• anderson

STV 2 = 24.2.1993, v pôvodnom znení s titulkami (30.3.2012)(30.3.2012)

"Gigina matka, jak víte, nemá zájem se o ni starat, ale ona není jako ostatní dívky !! Je výjimečná !!"(21.11.2013)

50-te a 60-te roky boli zlatou érou muzikálov, hlavne na Oscaroch bol vtedy tento žáner megaúspešný. S odstupom polstoročia však väčšina z týchto slávnych filmov stratila svoje kúzlo a aj keď mám muzikály rád, príliš ma nechytajú, či už dejom alebo hudobným spracovaním. Bližšie sú mi tie novšie (Moulin Rouge, Chicago, Dreamgirls), ktoré sú o kúsoček menej naivné. Tento 9-násobný oscarový víťaz žiaľ nefunguje ani ako romantický film, keďže v ňom nie je jediná scéna, kedy by to medzi ústrednou dvojicou mohlo zaiskriť a ani ako muzikál, keď ma nedokázala zaujať ani jediná pieseň. Možno mala dostať viac priestoru Leslie Caron než Chevalier s Jourdanom, lebo ich spev mi vôbec nesedel.(18.12.2015)

• Hejtmy

{332/1001} Nuda, navíc to vyumělkované rádoby buržoazní prostředí mě těžce sralo. Písničky, pokud se o těch zfušovaných výstupech dá vůbec jako o písničkách mluvit, taky nestály za nic, o postavách radši nemluvím, jsou všechny krajně nesympatické. A vzhledem k tomu, že Gigi ani nevystoupila na posvátný pahorek Žiži, nemám vůbec žádný důvod film chválit. 25 %(22.11.2013)

Rozpočet $3,319,355Tržby USA $7,300,000Tržby Celosvetovo $-(15.5.2009)

• - Film byl primární inspirací k desce Loud City Song z roku 2013 americké hudebnice Julia Holter. (Ersian)

• - Hlavní role byla původně nabídnuta Audrey Hepburn, ta ji však odmítla kvůli snímku Funny Face (1957). (Kamiiik)

• - Jedná se o poslední muzikál, který byl napsán speciálně pro filmové plátno, pomineme-li proud barevných „presleyovek“ v 60. letech. (Pavlínka9)