Kluci

Pojkarna

Chlapci

Girls Lost

Švédsko, 2015, 106 min

Fascinujúci príbeh, ktorý možno pochopiť buď ako neskutočne citlivý pohľad na ľudskú sexualitu, alebo naopak ako genderovú propagandu. Až dodnes som otázky genderu považoval za podružné, resp. neveril som, že niekto môže mať kvôli svojmu pohlaviu naozaj neprekonateľné psychické problémy. Teraz už verím.(11.1.2017)

Já souhlasím s ostatními, mohlo to být lepší.(3.2.2017)

Kromě ideálního hereckého obsazení, které pomohlo k bezproblémové fyzické transformaci z holek na kluky, vyzdvihnu také hypnotickou hudbu k zvýšení filmové nálady. Byla cítit i snaha o elegantní vizuální stránku. Celkově měli autoři zřejmě velké ambice, já bych charakterizoval pokorněji: film co stojí za pozornost.(21.1.2017)

Hodně zajímavé švédské drama. Propojení mezi přátelstvím, láskou, sexualitou a sebepoznáním na puberťáckém levelu doplněné skvělou hudbou, které má můj obdiv.(19.1.2017)

Velké překvapení! A pak že dramata o dospívání nemůžou nabídnout nic nového. Silný snímek.(8.11.2016)