Lví král

Lion King, The

Leví kráľ

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1994, 89 min

Keď som to prvý krát videl bol som ešte decko a Lion King bol pre mňa neskutočne fajn animák.A teraz keď sa na to po rokoch pozriem, tak zistím, že to skoro nič nestratilo.Dokonalý strih, humor, animácia, nápady, dialógy, akcie a slovenský dabing :-) , to všetko je zabalené do skvelej hudby a pôsobí to skvelo aj naďalej. Obľúbený soundtrack : This Land. 90% - 5*(1.11.2010)

Pravděpodobně poslední dokonalý kýč od Disneyho studia. Podstatná je na něm právě ta dokonalost.(1.9.2011)

Bohužel je to spíše pro menší děti, s velmi prostým příběhem a zdržujícími písničkami. Dávám ****, protože dětem se to bude určitě líbit, ale já dávám přednost sofistikovanějším věcem od Pixaru.(3.11.2003)

Proc neni ten film delsi? Kdyby to melo aspon o pul hodiny vic, aby se mohly charaktery dokonale vykreslit, a vyhodily se ulitby detem, tak by Lvi kral mohl bez problemu konkurovat vrcholnym anime. Skoda, ze se Disney nezabyva i tvorbou pro dospele divaky. Presto je to netradicne hlubokomyslna disneyovka s nekolika vrcholnymi momenty, ktere stoji na nadprumernych zakladech. Za zminku stoji rovnez krasna oscarova hudba Hanse Zimmera (inspirace Morriconeho The Mission sice bije do usi, ale... :-)) a majestatni hlas Jamese Earla Jonese.(17.3.2003)

Jedno z nejpovedenějších animé USA . Lidský příběh ze zvířecí říše .(14.4.2010)