Šílený Max

George Miller

David Eggby

Brian May
  • Skejpr

Zoufalství prakticky ve všech směrech, něco tak diletantského, punkového a především špatného sem už dlouho neviděl. Kult, nekult... Sorry...(19.6.2013)

• Rex Mundi

Tak, možno v roku môjho narodenia a nejaký čas potom to bola senzácia, ale i keď si dokážem predstaviť, čo vtedy ľudí na Mad Maxovi priťahovalo, mňa to nepriťahuje (aby bol pre mňa kultom, musela by som spĺňať dve podmienky - vidieť ho v puberte a mať mužské genitálie produkujúce vééľa testosterónu). Tento typ filmov nie je moja kašička a nikdy nebude. Do extrémov dovedené je tu podľa vtedajšieho vzoru takmer všetko: znepokojujúci zverskí úchylovia, rýchle autá + motorky, burácanie motorov (a prvú trištvrte hodinu takmer neustávajúca siréna, vrrrr!), idylická mladá rodinka, charizmatický policajt a dokonalý muž v jednom. Nemám rada tento druh násilia a z filmárskych posolstiev naservírovaných rovno na tanier je mi skôr zle, takže nič z toho ma nevrhalo do bezbrehého úžasu. Nenašla som v Maxovi ani jedinú vec, ktorá by sa mi naozaj páčila. Iba ak Goose ;-)(8.9.2008)

Laciná, ale i tak kvalitní a dnes již kultovní podívaná. Mel Gibson už ve svých třiadvaceti letech měl dostatek charismatu a jako drsný silniční polda působil přesvědčivě. Také se povedl i ostatní casting, ty týpky museli vybírat snad po všech nejzapadlejších putykách Austrálie. Příběh je sice uveden jako apokalyptické sci-fi, ale žádné sci-fi momenty v něm nejsou. Odehrává se v tehdejší budoucnosti, ale asi tak přibližně v naší dnešní přítomnosti. Ale to nevadí. Jako vzrušující akční podívaná plná dynamických honiček jistě stojí za podívanou.(24.6.2006)

• viperblade

Mám rád jednoduchý, zábavný i blbý béčka. A mám rád akční filmy z minulých let (80, 70), ale tohle!? Měl jsem co dělat, abych neusnul, tu "hudbu" tam musel zkomponovat nějaký zhulený zvukař, a ten příběh???? Absolutně o ničem. Sorry, ale tohle je další ""kult"" který mě nechal absolutně chladným... Hvězda je za to, že na sebe upozornil Mel.(7.1.2009)

Tolik mi nevadí, když film začne mrtvolně, když postupně vygraduje až v monstrózní finále. Víc mne zase mrzí, když film je na začátku děsně nadupanej až se postupně ukolébá téměř k nudě. A šílený Max je bohužel ten druhý případ. Ale jinak respekt k této akční béčkové klasice!(4.1.2010)

• - Mel Gibson se dostavil na konkurz v září 1977 spolu s Jamesem Healym. Tento irský herec byl původně Millerovým favoritem na roli Maxe, ale Healy nakonec odmítl, protože role měla málo dialogů. Později se prosadil v seriálech Dynastie (od r. 1981) a Santa Barbara (od r. 1984). (Locksley)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 9. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mel Gibson se původně konkurzu vůbec neúčastnil, doprovázel na něj svého kamaráda. Protože se předešlé noci porval v baru a jeho hlava vypadala jako „černá a modrá dýně“ (vlastní slova), byl požádán, jestli by se mohl vrátit za tři týdny, protože produkce potřebovala „šílence.“ (HellFire)