Lví král

The Lion King

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Mno, kdyby Bruckheimer produkoval muzikál, vypadal by asi nějak takhle. Na mě příliš velkolepé, moc písničkové, hodně dětské, málo vtipné, ale celkem hezky nakreslené. Já raději věci od Pixaru nebo animovanou tvorbu pro dospělé. A se Sněhurkou se Lví král vůbec nedá srovnávat.(28.10.2003)

Klasika, která zcela minula období, kdy se mohla stát nostalgickou vzpomínkou, takže k ní můžu přistupovat poněkud střízlivěji a se špetkou zdravého odporu, kterou si tenhle pateticky přemoralizovaný remake Bambiho zaslouží. Aladdinovi - Disneyho králi let 90tých, není tenhleten lví ani v patách.(30.8.2007)

Klasika znamena, ak si nejaky film oblubite natolko, ze sa k nemu aj po rokoch stale a stale vraciete, a celu tu dobu vo vas tento film rezonuje, nehladiac na to aka dlha doba presla. To pre mna Levi kral presne znamena. Nestarnuca klasika, ktora ma aj po x-ty krat dokaze rozosmiat, dojat a pobavit. 10/10(12.2.2007)

„Prasa?! PRASA?! Hovoria mi PÁN Prasa!“ Úplná nádhera. Perfektný vizuálny šat, skvelé pesničky, jednoduchý ale pôsobivý príbeh, Zlo a Dobro, podarené komické postavičky, nezabudnuteľné scény (úvod, skala, duch). Viac dych berúci úvod z disneyoviek mal už len mladší TARZAN. Dojemné, milé, nežné, ale prekvapivo i kruté. Kruté ako divočina. Snáď len pesničiek mohlo byť menej. Keď som na tom bol v kine, ľudia si zaplatili aj za sedenie na schodoch. Kino Považan 1994(23.10.2005)

Proc neni ten film delsi? Kdyby to melo aspon o pul hodiny vic, aby se mohly charaktery dokonale vykreslit, a vyhodily se ulitby detem, tak by Lvi kral mohl bez problemu konkurovat vrcholnym anime. Skoda, ze se Disney nezabyva i tvorbou pro dospele divaky. Presto je to netradicne hlubokomyslna disneyovka s nekolika vrcholnymi momenty, ktere stoji na nadprumernych zakladech. Za zminku stoji rovnez krasna oscarova hudba Hanse Zimmera (inspirace Morriconeho The Mission sice bije do usi, ale... :-)) a majestatni hlas Jamese Earla Jonese.(17.3.2003)

• - Píseň "Hakuna Matata" se objevila na pár sekund už ve filmu Toy Story - Příběh hraček (1995). Písnička hraje v rádiu, když se Woody, Buzz a RC snaží chytit Slinkyho zavěšeného na zadní části náklaďáku. (HappySmile)

• - Svišť, který vyskočí po Simbově lekci lovení (písnička "Morning Report" v rozšířené verzi), měl být původně nahý vakojezevec, ale animátorům se pořád nevedlo jej správně vytvarovat. Jeden z režisérů nakonec prohlásil: "Vždyť to takhle bude dětem nepřístupné!" (HappySmile)

• - Pro scénu s úprkem stáda pakoňů byl speciálně napsán program, který umožňoval vymodelovat počítačem stovky zířat, která se rozběhnou bez toho, aby do sebe vrážela. (HappySmile)