Čarodějky z Eastwicku

• slovenský

Čarodejnice z Eastwicku

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1987, 114 min

Tak dobré, že se televize třikrát pokusila o seriál Eastwick, z nichž se ten nejúspěšnější dočkal 13 dílů. Čarodějky jsou zkrátka naprosto výjimečné a jsou jedním z nejlepších filmů 80. let. Kralující trio Pfeiffer, Sarandon a Cher je stejně neodolatelné jako ďábelský Nicholson. Mohu pravidelně opakovat, repríz se nikdy nenabažím.(3.2.2009)

|| Scenár: Michael Cristofer / The Witches of Eastwick by John Updike | Hudba: John Williams | Produkcia: Neil Canton, Jon Peters ,Peter Guber | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: | Rozpočet: ? $ | Tržby: 63,766,510 $ || Ťažký film s ešte ťažším vizuálom. George Miller sa očividne nebál...(29.5.2011)

Nicholsonova autobiografie(27.12.2010)

Zábava k popukání. Nicholson je bůh.(19.7.2005)

Všeho moc škodí, aneb brutálně přeplácaný mix komedie, satiry, hororu, thrilleru a kdo ví čeho ještě. Žánrově prakticky nezařaditelný film, který se vyhýbá jakékoli škatulce (což je sice plus), ale přílišný důraz na všechny články filmu (vizuální efekty, vypružené dialogy) ruší celkový požitek a stahuje tak tento výtvor do průměru rychlostí nadzvukovou. Nejde ani tak o to, o čem, ale jak. Herecky ovšem bezpochyby velmi silné - především Jack Nicholson předváděl výtečný výkon, avšak ani přes jeho nesporné kvality jsem některé reakce rádoby okouzlených žen nevěřil. Nic proti režijní kreativitě a pestrosti, avšak toto dílko v mých očích překračuje hranici akceptovanosti (to jest vysoké hodnocení). A to jsem ještě nezmínil, že několik scén bylo věru zbytečných/zdlouhavých.(16.11.2006)