poster

Robinson Crusoe

 • USA

  Robinson Crusoe

 • Slovensko

  Robinson Crusoe

Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KajusaK
  ***

  Úplná zkomolenina tak skvělé knihy. 3* za Pierce Brosnana, který ztvárnil roli celkem přesvědčivě, a za nějaké hezké momenty. Scénky s pátkem mě fakt vůbec nezaujaly.(6.4.2013)

 • DivX
  ****

  Vždy mě bavil tento typ filmu. Pierce Brosnan zahrál Robinsona velmi dobře i když je film samotný trochu upravený aby se prodal a nadchnul diváky. Záleží jen na tom jestli je to v tomto případě dobře nebo špatně. 65%(20.5.2012)

 • FFilipCZ
  **

  Jedna z mnoha adaptací na Defoeův román. No, já dávám přednost Trosečníkovi s Tomem Hanksem a WILSONEM :))(22.4.2012)

 • adams89
  ***

  Jestli snad někdo čeká snímek, věrně kopírující slavnou knižní přelohu Daniela Defoa, bude asi zklamán. Hollywood si totiž vzal děj trochu do parády a film má s knihou společný možná tak název. Škoda, třeba takový Robinsonův útěk z otroctví nemusel na plátně vypadat špatně. Ale když tohle jako já tvůrcům odpustíte, stejně jako kniha vás čeká povedený dobrodružný příběh jako ze staré školy. Navíc Pierce Brosnan mi v roli Robinsona připadal stejně přesvědčivý jako v každé své roli agenta 007 a kdybych měl kromě Jamese Bonda určit jeden film, kde na mně udělal největší dojem, tak by to byl právě tento. Velkým přínosem jistě bylo, že natáčení proběhlo v nádherných lokacích skutečného tropického ostrova, protože to jenom posílilo už tak pěknou atmosféru. Příznivci knihy budou film hodně kritizovat, milovníkům dobrodružných filmů plných akce ho však ale můžu jen doporučit!60%(7.6.2007)

 • Z0oMb3E
  **

  Filmová adaptácia rovnomennej povinne čítankovej klasiky. Čo sa tíka filmu samotného nemôžem povedať, že by ma nudil počas celého trvania no väčšina času bolo len mútenie kalnej vody. Zarastený Brosman so svojími citovými výlevmi ma ako Robinson absolútne nepresvedčil. Už samotná kniha popisuje zvrátenosť civilizácie a jej neochota akceptácie iných kultúr. A keďže film sa v obrazoch, ako prvé naučené slovo bolo Pane, neakceptácia cudzej viery či potlačenie miestnych spôsobov na úkor "civilizovanosti", dodržiava už klasiky hovorí to niečo o našom vnímaní sveta. Celkovo film hodnotím ako stratu času. Určite sa vo filmových spracovaniach na rovnakú tému objaví aj lepší snímok.(11.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace