Nekonečný příběh 2

Götz Weidner

Kostýmy:

Heidi Wujek
  • heyda

O hodně slabší než jednička, ale pořád ještě koukatelné.(15.11.2009)

• nash.

Velmi silný příběh, zpracovaný bohužel tak mizerným způsobem, že připomíná prázdnou skořápku. Jakoby měli tvůrci tolik přání, že je to připravilo o všechny vzpomínky. Vzpomínky na předchozí geniální díl i na to jak se vlastně mají točit filmy. Všechno, od příběhu, přes herecké výkony až po triky je mnohem horší, nejisté, nudné a prázdné.(18.9.2011)

Hmm, mě se dvojka docela líbila, i když je jasné, že jedničce nesahá ani po kotníky.(18.3.2009)

Původní Nekonečný příběh je filmem mého dětství a jedním z nejfantastičtějších filmů vůbec. Končí ale tam, kde se knižní předloha dostává teprve do poloviny. Dvojka vychází právě z druhé části Endeho knihy. Což jí lze připsat k dobru. Není zas až tak špatná, ale půvab a kouzlo jedničky nemá. Už jednička, jakkoli báječná, nedosahovala magičnosti a krásy knižní předlohy, dvojka je kouzlu knihy ještě mnohem vzdálenější, byť vizuálně je bezesporu působivá. Každopádně je vlídným pohlazením oproti trojce, což je jedna z nejhroznějších sraček, co jsem viděla. To je teprve ukázka toho, jak sequel nemá vypadat.(10.8.2002)

Po zdařilé jedničce už to ztratilo své kouzlo. Přesto je to pořád dobrý film, prostřednictvím kterého se můžu vrátit do dětství. Bál jsem se těch dutých červených rohatců, když jsem byl malý. Pro oko dětského diváka myslím působivé.(22.12.2011)

• - Ve filmu se objeví několik záběrů Atreje na koni z předchozího filmu. Přesto není Noah Hathaway uveden v titulcích. (HappySmile)

• - Bastian (Jonathan Brandis) měl ve filmu celkem 33 přání. (CANNIBAL)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Endeho. (Hans.)