Jezero

• slovenský

Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

"Čo si zvieratá robia medzi sebou vo voľnej prírode je len ich vec, pokiaľ to nerobia ľuďom." Toto vraj voľakedy dávno povedal známy spisovateľ Mark Twain. Istým spôsobom týmito svojimi slovami vystihol podstatu animal horrorov. Ide o filmy v ktorých sa človek stáva bezbranou obeťou, ľahkou korisťou, krvilačných zvierat. V tomto konkrétnom prípade vyčíňa v rozľahlom horskom jazere v americkom štáte Maine obrovský krokodíl. "Jazero" je nenáročný, béčkový horror s dobrým hereckým obsadením. ***(10.5.2015)

Keď sa v pokojnej lokalite s krásnym jazerom ocitne niečo čo požiera nielen zvieratá(a sú to riadne zvieratá, taký jeleň a medveď nie je pre našu príšeru problém), ale aj ľudí tak je to veľký problém. Ten krokodíl vyzeral naozaj ako živý a vidno, že ľudia čo ho robili svoju robotu vedia vynikajúco. Efekty boli hlavnou stránkou filmu a keď sa obetou stal obrovský grizly, poviem vám bolo načo pozerať. Prekvapivé bolo to, že pri tzv. krvavých scénach, kamera neuhýbala a ukázala nám to čo sme aj chceli. Odhryznutie hlavy, telo vytiahnuté z vody(no ale iba jeho horná polovica :) všetko by sa dalo zobraziť tak, aby sme nevideli až toľko... no Steve Miner má s horormi už skúsenosti a tak nám ukázal ako sa patrí všetko. Nie je to akčný film, nie je to komédia. Je tam strach aj romantika, proste taký poriadny guláš, z ktorého napokon vyšiel solídny pozerateľný triler. Samozrejme s popcornom s colou to pozerať musíte, pretože by ste sa až tak nebavili ako sa dá. Tento rok Ajova Piranha krásne upgradovala Minerov zámer. Celá recenzia: TU(11.10.2010)

Jazero sa u nás bohužiaľ na plátno kín nedostalo, ale je neporovnateľne lepšie a poctivejšie ako ANAKONDA či ÚTOK Z HLBÍN. Odborník na umieranie Steve Miner (H20) sa s filmom vyhral, netlačí na pílu, baví fanúšikov žánru. Krásne triky, veľmi dobrí herci, odľahčené dialógy, hudba... My, čo vieme, že zoo vyvražďovačka je nenahraditeľná súčasť ľudskej kultúry musíme len dúfať, že sa stále nájdu podobne naladení režiséri, ktorí vedia, ako si žáner uctiť...(26.11.2006)

71%(8.1.2012)

• kajda.l

V rámci "zvířecích" béček patří Lake Placid k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo v porovnání s odpadovou tvorbou, která v posledních letech tento žánr ubíjí. Přesto se to kvalitou, kterou mezi "monster movie" jsou Anakonda či Chobotnice, nemůže těmto snímkům rovnat. Na filmu mi nejvíc chybí absence byť jen kapky atmosféry, čili jako horor to absolutně neobstojí, ale oceňuji, že film si prakticky po celou stopáž utahuje sám ze sebe a jako "krvavější" komedie či parodie žánru je to ucházející. Nejvíc oceňuji přítomnost věčně uremcané paleontoložky (nesnáším komáry.. to budu spát ve stanu?.. kam půjdu na záchod?) Bridget Fonda, tyhle potrhlý, dobrosrdečný žáby fakt můžu:)). 50%(24.8.2010)