Kluci

Chlapci

Girls Lost

Švédsko, 2015, 106 min

• Rover

Film s tolika nepřesvědčivými momenty, že to nebylo možné nechat bez odezvy. Originální myšlenka, poměrně sypmatické obsazení, výborná kamera a tradičně seversky kvalitní hudba (dočkali jsme se i, poněkud očekávaně, dvou songů od Fever Ray z The Knife) jsou přebity nelogickým chováním postav, do krajnosti dovedených kontextů a emocinální prázdnotou. Snaha udělat všechno co nejlepší byla do očí bijící, autorům k tom však nejspíše chybí dostatek zkušeností.(15.11.2016)

Námet a formát tohto filmu boli na vynikajúcej úrovni, no po dejovej stránke to až taká veľká sláva nebola. Téma rovnaká ako v kultovom Boys Don't Cry, avšak v takom pubertálnejšom podaní. To že je film zasadený do tohto teenage prostredia by mi vôbec nevadilo, skôr mi tie Kimine/Kimove psychologické zlomy prišli dosť za čiarou uveriteľnosti, aj keď cieľom bola určite tá vnútorná LGBT dilema - a tento osobnostný rozpor sexuality tu bol naozaj dominantný. Ale rozhodne veľmi originálne poňaté filmové predstavenie s esenciou fantasy. Mne osobne bola najsympatickejšia postava Momo v podaní Louise Nyvall, až mi bolo divné ako strašne jej záležalo na jej podivných kamoškách. Ale aspoň to bolo správne dievča!(10.2.2017)

"Jseš si jistej?" Mutující Čestmír - z holky kluk a zpět. Nám přízemním zbývá - jen mu závidět... Nějaké dětičky a kouzelné kytičky tu už sice jednou byly, ale tohle teda opravdu nedělaly. Krásná pohádka s ošklivým koncem, jejíž příběh je jen dalším případem sladkého opojení i hořkého vystřízlivění, v jehož závěru čeká na hlavní postavu jenom obrovská tíha pocitu nesnesitelné beznaděje. Film vznikl podle románu pro mládež, který napsala švédská autorka Jessica Schiefauer již během roku 2010. Knižní předlohu pak o tři roky později zdramatizovala Ninna Tersman za Městské divadlo Uppsala. Ačkoliv nikdy nikomu nevnucuji filmy, které jsem viděl, tento snímek bych si dovolil doporučit všem učitelkám tělocviku.(7.11.2016)

Velké překvapení! A pak že dramata o dospívání nemůžou nabídnout nic nového. Silný snímek.(8.11.2016)

Hodně zvláštní film.. V první chvíli zajímavé díky nastolení několika závažných témat - šikana, uvědomování si své sexuality v dospívání... Ale sotva se ve filmu objevilo "nadpřirozeno", tak šla rázem poutavost filmu rapidně dolů.(2.2.2017)