Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

• OG_Swifty

Pozitivem není Pierce Brosnan, ale 87 minut týhle utahaný taškařice. A chudák pejsek...(8.5.2016)

Film průměrný, ale teď mě tu nadchnul hlavně ten filmový plakát, ten nemá chybu :-D Brosnan tam vypadá jako...vopičák :-D(28.11.2009)

Tak je jasné, že knižní předloha je lepší, ale toto je jedno z lepších filmových zpracování. Samozřejmě Brosnan se více hodí na svůdce žen (Bonda) a nejhorší na celém filmu je souboj Pátka s Robinsonem (x kniha)(15.1.2007)

I Brosnan umí zahrát..(2.2.2011)

Jestli snad někdo čeká snímek, věrně kopírující slavnou knižní přelohu Daniela Defoa, bude asi zklamán. Hollywood si totiž vzal děj trochu do parády a film má s knihou společný možná tak název. Škoda, třeba takový Robinsonův útěk z otroctví nemusel na plátně vypadat špatně. Ale když tohle jako já tvůrcům odpustíte, stejně jako kniha vás čeká povedený dobrodružný příběh jako ze staré školy. Navíc Pierce Brosnan mi v roli Robinsona připadal stejně přesvědčivý jako v každé své roli agenta 007 a kdybych měl kromě Jamese Bonda určit jeden film, kde na mně udělal největší dojem, tak by to byl právě tento. Velkým přínosem jistě bylo, že natáčení proběhlo v nádherných lokacích skutečného tropického ostrova, protože to jenom posílilo už tak pěknou atmosféru. Příznivci knihy budou film hodně kritizovat, milovníkům dobrodružných filmů plných akce ho však ale můžu jen doporučit!60%(7.6.2007)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)