to sú odvážnejšie, originálnejšie, svojráznejšie a vôbec – iné. MUŹ OD SNEŽNEJ RIEKY je bohužiaľ priemerná limonáda. Krásy austrálskej prírody a stáda divočinou sa rútiacich krásnych koní nestačia o to viac, o čo slabší je scenár: mladík stratí otca, zamestná sa u hlúpeho koniara (Kirk Douglas) a tu sa z chlapca stáva muž, rieši konflikty s „kolegami“ a, samozrejme, nudne sa zamiluje. Výsledných sto minút je najmä ku koncu skutočne riadne otravných, nevraviac o nevýrazných hereckých výkonoch (že hrá Douglas dvoj-úlohu som postrehol po hodine) a všetky poučky o tom, že skôr sa dá skrotiť more, ako niektoré kone, že v tvrdej zemi sú tvrdí muži alebo že nejde o to, čo človeku patrí, ale čo zvládne, spoľahlivo vojdú jedným uchom dnu, druhým von. Kritika film zniesla pod čiernu zem, ale diváci si jednoduchú snímku obľúbili, spraviac z nej komerčný hit... ale keď v roku 1988 priklusal NÁVRAT K SNEŽNEJ RIEKE, už to bolo fuk aj im. P.S. Čo urobíte ako prvé, keď vás zhodí kôň?(1.9.2007)

Příjemný australský western (navrhuji termín austern), na který se i přesto, že se v něm nevyskytuje žádná překvapivá dějová klička nebo vynikající herecké výkony, pěkně kouká.(4.8.2007)