Nekonečný příběh 2

Götz Weidner

Kostýmy:

Heidi Wujek
  • heyda

O hodně slabší než jednička, ale pořád ještě koukatelné.(15.11.2009)

• Slartibarkfast

Typický případ filmové série a jízda výtahem.. pomalu do suterénu kvality. Řekl bych že od prvního dílu jsme sjeli tak o 10 pater. Pohádka o tom jak se točí pohádka aneb jak zlomit vaz nadějnému nápadu. Já byl tedy velmi zklamán 35%(2.12.2009)

Původní Nekonečný příběh je filmem mého dětství a jedním z nejfantastičtějších filmů vůbec. Končí ale tam, kde se knižní předloha dostává teprve do poloviny. Dvojka vychází právě z druhé části Endeho knihy. Což jí lze připsat k dobru. Není zas až tak špatná, ale půvab a kouzlo jedničky nemá. Už jednička, jakkoli báječná, nedosahovala magičnosti a krásy knižní předlohy, dvojka je kouzlu knihy ještě mnohem vzdálenější, byť vizuálně je bezesporu působivá. Každopádně je vlídným pohlazením oproti trojce, což je jedna z nejhroznějších sraček, co jsem viděla. To je teprve ukázka toho, jak sequel nemá vypadat.(10.8.2002)

• berg.12

Zbytečné pokračování, které sice tematicky čerpá z knižní předlohy, ale s prvním filmem má společná snad jen jména hlavních postav. Nezajímavé, nudné, bez atmosféry, napětí, zajímavé hudby, zkrátka beze všeho, co je úžasného na prvním dílu. Dobré snad jen pro někoho, kdo jedničku neviděl a ve srovnání s dílem následujícím.(4.4.2005)

Zajímavé, protože mě víc zaujala dvojka, než jednička... Společně s prvním dílem samozřejmě klasika všech klasik a oba díly byly jedním ze základních filmů mého dětství, i když teď už se mi tolik nelíbí.(8.7.2005)

• - Do role Xayide (Clarissa Burt) byla původně zvažovaná herečka Sandahl Bergmanová. Ta však roli odmítla. (CANNIBAL)

• - Jediným hercem, který si zopakoval svou roli z původního filmu, je Thomas Hill (Koreander). (HappySmile)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Endeho. (Hans.)