Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Není to úplně nejlepší zpracování klasické předlohy, ale budiž.(28.3.2010)

Vždy mě bavil tento typ filmu. Pierce Brosnan zahrál Robinsona velmi dobře i když je film samotný trochu upravený aby se prodal a nadchnul diváky. Záleží jen na tom jestli je to v tomto případě dobře nebo špatně. 65%(20.5.2012)

Je vždy zajímavé sledovat film, jehož literární předlohu všichni důvěrně známe už téměř od dětství. V porovnání se slavným Trosečníkem určitě zaostává, ale jinak nevím, jak by se tento film dal pro širokou veřejnost ještě lépe zpracovat. Z mé strany určitě spokojenost, a dokonce i Pierce Brosnan tu vytvořil hereckou kreaci, kdy mi snad poprvé v životě nelezl na nervy.(23.12.2014)

• Orlau32

Jsem velmi zklamána.To, že se režie absolutně nedržela předlohy bych ještě dokázala pochopit. Ale že si tam vymýšleli hrůzostrašné kanibalistické scény - to je odporné- zvláště,když připustím, že se na to mohou koukat děti. A Pierce BROSNAN je typ romantického frajera a tato role mu padla jako praseti rohy.(29.9.2007)

Kniha je bezpochyby nejlepší, kterou jsem mimochodem četl asi 5x, ale i filmové zpracování s trochu pozměněnými událostmi není nejhorší, Brosnanovi role Robinsona sedla skvěle(4.5.2009)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)