Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

• Orlau32

Jsem velmi zklamána.To, že se režie absolutně nedržela předlohy bych ještě dokázala pochopit. Ale že si tam vymýšleli hrůzostrašné kanibalistické scény - to je odporné- zvláště,když připustím, že se na to mohou koukat děti. A Pierce BROSNAN je typ romantického frajera a tato role mu padla jako praseti rohy.(29.9.2007)

• Radyo

Slabé jako potřetí vyvařený sáček čaje. Snad jediné pozitivum je účast Pierce Brosnana, který ve své roli dělá, co může, aby potápějící se loď (chápej "film") udržel nad hladinou. Ale tak, jako troskotala loď s Robinsonem, tak ztroskotal i tento pokus o kdovíkolikátou verzi bezmála zprofanovaného příběhu, který naše generace zná z knihy skoro zpaměti (a i proto se s tímto snímkem nelze ztotožnit...). I ten pokus o silnou scénu před (SPOILER - i když jak pro koho...) Robinsonovou záchranou (KONEC SPOILERU) vyšuměl do ztracena. Dvě hvězdičky jen za Brosnanovu snahu. Btw. Oplácaný Pátek s mírnou nadváhou - to tady ještě nebylo.(1.10.2012)

• Fiftis

Táto adaptácia ma strašne sklamala. Film sám o sebe nie je zlý, je dobrodružný, akčný, zábavný atď. Lenže ja som čakal spracovanie románu od Daniela Defoea a dostal som toto. Film sa len málo drží dejovej línie knižnej predlohy. Nesadlo mi ani obsadenie. Brosnan hrá síce skvele a je to môj obľúbený herec, ale do tejto role sa jednoducho nehodí. Je to proste James Bond. A ten jednoduchý koniec je skutočne na smiech.(20.1.2015)

Poměrně zdařilý se mi zdál tenhle snímek, až nechápu, jak jej mohou ostatní takhle špatně ohodnotit. I když... Já sám mu dávám maximálně 3*, protože to opravdu není zase až tak nadprůměrný snímek. Na příběhu sice člověk moc kudrlinek nevykouzlí, ale ty technické vychytávky, které měly sloužit jako útočiště a které měly chránit Robinsonův a Pátkův život, tak to se mi fakt líbilo hodně. Škoda, že nebylo takových vychytávek více. 3* budou ale fakt maximem, protože se dalo více si vyhrát s prostředím a hudbou. 3*(4.1.2009)

Knihu jsem nečetl. Defoea nemám v merku. Ale, když budu vycházet ze základních středoškolských poznatků z hodin literatury tak 1) děj je přímo úměrný gró knize 2) Brosnan je sice Bond, ale co by trosečník se pohybuje ladnými kroky a zvládá roli samotáře s klidem s mírnými výkyvy 3) Nechápu 54%. Já dávám 60!(26.12.2015)