Kluci

Pojkarna

Chlapci

Girls Lost

Švédsko, 2015, 106 min

Fascinujúci príbeh, ktorý možno pochopiť buď ako neskutočne citlivý pohľad na ľudskú sexualitu, alebo naopak ako genderovú propagandu. Až dodnes som otázky genderu považoval za podružné, resp. neveril som, že niekto môže mať kvôli svojmu pohlaviu naozaj neprekonateľné psychické problémy. Teraz už verím.(11.1.2017)

Velké překvapení! A pak že dramata o dospívání nemůžou nabídnout nic nového. Silný snímek.(8.11.2016)

Námet a formát tohto filmu boli na vynikajúcej úrovni, no po dejovej stránke to až taká veľká sláva nebola. Téma rovnaká ako v kultovom Boys Don't Cry, avšak v takom pubertálnejšom podaní. To že je film zasadený do tohto teenage prostredia by mi vôbec nevadilo, skôr mi tie Kimine/Kimove psychologické zlomy prišli dosť za čiarou uveriteľnosti, aj keď cieľom bola určite tá vnútorná LGBT dilema - a tento osobnostný rozpor sexuality tu bol naozaj dominantný. Ale rozhodne veľmi originálne poňaté filmové predstavenie s esenciou fantasy. Mne osobne bola najsympatickejšia postava Momo v podaní Louise Nyvall, až mi bolo divné ako strašne jej záležalo na jej podivných kamoškách. Ale aspoň to bolo správne dievča!(10.2.2017)

Hodně zvláštní film.. V první chvíli zajímavé díky nastolení několika závažných témat - šikana, uvědomování si své sexuality v dospívání... Ale sotva se ve filmu objevilo "nadpřirozeno", tak šla rázem poutavost filmu rapidně dolů.(2.2.2017)

Mám radši filmy, které dávají návod, jak něco dělat, ne co nedělat. I tak jde ale o skvělý počin. Škoda, že tomu chybí konec.(7.11.2016)