Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Čarodějky z Eastwicku jsou vynikajícím skloubením hereckých výkonů, skvělé režie a pořádné dávky napětí a humoru. Jack Nicholson hraje skvělého "ďábla" a napravovače, Cher - hudební babička vynikající. Velmi pěkný film, který ještě podtrhuje hudba Johna Williamse.(5.2.2009)

• Skejpr

No teda slyšel sem samou chválu, a bůhví co, ale byl sem naprosto zklamán. Humoru poskrovnu (vlastně si vzpomínám jen na jeden okamžik, kdy sem se opravdu od srdce zasmál, a to jak tam pozvrací toho človíčka v kostele), naopak mi to místy přišlo až moc seriózní a hororové, Nicholson nevýrazný až hrůza (a Bartoškův dabing taky nepomáhá), zbylé herečky jakbysmet... Jednou a Dost.(30.4.2006)

Špatné to nebylo, ale jakoby tvůrci nevěděli, co nebo jestli vůbec něco chtějí říct a v jakém žánru.(20.11.2010)

Pro mě nečekaně slabá záležitost, která zbytečně rozmělňuje talent několika hereckých es. Opravdu mě příběh, ve kterém tři kamarádky podléhají kouzlu samotného ďábla, zrovna dvakrát nenadchnul. Režisér George Miller (série Šílených Maxů) natočil román Johna Updikea jako poměrně unylou a ničím překvapivou komedii.. a taky satiru, thriller, horor.. Je to přeplácané a tvůrci tak trochu tápají, na kterou stranu se víc položit. Z Jacka Nicholsona i při temnějším charakteru jeho postavy nicméně prýští totálně šílená energie. Ostatně co jiného jsme mohli čekat? Jeho potměšilý sexuální ďábel Daryl Van Horne je bezpochyby tahounem celého snímku, který ale ve své druhé polovině sklouzává v hektickém provedení do čarodějnických, fraškoidních, zdlouhavých a kdo ví ještě jakých sfér.(21.11.2010)

Originální, ojedinělé, zábavné, ujeté, lehce strašidelné... O tomhle filmu by se dalo napsat hodně pozitivního, šťouralové by jistě vyjmenovali i řadu jeho slabších stránek, každopádně to stojí za shlédnutí nejen kvůli těm 4 sympatickým ženským, ale hlavně kvůli démonickému Jackovi Nicholsonovi.(18.4.2007)

• - Bill Murray měl hrát původně Daryla Van Hornea. (Karlos80)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Updika. (Hans.)

• - Divákům se nelíbil konec filmu, proto bylo natočeno ještě několik verzí. (Aknah)