poster

Jezero

 • Kanada

  Lake Placid

 • slovenský

  Jazero

Komedie / Horor / Thriller

Kanada / USA, 1999, 76 min

Režie:

Steve Miner

Scénář:

David E. Kelley

Kamera:

Daryn Okada

Hudba:

John Ottman

Scénografie:

John Willett

Kostýmy:

Jori Woodman
(další profese)
 • Shit
  ***

  No napínavý ani hororový to teda moc neni, ale díky příjemnýmu obsazení(Fonda, Pullman, Platt) a pár pěknejm a drsnejm scénám, si to u mě stojí celkem vysoko. lepší 3*(20.8.2007)

 • korbitch22
  ****

  tak takhle to má vypadat!sebeparodující,vtipné,místy i celkem děsivé a slušně našláplé.oliver platt jako šílený lovec je prostě vynikající.tomuhle jako řikám áčkově zábavné céčko.super:-)(22.3.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $31,770,414Tržby Celosvetovo $56,870,414║ Je to len taka milá takmer bečková traškarica ale aj tak ju mam moc rád a občas sa k nej vrátim, nájdu sa tam aj pekné lakačky a naivný príbeh veru nechýba popri tom. /50%/(19.7.2005)

 • jonyyy
  ****

  71%(8.1.2012)

 • Dudek
  ***

  Tak tohle bylo opravdu veliké překvapení. Už na samotném počátku nám tvůrci ukázali jakým směrem se chtějí pohybovat. Celá první pasáž tak vyznívá spíše jako detektivní thriller, kde několik bizardních figurek pátrá po příšeře, která pomalu likviduje zdejší potápěče. Zatímco extravagantní milionář je skálopevně přesvědčen, že se jedná o obyčejného krokodýla, ostatní osazenstvo očekává spíše nějaký daleko zajímavější objev, prehistorickou příšeru. Tady bych rád pochválil skvělou práci režiséra, který diváka zatáhne přímo do nitra příběhu a v malých náznacích mu pomalu objasňuje celou tu záhadu, ten si tak může představovat, že je sám přímým účastníkem děje. Když se snímek přehoupne přes polovinu je razantně změněno i jeho tempo, což rozhodně není na škodu, přestože první pasáž ještě ani nezačala nudit. Místo pomalého budování atmosféry je nám představen ještěr v plné parádě a my se pomalu dozvídáme odkud se tu vlastně vzal a z jakého důvodu přetrvává. Není třeba ani nijak více upozorňovat, že tyhle důvody jsou pořádně praštěné, vzhledem k celkovému pojetí příběhu si ovšem není třeba klepat na čelo, neboť Jezero velice umně pojí nefalšovaný temný thriller a černou komedii. Spolu se skvělým hudebním doprovodem začíná hon na tu vraždící bestii, při němž se s tím roztomilým zvířátkem pomalu seznamujeme a začínáme chápat milionáře a jeho lásku k němu, stejně jako u Konga zde začneme zabijáka obdivovat a pomalu začneme zjistit, že za tím obludným tělem se přece jen schovává hodné zvířátko. Jezero sice má své chyby a ne všude funguje tak jak by si autoři přáli, na svůj rozpočet se ale jedná o velmi příjemné dílko, které nikoho neurazí. A ten humor, to je vážně chuťovka.(3.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace