Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Velmi podivne zpracovani, na ktere se dalo koukat. Brosnana nemam v lasce a pojeti pribehu bylo taky trochu divne, ale jinak jako film to celkem uslo...(29.9.2007)

• xxmartinxx

Na to, čím vším to mohlo být, a že to má Brosnana, se to zvrhlo v docela mělkou nezáživnou adaptaci knihy, kterou beztak všichni známe. Proč se tedy obtěžovat?(11.12.2009)

Vcelku milý dobrodružný film, ale Brosnan se mohl snažit více.(19.3.2009)

Rozhodne to nebolo zlé, tých 105 minút ubehlo rýchlo a relatívne príjemne, vadila mi jedine určitá absencia emócií. V emotívnych, či vypätých chvíľach mi bol osud hlavného hrdinu či inej postavy viacmenej ľahostajný. Jedinou výnimkou bol až finálny súboj, ktorý emociálnu impotenciu snímku čiastočne vynahradil, nie však dostatočne.(13.7.2008)

Vždy mě bavil tento typ filmu. Pierce Brosnan zahrál Robinsona velmi dobře i když je film samotný trochu upravený aby se prodal a nadchnul diváky. Záleží jen na tom jestli je to v tomto případě dobře nebo špatně. 65%(20.5.2012)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)