poster

Gigi

 • USA

  Gigi

 • slovenský

  Gigi

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1958, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  **

  Obyčejný, v podstatě málo zajímavý muzikál, v němž moc nezaujme příběh, ale hlavně ani hudba a texty písní, což je docela průšvih.(1.3.2014)

 • Hejtmy
  *

  {332/1001} Nuda, navíc to vyumělkované rádoby buržoazní prostředí mě těžce sralo. Písničky, pokud se o těch zfušovaných výstupech dá vůbec jako o písničkách mluvit, taky nestály za nic, o postavách radši nemluvím, jsou všechny krajně nesympatické. A vzhledem k tomu, že Gigi ani nevystoupila na posvátný pahorek Žiži, nemám vůbec žádný důvod film chválit. 25 %(22.11.2013)

 • Radyo
  **

  Jednoduchý děj s milostnou zápletkou nemůže u většiny muzikálů nikoho překvapit. Tohle je tak trochu netypický muzikál, jelikož těch písniček v něm zase až tak moc není. Nicméně v něm není ani moc tvůrčí kreativity a vůbec si myslím, že Vincente Minnelli měl mnohem lepší filmy.(12.8.2002)

 • belldandy
  ****

  Gigi je příběh o změně dívky v ženu. Maurice Chevalier k tomu zazpívá píseň "Dík, bož dík, za ta malá děvčátka , co rostou do krásy" a prochází se po slavném pařížském parku Elysejských polích. Gigi je příběh, ve kterém můžeme sledovat, jak je dívka vychovávána v kurtizánu. Jako při každá výchově i při této se to dítě docela obyčejně nudí. Gigi je příběh s dnes již neviditelným lehce moralistickým a erotickým nádechem. Gigi je Minelliho poctou Paříži, stejně jako mnohem slavnější Američan v Paříži. Gigi patří mezi mé nejoblíbenější filmy v rámci Minelliho tvorby, už jenom pro tu scénu u kašny, která vypadá jako reminiscence Američana v Paříži. Svým nasvícením a atmosférou je téměř totožná z jednou z částí oné legendární čtvrdhodinové taneční sekvence v jeho závěru. Zatímco v Američinovi je však už tahle scéna překomobinovaná (Tímhle směrem již dále vývoj nemohl jít), zde si divák užije mnohem více melancholické atmosféry, kterou chtěl Minelli zřejmě dosáhnout. Gigi je na muzikál film s nezvykle intimních příběhem jen několika málo postav. Gigi ani není vlastně pravý muzikál a pro to má na muzikál právě třeba ve srovnání s Američanem v Paříži nezvykle zajimavý a propracovaný děj, což je dáno tím, že vychází z ve své době poměrně slavné literární předlohy.(11.4.2004)

 • Houdini
  ****

  NFR 1991, Oscar 9 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba, Píseň - "Gigi", Scénář - A(10.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace