Babe 2: Prasátko ve městě

Babe: Pig in the City

Prasiatko Babe v meste

Rodinný / Fantasy / Komedie

Austrálie / USA, 1998, 97 min

Dost jsem se divil, že se mi něco jako Babe: Galantní prasátko může líbit. Ještě víc se divím, že ujetý druhý díl má tak nízké hodnocení.(6.8.2011)

• MMR

Jednička alespoň o něčem byla, i když mě moc nebavila, ale tohle bylo děsný...(5.4.2011)

• Paldini

Mně to spíše než komedie připadalo jako nepovedený film o Batmanovi se zvířátky. Scény z nočního města si totiž nic nezadaly s temnotou Gothamu.(18.11.2003)

• JohnnyD

Ešte horšie ako dosť zlá jednotka. Klasické z prsta vycucané pokračovanie, ktoré sa len letmo priživuje na priemernom originále.(27.6.2012)

• Radyo

Těžko uvěřit, že pokračování skvělého Galantního prasátka může být tak slabé. On to sice není 100 % propadák, ale ve srovnání s předešlým dílem to vyznívá místy až zoufale. Jediné v čem si oba díly nezadají, jsou triky, ale to už je dnes snad povinnost, pokud je film postaven na FX.(22.7.2002)

• - Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)

• - Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)

• - Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)