Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Tak dobré, že se televize třikrát pokusila o seriál Eastwick, z nichž se ten nejúspěšnější dočkal 13 dílů. Čarodějky jsou zkrátka naprosto výjimečné a jsou jedním z nejlepších filmů 80. let. Kralující trio Pfeiffer, Sarandon a Cher je stejně neodolatelné jako ďábelský Nicholson. Mohu pravidelně opakovat, repríz se nikdy nenabažím.(3.2.2009)

Milujem tento film, pamätám si z neho celé repliky. Boli časy, keď som si ho púšťala skoro denne a neomrzel ma. Viac hádam ani nemám čo dodať... iba ak: "Hmm, já bych volavku nepoznal, ani kdybych přímo na ni močil. Dáte si oběd?" - "Už je trochu pozdě." - "Na oběd?" - "Ne, močit na volavky."(10.5.2005)

Mám po tomhle filmu velmi rozporuplné pocity a nevím na jakou stranu se mám přiklonit, takže zůstanu u 3*, jako střed :)(21.5.2009)

Popravdě řečeno nevím jak tohle hodnotit, na tož do jakého žánru tento snímek zařadit. Jednej z nejrozporuplnějších filmů co jsem zatím viděl. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dávají tomuto snímku skutečně hodně. Hlavně ďábelský Jack Nicholson tu předvádí neuvěřitelný výkon. Musím naprosto souhlasit s kleopatrou, která naspala, že kdo tohle neviděl má pěknou díru ve vzdělání.(25.11.2007)

Oscar 2 nominace: Hudba, Zvuk(3.3.2004)

• Cher