poster

Nekonečný příběh 2

 • USA

  NeverEnding Story II: The Next Chapter, The

 • slovenský

  Nekonečný príbeh 2

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 1989, 86 min

Režie:

George Miller

Předloha:

Michael Ende (kniha)

Scénář:

Karin Howard

Kamera:

David Connell

Hudba:

Robert Folk

Střih:

Chris Blunden

Kostýmy:

Heidi Wujek
(další profese)
 • Phobia
  *

  Možná kdybych to viděla krátce po prvním dílu, nebyla bych tak skoupá na hvězdičky. Ale uplynulo několik let, než jsem měla příležitost druhý shlédnout a z pohledu odrostlejšího teenagera je třeba říct: kravina, která svému předchůdci nesahá ani po nehty na nohou. 20%(19.2.2009)

 • Bauer
  **

  Stane se málokdy, aby druhý díl překonal svého předchůdce! Nekonečnému příběhu 2 tomu rozhodně není. Veškeré kouzlo, které mně ohromilo v jedničce je nenavrátně pryč. Samozřejmně mohlo to dopadnou daleko hůř. Já jsem celkem spokojen. Chyba je určitě v režisérovy. Pro mně absolutně neznámý režisér George Miller, který neměl snad žádné pořádně zkušenosti před tímto filmem. Wolfgang Petersen měl alespoň výborný film Ponorka. Docela by mně zajímalo, kdyby na režisérskou stoličku usedl znovu on, tak jestli by se něco změnilo. Ale myslím, že určitě. Příběh už není tak geniální, jako byl v jedniččce. Hloupé diaolgy a hlavně všechno vypadá uměle a až směšně levně. Herci taky nic moc. Jonathan Brandis a Kenny Morrison nejsou rozhodně Barret Oliver a Noah Hathaway, co se týče hereckého výkonu a hlavně vzhledu. Brandis a Morrison nemají ten pravý šmrnc jako ti dva v jedničce. Vůbec mi zde nesedli. Ani jeden se sem moc nehodil. A co považuji za trestuhodné, tak je song "Never Ending Story" v závěrečných titulcích, kde je nějaký příšerný a uši rvoucí remix. Škoda, že se to takhle podělalo!(24.1.2009)

 • gudaulin
  **

  Zatímco jednička se tak, či onak ještě snažila o jisté poselství v linii literární předlohy, dvojka je typické komerční pokračování, které záměrně rezignuje na cokoliv víc, než jednoduchou zábavu pro děti a spoléhá na to, že komu se líbil původní Nekonečný příběh, neodolá a podívá se na své oblíbené hrdiny znovu. Po stránce scénáristických kvalit zapomenutelná, nevýrazná záležitost, film je nicméně koukatelný díky slušné výpravě. Na rozdíl od třetího pokračování ho nepovažuju za zločin na dětech. Celkový dojem: 40 %.(23.5.2007)

 • Galadriel
  *

  Aneb vzpomínáme(15.12.2003)

 • mandes
  *

  rozpočet : ? tržby americke : $17,373,527(19.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace