Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Je vždy zajímavé sledovat film, jehož literární předlohu všichni důvěrně známe už téměř od dětství. V porovnání se slavným Trosečníkem určitě zaostává, ale jinak nevím, jak by se tento film dal pro širokou veřejnost ještě lépe zpracovat. Z mé strany určitě spokojenost, a dokonce i Pierce Brosnan tu vytvořil hereckou kreaci, kdy mi snad poprvé v životě nelezl na nervy.(23.12.2014)

Viděla už jsem hodně adaptací románu Daniela Defoa. Film má ale s literární předlohou společné jen jedno a to je samotný název. S knižní předlohy se dalo čerpat mnohem víc. Mohli vytvořit příběh mnohem šťavnatější. Pierce Brosnan dodal filmu na přitažlivosti, ale to je tak všechno.(3.1.2009)

Tak je jasné, že knižní předloha je lepší, ale toto je jedno z lepších filmových zpracování. Samozřejmě Brosnan se více hodí na svůdce žen (Bonda) a nejhorší na celém filmu je souboj Pátka s Robinsonem (x kniha)(15.1.2007)

I Brosnan umí zahrát..(2.2.2011)

• reqiuem

aaaaaa...vo ničem..( lepší, ač seriálový ztvárněníTady )(21.1.2009)