• slovenský

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1958, 110 min

"Gigina matka, jak víte, nemá zájem se o ni starat, ale ona není jako ostatní dívky !! Je výjimečná !!"(21.11.2013)

NFR 1991, Oscar 9 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba, Píseň - "Gigi", Scénář - A(10.3.2004)

It's a bore! Not at all! Zbožňuji tento film. Zcela upřímně a zcela bez zábran. Ještě před jeho zakoupením jsem znala ústřední píseň Gigi nazpívanou úžasně Bingem Crosbym (ve filmu se objevuje v podání Louise Jourdana) zpaměti, profil filmu na ČSFD jsem si ale nezobrazovala, abych se při jeho sledování nenechávala příliš ovlivnit názory jiných. Gigi jsem si tak na místní databázi vyhledala až po zhlédnutí a nestačím se divit. Jen 71%? Bez přehánění jsem čekala klidně 80% i to, že nebudu první člověk píšící oslavný pětihvězdičkový komentář. Ale osud zjevně chtěl, abych byla první, kdo tu tento americký muzikál vychválí do nebes a já si tuto příležitost nenechám ujít. Ano, můžete si povzneseně stěžovat, že je to vlastně příliš ploché, ale který romantický film přímočarý není? Gigi není v základní lince o nic nápaditější než desítky jiných příběhů, obsahuje ale ten pověstný stupínek k nezapomenutelnosti v jeho obalení do zajímavých písní, vtipných dialogů a netradičních postav, především bezchybné a neopakovatelné postavě věčně nespokojeného Gastona, který právě kandiduje na mého nejoblíbenějšího romantického hrdinu vůbec. Jeho písně zaměřující se místo stokrát slyšených variací na spojení "Miluji tě," případně "Jsi úžasná" na to, jaká je vše nuda a jak jeho přítelkyně rozhodně nemyslí na něj, jsou dokonalé. Ano, dokonalé. Už dlouho jsem se u filmu takhle nebavila a snad ještě nikdy mi nepřišlo, že by měly filmové duety lepší využití než právě v Gigi. Tento film chci vidět ještě několikrát znovu! "I was refused, rejected, rebuffed and repudiated!"(18.10.2010)

• Hejtmy

{332/1001} Nuda, navíc to vyumělkované rádoby buržoazní prostředí mě těžce sralo. Písničky, pokud se o těch zfušovaných výstupech dá vůbec jako o písničkách mluvit, taky nestály za nic, o postavách radši nemluvím, jsou všechny krajně nesympatické. A vzhledem k tomu, že Gigi ani nevystoupila na posvátný pahorek Žiži, nemám vůbec žádný důvod film chválit. 25 %(22.11.2013)

• anderson

STV 2 = 24.2.1993, v pôvodnom znení s titulkami (30.3.2012)(30.3.2012)