poster

Šílený Max 2 - Bojovník silnic

 • Česko

  Bojovník silnic

 • Austrálie

  Mad Max 2: The Road Warrior

 • Austrálie

  The Road Warrior

 • Slovensko

  Šialený Max 2: Bojovník ciest

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1981, 91 min

Režie:

George Miller

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Brian May
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  *****

  Civilizace, jak ji známe, už neexistuje. Přeživší lidé se sdružují do komunit kolem nerostných zdrojů a snaží se odolávat neustálým nájezdům motorkářských gangů, které nutně potřebují palivo pro své stroje. Nejlepší díl série. Ba, co víc, nebojím se tento film zařadit k nejlepším akčním filmům všech dob s naprosto úchvatnou závěrečnou automobilovou honičkou (kamion vs. motorky a buginy). A Max, ten už pozbyl poslední zbytky pudu sebezáchovy.(23.1.2005)

 • Segrestor
  *****

  Punk pronikl i do tohoto dílu a je to dobře. Padouši zůstali stejně barbarští a ujetí a lační po krvi a naftě (něco jako postavy seriálu Dallas), jen Mel Gibson poněkud dozrál. Pořád v něm bublá vztek ze ztráty manželky a svého miminka, ale už se docela adaptoval. Nyní se uspokojuje dlouhými přojížďkami po širé australské krajině a pro litr nafty by zazpíval i klezmeru. A tak se stane, že se mu do cesty připletou dva svárlivé elementy. Zdroj nafty a "dallasští". Film pozbývá poetičtějších prostojů, které jsme zažili u prvního dílu a tím je daleko koukatelnější. Chápu, že je považován za nejlepší z celé série.(10.1.2012)

 • Shit
  ****

  Tenhle díl je přesně takovej, jak měl vypadat první. Prostě správně postapokalyptická atmosféra, vostrej pirát silnic Mel Gibson a proti němu pěkně drsný protivníci, i když teda zrovna ten úplně nejhlavnější měl jen nějaký malý trenky a vypadl spíš jako otrok a druhej hlavní mělo zase díry na prdeli, takže vypadal jak když vylez z nějakýho sado maso salónu, ale jinak pankáči to byli parádní a skvělý soupeři pro Maxe, ale trošku zamrzelo, že se nekonal žádnej závěrečný souboj, ale jinak už neni na co bych si moh stěžovat.(25.6.2006)

 • Fr
  *****

  RETRO Silniční válečník. Muž, kterému říkali MAX…. Jeden s filmů, které pro mne nezestárnou. Miluju ty divný stroje, hrůzný padouchy a lidský zjevy. Osamělej chlápek bez budoucnosti, moc se nemluví. Skoro jako western, jen zde mají kožený oblečky. Neskutečná postava, výrazná, až protivná hudba a perfektně (na tu dobu) nasnímaná akce. Když NO FUTURE, tak s Bojovníkem silnic!(19.7.2005)

 • B!shop
  ****

  No pribehove asi nejslabsi dil, ale jelikoz je celej film jedna velka honicka, tak se zaroven jedna o dil nejzabavnejsi. Navic Gibson uz tu je precejen vetsi drsnak a budoucnost je tu vykreslena docela solidne. Jinak uz k filmu neni moc co dodat, daleko lepsi nez prvni dil, asi nejlepsi z cely trilogie a paradni atmosfera, takze slusny 4*.(26.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace