Lví král

Lion King, The

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

|| Scenár: Irene Mecchi, Jonathan Roberts, Linda Woolverton | Hudba: Hans Zimmer, Elton John | Produkcia: Don Hahn | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Feature Animation | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 862,017,776 $ ||(5.10.2011)

Nádherná Disneyovka, pro mě to je snad úplně nejlepší pohádka. Lví Král naštěstí neni jenom pro malý děti, ale svým příběhem dokáže zaujmout i dospělý, je to hlavně díky tomu, že film neni jednotvárnej, je v příjemným prostředí, ale má i temnější pasáže a silný momenty v příběhu, za všechny bych jmenoval skvělou scénu se splašeným stádem. Lví král má taky perfektní dabing a opravdu nádhernou hudbu, ale už trošku slabší písničky, které zpívaj postavy ve filmu, sice se jim nedá moc co vytknout, ale mě přišly oproti hudbě příliš nevýrazný,což je v mých očích trošku sráželo, ale dojem z filmu nezkazí ani v nejmenším. Děj je taktéž skvěle napsaný, i když chvílemi trošku moralizující, ale je to hlavně pro děti, takže se neni čem divit a postavy pěkně vykreslený takovou starou animací, která se ale zrovna k tomuhle filmu skvěle hodí a na tehdejší dobu to musela být pecka. Opravdu nevidim nic, co by mi bránilo dát 5*, takže plesk prásk a jsou tam(3.8.2006)

Vzpomínám si na ten strašný, depresivní pocit, jakobych já ztratil někoho velmi blízkého, když umřel táta malého lvího krále...na jména si už fakt nevzpomenu, ale jako dítěti se mi chtělo strašně brečet. Pro děti je tohle fantastická věc. Tehdy když jsem byl v nějaké čtvrté třídě, brečela celá třída...i borci, co teď jezdí kamionem a na každýho ukazují "fakáče", tak za tuhle vzpomínku si film nižší hodnocení určitě nezaslouží.(8.10.2008)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $328,541,776Tržby Celosvetovo $786,200,000Tržby z VHS a DVD predaja a požičovní Celosvetovo $1,500,000,000 (z toho v USA predaných viac než 30miliónov VHS/ tržby s požičovní v USA $173,057,000 / Celosvetovo $531,722,000)║ Soundtrack počet predaných kusov 7,000,000║ __+obnovená premiéra celkové tržby__ ║Rozpočet $45miliónovTržby USA $422,783,777Tržby Celosvetovo $987,483,777Tržby za predaj Blu-ray vydanie z roku 2011 v USA $88,792,024 //počet predaných kusov 2,902,537Tržby za predaj DVD vydanie z roku 2011 v USA $75,088,961 //počet predaných kusov 3,604,779║ Úžasný zážitok z kina, neopakovateľné. /videl v kine: 100%/(7.8.2005)

Viděl jsem to dáávno, ale rozhodně je to jeden z nejpovedenějších animáků všech dob.(11.3.2009)