Šílený Max 2 - Bojovník silnic

Austrálie, 1981, 91 min

George Miller

Dean Semler

Brian May

No dobře, tímto si u mě MAD MAX trochu polepšil, pořád ale nepobírám ten jeho význam a kultovní statut. Už je mi ale jasné, kde vzal většinu inspirace DOOMSDAY...(23.8.2009)

Civilizace, jak ji známe, už neexistuje. Přeživší lidé se sdružují do komunit kolem nerostných zdrojů a snaží se odolávat neustálým nájezdům motorkářských gangů, které nutně potřebují palivo pro své stroje. Nejlepší díl série. Ba, co víc, nebojím se tento film zařadit k nejlepším akčním filmům všech dob s naprosto úchvatnou závěrečnou automobilovou honičkou (kamion vs. motorky a buginy). A Max, ten už pozbyl poslední zbytky pudu sebezáchovy.(23.1.2005)

Postapokalyptický kult, který mne osobně tak trochu minul.(1.2.2005)

• - Po dokončení Šíleného Maxe měla být všechna použitá auta zničena. U všech, krom hlavního Maxova vozu, se tak i stalo. Maxovo auto se ale shodou náhod zachovalo, tak bylo použito i v tomto dílu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Převalení tankeru v závěru honičky bylo považováno za tak nebezpečné, že kaskadér, který ho měl řídit, měl přikázáno 12 hodin před natáčením nic nejíst, kdyby byl během natáčení zraněn a musel na operaci do nemocnice. (Morien)

• - Herec Max Fairchild, který hrál zajatce přivázaného k Humungusovu autu, si zahrál i v Šíleném Maxovi (1979) mentálně retardovaného Benna. (Wez)