Jezero

• slovenský

Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

Jazero sa u nás bohužiaľ na plátno kín nedostalo, ale je neporovnateľne lepšie a poctivejšie ako ANAKONDA či ÚTOK Z HLBÍN. Odborník na umieranie Steve Miner (H20) sa s filmom vyhral, netlačí na pílu, baví fanúšikov žánru. Krásne triky, veľmi dobrí herci, odľahčené dialógy, hudba... My, čo vieme, že zoo vyvražďovačka je nenahraditeľná súčasť ľudskej kultúry musíme len dúfať, že sa stále nájdu podobne naladení režiséri, ktorí vedia, ako si žáner uctiť...(26.11.2006)

Opravdu několik vtipných vložek (neustálé handrkování Platt x Gleeson, sadomasochistická babka ...), ale že by to byl napínavý thriller? Tak to ani náhodou, i když ten krokodýl vypadal fakt dobře.(3.7.2006)

Od tvůrce seriálů Ally McBealová či Picket Fences Davida E. Kelleyho (scénář) se opravdu nedal očekávat tradiční "monster movie". Postavy jakoby vypadly právě z těchto seriálů. Myslím, že to mohla být ještě větší legrace, ale i tak se člověk dost zasměje. Do kina bych na to nešel, ale v telce je to pohoda. :o)(16.7.2003)

Kromě toho, že ublížili drobečkovi, milášku bylo Lake Placid velká zábava. Jó! Stephen věděl, kde se narodit.(14.10.2016)

50%(15.2.2009)

• - Devět metrů dlouhý krokodýl vznikl ve studiu Stana Winstona, které stojí také za filmy Terminátor (1984), Avatar (2009) nebo například Predátor (1987). (Terva)

• - Ve filmu Delores Bickerman (Betty White) řeknou, že by se lidé od PETA (Organizace bojující za práva zvířat) velice zajímali o to, jak krutě zachází s krávami. Ve skutečnosti je Betty White již od 70. let minulého století členkou mnoha organizací, které se zabývají ochranou a právy zvířat. (Stanislaus)

• - V Jezeru si režisér snímku Steve Miner zahrál cameo - a sice pilota, se kterým letěla Kelly (Bridget Fonda) do Maine. (Stanislaus)