Navždy mladý

• slovenský

Navždy mladý

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Komedie

USA, 1992, 102 min

Pěkný film, ale je trochu kýčovitý. Gibson hraje dobře a jeho herecká partnerka je vedle něj až nevýrazná. Zpočátku má film velký náboj. Domnělá smrt milované ženy způsobí, že elitní pilot požádá svého přítele a vědce v jedné osobě, aby byl na rok zmražen, ačkoliv se jedná o neprobádaný experiment, přece jen ke zmrazení dojde, ale hrdina se probouzí po dlouhé hybernaci až za 50 let, kdy se seznamuje s tehdy malým a talentovaným Elijah Woodem, který mu bude průvodcem v neznámé budoucnosti. Jenže tady moc scénář nezapracoval a přišlo mně, že se muž z jiné doby až překvapivě snadno orientoval v moderním prostředí a nebyl novodobou technikou příliš zaskočen. Ovšem romantika a kýčovitost filmu rozhodně nechybí a to vše je podbarveno tklivou hudbou zesnulého Jerry Goldsmithe, a až se dvojice, kterou dělí velký časový skok, jako zestárlá znovu setká v zapadajícím slunci, tak jedno oko nezůstane suché. Jenže hrdina zestárne na 80 letého starce, a kdyby scenáristé nechali ještě chvíli Gibsona mladého, asi by to bylo zajímavější setkání. Dojemný příběh plný slzopudných scén, pro citlivé diváky, můžu jenom doporučit.(12.12.2010)

Tento film je ako šálka nie zrovna delikátnej čokolády- pijem ju, aj keď je presladená, pretože raz za čas to organizmu neprekáža..... Som sentimentálna..... a mám rada tento príbeh. Veľmi rada!(6.2.2008)

Jak je možné, že tento snímek mi tak dlouho unikal? Viděl jsem ho až o Štědrém dnu roku 2011. A musím říci, že se mi to prostě líbilo. Překvapuje mě nízké hodnocení. Proč? Vždyť je to příjemný film na na odreagování. Nemyslíte? Myšlenka filmu, někoho zmrazit a probudit ho po nějaké době je vynikající nápad, a tak jsem rád, že ji scénáristé "předvedli". Gibson zde dokazuje, že je opravdu herec s velkým H. Elijah je zde k nakousnutí. I ostatní herecké výkony potěšily. A pamatujte: Láska je opravdu věčná. Hodnotit nemohu jinak, než čtyřmi hvězdami.(25.12.2011)

"Co se proboha za těch padesát let stalo ??" Skvělá romantická záležitost z pera J.J. Abramse, tentokráte scénáristy, kde jsou cíleně naivní scifi prvky odsouvány do pozadí, když pouze sledujeme dojemný příběh nešťastného muže, který ztratil svoji životní lásku, ještě než ji stihnul požádat o ruku.. Mel Gibson je skvělý v nezvykle civilní a umírněné poloze, právě jeho postava kontrastuje v porovnání s ostatními a umně dokresluje, jak moc se musel Daniel McCormick, zásadový muž ze staré školy, cítit hrozně osamělý a ztracený v naprosto neznámé době navíc bez přátel.. Jamie Lee Curtis i mladičký Elijah Wood si také odehrají svůj obvyklý standard. Krásná a sentimentální hudba Jerryho Goldsmithe se hezky poslouchá, zejména v závěru zesiluje očekávaný slzopudný happyend.. Pro mě naprosto srdeční záležitost..(6.6.2013)

„Uvidíme se později…“ Dezorientovaný „cizinec“, dítě z neúplné rodiny, se kterým se spřátelí, záhadná nemoc, útěk před pronásledovateli a šťastné shledání - už jen scházelo, aby defrostovaný E.T. Gibson proletěl s B-25 Mitchell před siluetou Měsíce.. Ta podobnost tam je, stačí se podívat na jméno autora scénáře, akorát, že Miner není Spielberg... Jako prostředek k tomu, aby si tatínek pospal a maminka poplakala, však naprosto dokonalé. Zadržujíc u konce hrachy jsem usilovně přemýšlel, jestli je slovo „doják“ odvozeno od přídavného jména „dojemný“, či od slovesa „dojit“, protože stačilo málo a ti poletující rackové a maják na pozadí se změnili na zkušené zaměstnankyně romantického kravína a mé slzné kanálky na výkonné dojnice. Jinak maskéři se asi s odstupem času diví, že udělali 85-letého Mela zachovalejšího, než jak nyní před prahem šedesátky vypadá. Holt, pleťový faktor chlastu..(6.6.2013)