Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

• FFilipCZ

Jedna z mnoha adaptací na Defoeův román. No, já dávám přednost Trosečníkovi s Tomem Hanksem a WILSONEM :))(22.4.2012)

• Orlau32

Jsem velmi zklamána.To, že se režie absolutně nedržela předlohy bych ještě dokázala pochopit. Ale že si tam vymýšleli hrůzostrašné kanibalistické scény - to je odporné- zvláště,když připustím, že se na to mohou koukat děti. A Pierce BROSNAN je typ romantického frajera a tato role mu padla jako praseti rohy.(29.9.2007)

• Pepinec

Měl jsem za to, že co se týče usekávání závěrečných titulků mě už nemůže nic zaskočit. Nova Cinema mě svým neúnavným trénováním naučila preciznímu sebeovládání, kdy už nemám potřebu třískat křeslem do balkónových dveří, mlátit hlavou o stůl nebo házet po televizi tousty se salámem. Jenže ono ejhle, do soutěže o Největšího idiota na postu programového ředitele se zapojil i člověk působící na Prima Family. Nenechat doznít ani závěrečný doslov po finální scéně je, uznejte sami, jasný atak na metu nejvyšší. P.S: Tahle one man show dokonale odhalila, že Pierce není žádný herec. Jakmile po svém boku nemá sličné krasotinky, které by odlákaly pozornost, je z něj tak leda kulisa do ochotnického divadla.(23.4.2012)

Průměrný dobrodružný příběh podle stejnojmenné knihy. Film je to poměrně solidní, ale pokud máte rádi tématiku "sám na pustém ostrově", tak radši zvolte Trosečníka s Tomem Hanksem. 55%(16.11.2009)

Jestli snad někdo čeká snímek, věrně kopírující slavnou knižní přelohu Daniela Defoa, bude asi zklamán. Hollywood si totiž vzal děj trochu do parády a film má s knihou společný možná tak název. Škoda, třeba takový Robinsonův útěk z otroctví nemusel na plátně vypadat špatně. Ale když tohle jako já tvůrcům odpustíte, stejně jako kniha vás čeká povedený dobrodružný příběh jako ze staré školy. Navíc Pierce Brosnan mi v roli Robinsona připadal stejně přesvědčivý jako v každé své roli agenta 007 a kdybych měl kromě Jamese Bonda určit jeden film, kde na mně udělal největší dojem, tak by to byl právě tento. Velkým přínosem jistě bylo, že natáčení proběhlo v nádherných lokacích skutečného tropického ostrova, protože to jenom posílilo už tak pěknou atmosféru. Příznivci knihy budou film hodně kritizovat, milovníkům dobrodružných filmů plných akce ho však ale můžu jen doporučit!60%(7.6.2007)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)