poster

Šílený Max 2 - Bojovník silnic

 • Česko

  Bojovník silnic

 • Austrálie

  Mad Max 2: The Road Warrior

 • Austrálie

  The Road Warrior

 • Slovensko

  Šialený Max 2: Bojovník ciest

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1981, 91 min

Režie:

George Miller

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Brian May
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Postapokalyptický kult, který mne osobně tak trochu minul.(1.2.2005)

 • Isherwood
  ****

  Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava.(21.5.2006)

 • Skejpr
  ****

  Jo, tohle je už lepší. Ke slovu se konečně dostává něco jako filmařina a i když je Mad Max: The Road Warrior pořád ještě především béčková exploatace, funguje to, místy až nečekaně dobře.(19.6.2013)

 • H34D
  ***

  Paradoxně teprve druhý díl řádně (v intencích béčkového filmu) představuje postapokalyptický wasteland, kde nevládne žádný řád, společná civilizace, ani smysl pro rodiny, vše se točí kolem pořádných bouráků a tedy šťávy, co je pohání. Max je schopný žoldák a za pár kanistrů benzínu se vrhne do automobilového souboje s celým ozbrojeným klanem pouštních pirátů. Osobně mi možná více vyhovovala jasnější dějová struktura prvního Mad Maxe, než "volnější" dvojka, ale celkově se jedná o trošku zábavnější, akčnější a snad i více vzrušující film... Poctivé osmdesátky, které ani dnes vyloženě neurazí! 6/10(13.7.2012)

 • novoten
  **

  Raději minimalismus a tíseň originálu, než přepálenou a řvavou akci v pokračování. Miller sice definuje postapokalyptický žánr v jeho samotné podstatě a otevírá tak dveře desítkám následovníků, ale mně jenom odpovídá na otázku, proč do podobných končin dobrodružství hledat nechodím.(24.5.2015)

 • - Mel Gibson má nejraději právě tuto epizodu série. (-bad-mad-wolf-)

 • - Keď sa Maxov kamión zrazí s Humungusovým vozidlom, motorkári z jeho bandy neprenasledujú kamión, ale postávajú s autami na krajnici a sledujú zrážku. (AxelWers)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 44. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace