Myšák Stuart Little 2

Stuart Little 2

Myšiak Stuart Little 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 78 min

Technicky je to spracované veľmi dobre. Parádne prelínanie hraných scén s peknými animáciami. Ku tomu výborné hudobné podklady od Alana Silvetriho. Herci tiež nie sú špatní. Ale rozptylovala ma nestáviteľná iracionalita viacerých detailov. V akej dimenzii? V ako časopriestore, či vesmíre existuje New York, v ktorom žije táto rodinka Littlových, s dvoma malými deťmi a hovoriacou myšou, ktorá ich nazýva otcom a matkou a oni sa ku nej aj tak správajú? Myšiak Stuart chodí normálne do školy, na návštevy ku ľudským kamarátom, hrá futbal, jazdí na skateboarde a naviac sa zamiluje do akejsi sýkorky, ktorej hlasu hneď samozrejme začnú všetci rozumieť. A nikomu nie je nič divné. Pre všetkých je to niečo úplne bežné, normálne. Viem, že je tento film určený hlavne malým deťom, preto moje hodnotenie nebude až také prísne. ***(3.2.2010)

Stejné jako jedička > zase myš, zase plyš(17.1.2010)

Horší než jednička, ale pořád Myšák.(10.2.2007)

Dvojka už trochu ztrácí na nápaditosti, ačkoli zápletka neni špatná. Ale pořád je to v rámci rodinné podívané lehce nadprůměrná záležitost.(19.1.2012)

Až na zlého orla (nebocotobylo) mi z této komedie nic moc v paměti neutkvělo. Tohle je na vypnutí mozku s rodinou, jinak bych se na to kdysi určitě nepodíval.(19.3.2009)

• - Sokol mal mať pôvodne armádu holubov ako jeho prisluhovačov. (misterz)

• - Film pôvodne obsahoval aj scénu, kedy nákladná odpadková loď vyklápa svoj náklad do oceánu. (misterz)

• - Noviny, pomocou ktorých pristane Stuart, nesú titulok "Feathered Filcher Fleeces Fifth Avenue". (misterz)