poster

Šílený Max

 • Austrálie

  Mad Max

 • Slovensko

  Šialený Max

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1979, 93 min

Režie:

George Miller

Scénář:

George Miller

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Brian May
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Postapokalyptická, vyprahlá prérie, nekonečné silnice a vytuněné sedmdesátkové káry - to vypadá dobře! Honičky jsou poměrně zdařilé, béčková jednoduchost (příběhu, postav apod.) je zde spíše kladem, ale naopak Filmu podráží nohy béčková nedokonalost. Film není dobře dramaticky vystavěn, nejdříve nabudí, následně uspí a teprve až nakonec spustí vlastně to hlavní. Šílený Max je slušná dreagovačka, v jejímž podání bych si nechal líbit více honiček, drobných bizarností a možná i více smrtí, ale celkově dojmy nezůstaly příliš hluboké... 6/10(13.7.2012)

 • Superpero
  ****

  Když jsem Maxe viděl poprvé, ještě jsem nebyl úplně připraven. Líbil se mi což o to, ale stejně jsem nedokázal docenit tu sedmdesátkovou syrovost (dělalo se mi z toho tak nějak blbě). Ty stylové honičky a nemalou dávku drsného násilí. Prstořez a jeho gang jsou strašlivě znepokojující, člověka z nich opravdu mrazí. To vše zabalené v "blízké budoucnosti" která působí spíše westernovým dojmem, ale s nabouchanejma autama. Že to občas ztrácí spád, a k dokonalosti je dotažená až dvojka tvrdím stále. Jenže teď dokážu ocenit i tu upřímnou neučesanost jedničky.(28.10.2005)

 • Ainy
  ***

  Vyprahlá pustina, kde je nouze o vodu a potraviny, navíc musíte bojovat s Nočními vlky budoucnosti ... z toho jsem už asi vyrostla. Často ale mívám sentimentální náladu a staré filmy, které jsem dřív žrala, hodnotím vysoce, takže nechápu, proč to u Maxe z roku raz dva po Kristu nejde. Kdysi jsem u těchhle filmů proseděla s nadšením hodiny. Nevím jestli je to únavou, že se nedokážu vrátit v čase a dát tomu plný počet. Zatím dám tři hvězdy a uvidím, jestli se po nějaké době k filmu vrátím a změním názor. (Challenge tour 2015)(28.4.2015)

 • Arx
  ****

  Kultovní scifárna, která z Mela Gibsona udělala hvězdu první velikosti. Jedna z nejslavnějších rolí o šíleném Maxovi, který po zavraždění své rodiny veme spravedlnost do svých rukou. Film jako takový není určitě dokonalý ale můžu se spolehnout, že se jen tak z obrazovek televize neztratí.(25.8.2007)

 • Xmilden
  ****

  Atmosféru tohle rozhodně má, samozřejmě triky vypadají tak jak vypadají. Je jasné že produkce na tohle nedala milióny. Nepotěší místy opravdu hodně nelogické chování postav. Co ovšem potěší jsou akční scény, myšleno honičky. Ty mají náboj a šťávu. Pamatuju si své zklamání, když jsem poprvé viděl tenhle kult. Čekal jsem bůhvíco. Namísto toho dnes oceňuji skromnost snímku. Pokud si nějaký film zaslouží doslovný remake tak tenhle. Ale prosil bych určitě neubírat na surovosti. 70%(1.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace