poster

Šílený Max 2 - Bojovník silnic

 • CZ název

  Bojovník silnic

 • Austrálie

  Mad Max 2: The Road Warrior

 • SK název

  Šialený Max 2: Bojovník ciest

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1981, 91 min

Režie:

George Miller

Scénář:

George Miller

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Brian May
 • pan Hnědý
  ****

  Na projekt přes stříbrné plátno si můžu nechat zdát, tak přecházím na domácí projekt, který byl pro mě velkým zážitkem. Mel Gibson je výborný a baví mě. Šílený Max v prostředí písku, nedostatkem nafty, jídla a koncem civilizace na tomto světě v prostředí akční jízdě na MAXIMUM je velká podívaná! Klasika, která Gibsona vynesla do první ligy!(11.2.2012)

 • Isherwood
  ****

  Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava.(21.5.2006)

 • TheRaven
  *****

  Propracovanější, kvalitnější a akčnější než první díl. Ale hlavně uplně jiné, proto si myslím, že není uplně správné je porovnávat, avšak kdybych měl vybrat, u mě jednička o kousek vede. Zde už je opravdu vhodné použití slova postapokalyptický, a to v plné míře. Atmosféra opět skvěle vytvořená a Mel zářící, říkající si o Hollywood. Myslím, že kdo tenhle film viděl, nezapomene.(24.12.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve své době šlo o nejdražší film produkovaný v Austrálii. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Spoiler: Převalení tankeru v závěru honičky bylo považováno za tak nebezpečné, že kaskadér, který ho měl řídit, měl přikázáno 12 hodin před natáčením nic nejíst, kdyby byl během natáčení zraněn a musel na operaci do nemocnice. (Morien)

 • - Ve scéně, kdy probíhá souboj o tahač s cisternou, jeden z nájezdníků pomocí kotvy vytrhne dveře Maxova (Mel Gibson) tahače, načež je v dalším záběru vidět na podlaze Maxova vozu sedící muž, pravděpodobně člen štábu. (Jirka_Globus)

 • Mel Gibson

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace