Šílený Max

George Miller

George Miller

David Eggby

Brian May

Na to, jakou má tenhoe film pověst, jsem čekala stylovější jízdu. Hlavní děj přichází asi až deset minut před koncem, Mel Gibson vypadá jako nedonošený kuře, Max až do závěru rozhodně není "šílený", hláška mi neutkvěla v hlavě snad žádná... Příště dám prostě radši přednost Odplatě.(12.6.2007)

• viperblade

Mám rád jednoduchý, zábavný i blbý béčka. A mám rád akční filmy z minulých let (80, 70), ale tohle!? Měl jsem co dělat, abych neusnul, tu "hudbu" tam musel zkomponovat nějaký zhulený zvukař, a ten příběh???? Absolutně o ničem. Sorry, ale tohle je další ""kult"" který mě nechal absolutně chladným... Hvězda je za to, že na sebe upozornil Mel.(7.1.2009)

Tolik mi nevadí, když film začne mrtvolně, když postupně vygraduje až v monstrózní finále. Víc mne zase mrzí, když film je na začátku děsně nadupanej až se postupně ukolébá téměř k nudě. A šílený Max je bohužel ten druhý případ. Ale jinak respekt k této akční béčkové klasice!(4.1.2010)

Jednička Maxe je rozhodně punková - chyb má sice dost (hlavně z hlediska dramaturgického není moc uspokojivá), každopádně nadšení pro věc a energie vládne. Už jen proto si zaslouží být v červených číslech.(31.1.2015)

Zatímco Max Rockatansky není zas až tak šílený, aktivity Kawasakiho bandy připomenou, že ústavy pro chorobomyslné by měly zvažovat, komu dají na víkend propustku. Otřesná hudba rve uši z kořenů, pro někoho možná rozkošnou neučesanost scén připisuji tomu, že za scénářem nejspíš stál sjetý Prstořez. Sice to lákavě smrdí spálenou gumou či motorovým olejem a záběry z úrovně asfaltu jsou nejen pro silničáře děsně cool, ale nač se klanět kultu, když za něco stojí jen jeho poslední revenge čtvrtina, v níž si v kůži zapařený Mel i tak trochu zahraje na Jigsawa. No nic, brzy se dozvím, jestli Miller po 35 letech pochopil, kde nechal mlynář díru..(18.5.2015)

• - Podľa Mad Maxa bol pomenovaný jeden zo súperov v kultovej počítačovej hre „Death Rally“ (1996), konkrétne Mad Mac. (milhouse86)

• - Na začátku filmu si můžete všimnout dvou cedulí označujících ulice: "Anarchie" a „Bedlam.“ Tyto ulice skutečně v Austrálii existují. (HellFire)

• - Auto které řídí Max je Forb „XB Falcon Coupe,“ prodávaný v Austrálii od prosince 1973 do srpna 1976. Původně to bylo policejní auto. (HellFire)