poster

Šílený Max

 • Austrálie

  Mad Max

 • Slovensko

  Šialený Max

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1979, 93 min

Režie:

George Miller

Scénář:

George Miller

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Brian May
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KevSpa
  **

  Proč se ti lidé chovají v každé situaci úplně nelogicky, proboha?(14.3.2007)

 • Djkoma
  **

  Má tento snímek něco společného s druhým dílem? A co s post apokalyptickou budoucností? Sakra a co vlastně s Mad Maxem? Nemohu si pomoci, ale je to daleko za očekáváním... Nudný béčkový snímek, v kterém je jediný opravdu kvalitní Mel Gibson.(1.7.2004)

 • igi B.
  ****

  Bizarní - laciné - béčkové - leč stylové a efektně neefektní... :-) ... Na svou dobu pak i svým způsobem osvěžující a ryzí - dnes by se řeklo nezávislá - filmařina a proto s odstupem času právem >kultovní< postapokalyptická movie z okraje popkultury... Netřeba tedy vždy a ve všem hledat hloubku.. Navíc je to dle mého soudu celé takové sympaticky >neamerické< . . . ;-)(14.3.2007)

 • sud
  ****

  Laciná, ale i tak kvalitní a dnes již kultovní podívaná. Mel Gibson už ve svých třiadvaceti letech měl dostatek charismatu a jako drsný silniční polda působil přesvědčivě. Také se povedl i ostatní casting, ty týpky museli vybírat snad po všech nejzapadlejších putykách Austrálie. Příběh je sice uveden jako apokalyptické sci-fi, ale žádné sci-fi momenty v něm nejsou. Odehrává se v tehdejší budoucnosti, ale asi tak přibližně v naší dnešní přítomnosti. Ale to nevadí. Jako vzrušující akční podívaná plná dynamických honiček jistě stojí za podívanou.(24.6.2006)

 • Ainy
  ***

  Vyprahlá pustina, kde je nouze o vodu a potraviny, navíc musíte bojovat s Nočními vlky budoucnosti ... z toho jsem už asi vyrostla. Často ale mívám sentimentální náladu a staré filmy, které jsem dřív žrala, hodnotím vysoce, takže nechápu, proč to u Maxe z roku raz dva po Kristu nejde. Kdysi jsem u těchhle filmů proseděla s nadšením hodiny. Nevím jestli je to únavou, že se nedokážu vrátit v čase a dát tomu plný počet. Zatím dám tři hvězdy a uvidím, jestli se po nějaké době k filmu vrátím a změním názor. (Challenge tour 2015)(28.4.2015)

 • - Mel Gibson se původně konkurzu vůbec neúčastnil, doprovázel na něj svého kamaráda. Protože se předešlé noci porval v baru a jeho hlava vypadala jako „černá a modrá dýně“ (vlastní slova), byl požádán, jestli by se mohl vrátit za tři týdny, protože produkce potřebovala „šílence.“ (HellFire)

 • - Patolog z 19.století baron Carl von Rokitansky byl inspirací pro jméno hlavního hrdiny Mad Max Rokitansky (Mel Gibson). Baron Rokitansky se proslavil objevem tzv. Rokitanského metody spočívající v odebírání orgánů z těl zemřelých. (_ksilt)

 • - Auto které řídí Max je Forb „XB Falcon Coupe,“ prodávaný v Austrálii od prosince 1973 do srpna 1976. Původně to bylo policejní auto. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace