Šílený Max

George Miller

George Miller

David Eggby

Brian May

Takový apokalyptický western, který se pořádně rozjede až ke konci, ale stojí to za to, především díky takové té atmosféře nevědomosti - nevíte přesně kdy a kde se všechno odehrává, nebo proč svět Mad Maxe je takový jaký je ... Nicméně dvojka je nepoměrně lepší!(8.10.2004)

Po cestách rúdia samí šialenci a bože chráň ak si to napália do nejakého mesta. Tam kde iný policajti zlyhajú, nastupuje Max. Po likvidácii posledného šialenca si jeho kumpáni na motocykloch zaumienia, že Maxovi zničia život. Max má však už toho plné zuby a tak sa po dlhom čase rozhodne, že povesí kariéru na klinec a s rodinou sa vydáva na dovolenku. Zabili mu kamaráta, zabili mu ženu, zabili mu dieťa. Zničili mu život. Správny revenge movie spoza volantu burácajúcich áut z neutešenej budúcnosti.(13.6.2006)

Kultovní scifárna, která z Mela Gibsona udělala hvězdu první velikosti. Jedna z nejslavnějších rolí o šíleném Maxovi, který po zavraždění své rodiny veme spravedlnost do svých rukou. Film jako takový není určitě dokonalý ale můžu se spolehnout, že se jen tak z obrazovek televize neztratí.(25.8.2007)

Výborný snímek, syrová beznaděj. I když je většinou lidí více oceňovaný až druhý díl série, já mám prostě raději jedničku. I přesto, že herecké výkony, až na mladého Mela Gibsona, nejsou úplně špičkové, spíše průměrné, už jenom za tu výborně vyřešenou kameru a skvělou atmosféru, zvláště v závěru filmu, je mé hodnocení vysoké. (interní poznámka: špatné - přepsat!) P.S. dnes 27.1. 2009 po 42. shlédnutí snímku jsem si ho zamiloval ještě víc. Je výborné, když člověk zná dějovou linku a může se soustředit na všechny ty detaily, kterých si nikdy nevšímal. Opravdu se zde nedá najít ani minuta nudné chvilky, protože neustále se děje něco nač čím je možno přemýšlet a užívat si tu vynikající kompozici. Teď už musim říct, opravdu znatelně lepší než více oceňovaný "Bojovník silnic".(4.11.2007)

• Rex Mundi

Tak, možno v roku môjho narodenia a nejaký čas potom to bola senzácia, ale i keď si dokážem predstaviť, čo vtedy ľudí na Mad Maxovi priťahovalo, mňa to nepriťahuje (aby bol pre mňa kultom, musela by som spĺňať dve podmienky - vidieť ho v puberte a mať mužské genitálie produkujúce vééľa testosterónu). Tento typ filmov nie je moja kašička a nikdy nebude. Do extrémov dovedené je tu podľa vtedajšieho vzoru takmer všetko: znepokojujúci zverskí úchylovia, rýchle autá + motorky, burácanie motorov (a prvú trištvrte hodinu takmer neustávajúca siréna, vrrrr!), idylická mladá rodinka, charizmatický policajt a dokonalý muž v jednom. Nemám rada tento druh násilia a z filmárskych posolstiev naservírovaných rovno na tanier je mi skôr zle, takže nič z toho ma nevrhalo do bezbrehého úžasu. Nenašla som v Maxovi ani jedinú vec, ktorá by sa mi naozaj páčila. Iba ak Goose ;-)(8.9.2008)