Jezero

Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

• Dragoni

Průměrné béčko natočené na překrásném jezeře s obřím krokodýlem, kterého má jako domácího mazlíčka stará babi, které krokodýl sežral manžela. Skutečně jsem čekal něco lepšího.(17.2.2009)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $31,770,414Tržby Celosvetovo $56,870,414║ Je to len taka milá takmer bečková traškarica ale aj tak ju mam moc rád a občas sa k nej vrátim, nájdu sa tam aj pekné lakačky a naivný príbeh veru nechýba popri tom. /50%/(19.7.2005)

Ať mě sežere krokodýl velký jako autobus, jestli tohle není dobrá hororová komedie/parodie. Podobně jako třeba Arachnofobie se na první pohled tváří jako další přírůstek do rodiny monstrhororů, nicméně jde hlavně o sympaticky nadsazenou záležitost s neméně sympatickými postavami, scénářem plným vtipných slovních přestřelek... A v tomto případě také s jedním naprosto skvěle vytvořeným krokodýlem (Stan Winston je/byl Stan Winston), který vytváří onu potřebnou napínavou atmosféru. Vzato kolem a kolem, nejvíc mi na Jezeře vadila ta reggae píseň na závěr.(24.7.2012)

Opravdu několik vtipných vložek (neustálé handrkování Platt x Gleeson, sadomasochistická babka ...), ale že by to byl napínavý thriller? Tak to ani náhodou, i když ten krokodýl vypadal fakt dobře.(3.7.2006)

Po letech jsem si dal opáčko a docela jsem změnil názor. Sice béčko, ale s pěkným vizuálem, takže jako jednoduchá monster slasher zábava fajn. 65%(25.7.2015)

• - Černé jezero, kde se děj odehrává, je fiktivní a ve státě Maine byste ho hledali marně. (Terva)

• - V Jezeru si režisér snímku Steve Miner zahrál cameo - a sice pilota, se kterým letěla Kelly (Bridget Fonda) do Maine. (Stanislaus)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 81. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)