Nekonečný příběh 2

Scénografie:

Götz Weidner

Kostýmy:

Heidi Wujek

Jasne, dvojka je jen slabej odvar z prvniho dilu, ale na druhou stranu, zas tak hrozna tragedie to neni. Pribeh je dostatecnej, vrati se stary znamy postavy a i kdyz se tak nak vlastne furt nic nedeje, film je najednou u konce, aniz by se clovek zacal nudit. Hlavni vytku tak mam k trikum, ktery jsou fakt ubohy, ale jinak se jedna o docela koukatelny rodinny fantasy.(17.9.2009)

• robbiee

[imdb: 4.3/10] | me: Hlbkový pokles oproti originálnej jednotke.(26.3.2009)

Původní Nekonečný příběh je filmem mého dětství a jedním z nejfantastičtějších filmů vůbec. Končí ale tam, kde se knižní předloha dostává teprve do poloviny. Dvojka vychází právě z druhé části Endeho knihy. Což jí lze připsat k dobru. Není zas až tak špatná, ale půvab a kouzlo jedničky nemá. Už jednička, jakkoli báječná, nedosahovala magičnosti a krásy knižní předlohy, dvojka je kouzlu knihy ještě mnohem vzdálenější, byť vizuálně je bezesporu působivá. Každopádně je vlídným pohlazením oproti trojce, což je jedna z nejhroznějších sraček, co jsem viděla. To je teprve ukázka toho, jak sequel nemá vypadat.(10.8.2002)

Rozpočet $36miliónovTržby USA $17,373,527Tržby Celosvetovo $33,300,000/45%/(20.9.2005)

Bohužel druhý díl nemá takovou skvělou atmosféru jako díl první.(19.3.2005)