Šílený Max 2 - Bojovník silnic

Austrálie, 1981, 91 min

George Miller

Dean Semler

Brian May

Druhý díl je větší než jednička ve všech ohledech. Určitě se jedná o jiný film. Zatímco jednička byla temná a depresivní. Dvojka sází spíše na akci a stala se etalonem pro spoustu postapokalyptických filmů. Závěrečná honička pak již představuje pověstnou třešničku na dortu. První dva díly vznikly v australské produkci, což rozhodně považuji za obrovské plus. Vysvětlím u třetího dílu.......(1.10.2012)

Oproti prvnímu dílu víc akce a lepší honičky, nicméně nějaká logika se z filmu jaksi vytratila. Vždycky když tenhle film vidim, tak v něm najdu nějakou další nelogickou věc. Nechápu, kde třeba uprostřed pouště berou jídlo a vodu. Sice tam pěstujou nějaký prasata a slepice, ale ty žerou co? Asi písek. Nebo jak je možný, že Humungus je tak namakanej. Těžko tam má někde za rohem posilovnu. A těch věcí je mnohem víc. Dávám tomu nakonec taky 4 hvězdičky, ale pro mě je teda první díl lepší (jsem asi vyjímka). Neni to špatný, ale hlavně v tom nehledejte žádnou logiku :-) update 21.3. 2007 To samý jako u Mad Max 1... Taky jsem se tentokrát u toho chvílema nudil, ale 4 hvězdičky ponechávám.(12.9.2006)

• kiddo

Kříženec Soudného dne a Vodního světa s tím rozdílem, že v pouštní postapokalyptické civilizaci bez infrastruktury je nejdůležitější surovinou nikoli pitná voda, ale zužitkovatelná ropa. Vnitřní logika to bere do zadku vskutku grandiózně.(16.6.2009)

Apokalyptická budúcnosť – kôli palivu sa zabíja a nájdenie náboja do Maxovej brokovnice sa rovná malím vianociam. Kde sú tie krásne časi 80tych rokov - drsných akčných filmov. Mladý Mel v jednej zo svojej prvej kultovej úlohe Šialeného Maxa, ktorý sa dočkal slušného nadupaného nonbrain pokračovania. Naviac George Miller exceluje – naháňačky majú svoju nezameniteľnú dynamiku, Mel Gibson za volantom je cool a ani veľmi nevadí, že nemá čo hrať pretože aj to minimum, drsný desperád ciest „nechajte ma na pokoji“, zvláda na výbornú.(24.2.2006)

Tenhle díl je přesně takovej, jak měl vypadat první. Prostě správně postapokalyptická atmosféra, vostrej pirát silnic Mel Gibson a proti němu pěkně drsný protivníci, i když teda zrovna ten úplně nejhlavnější měl jen nějaký malý trenky a vypadl spíš jako otrok a druhej hlavní mělo zase díry na prdeli, takže vypadal jak když vylez z nějakýho sado maso salónu, ale jinak pankáči to byli parádní a skvělý soupeři pro Maxe, ale trošku zamrzelo, že se nekonal žádnej závěrečný souboj, ale jinak už neni na co bych si moh stěžovat.(25.6.2006)