Navždy mladý

• slovenský

Navždy mladý

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Komedie

USA, 1992, 102 min

„Uvidíme se později…“ Dezorientovaný „cizinec“, dítě z neúplné rodiny, se kterým se spřátelí, záhadná nemoc, útěk před pronásledovateli a šťastné shledání - už jen scházelo, aby defrostovaný E.T. Gibson proletěl s B-25 Mitchell před siluetou Měsíce.. Ta podobnost tam je, stačí se podívat na jméno autora scénáře, akorát, že Miner není Spielberg... Jako prostředek k tomu, aby si tatínek pospal a maminka poplakala, však naprosto dokonalé. Zadržujíc u konce hrachy jsem usilovně přemýšlel, jestli je slovo „doják“ odvozeno od přídavného jména „dojemný“, či od slovesa „dojit“, protože stačilo málo a ti poletující rackové a maják na pozadí se změnili na zkušené zaměstnankyně romantického kravína a mé slzné kanálky na výkonné dojnice. Jinak maskéři se asi s odstupem času diví, že udělali 85-letého Mela zachovalejšího, než jak nyní před prahem šedesátky vypadá. Holt, pleťový faktor chlastu..(6.6.2013)

Idol ženských srdcí v ne zrovna moc povedené romantice, kterou si vzal na starosti tvůrce Friday the 13th Steve Miner. Rozhodně bych tohle neoznačoval za nějaké veledílo, tohle je film spíše pro starší generaci diváků. 60%(17.12.2014)

• Pohrobek

Opravdu silně přehnaná romantická pitomost, které naštěstí odpustíme její sentimentalitu a vypočítavost pro naprostou plytkost a předvídatelnost scénáře. Na filmu je zajímavé pouze to, že tu je k vidění poslední "normální" role Elijaha Wooda.(20.3.2005)

Tak na toto nás povinně vyhnali do kina se školou. Ani nevim proč. Možná to rozhodli holky a paní učitelka. Původně jsem chtěl dát 3, ale nakonec to přece jen skončilo jako 4.(7.6.2010)

Dal jsem téhle romantice čtyři hvězdy. Hlavně teda proto, že Mela Gibsona ve filmu, co jsem s ním ještě neviděl, vidím po hodně dlouhé době. Vlastně je to i z toho důvodu, že mám Mela rád a tady ta jeho postava byla moc fajn. Bylo to dostatečně nadpřirozené, aby to mohlo někdy v budoucnu být třeba i reálné. No a celé se to odehrávalo v moc pozitivní atmosféře, kterou jsem den před státnicemi maximálně potřeboval.(6.6.2013)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Mel Gibson) poprvé sleduje televizi, se v reklamě na cvičební stroj objeví Suzanne Somers. (korbitch22)