Reklama

Reklama

Kvílení vlkodlaků III

  • Austrálie Howling III (více)

Obsahy(1)

Z pustin znovu přicházejí vlkodlaci a hledají další oběti. Pouze profesor Beckmyer dokáže pochopit utrpění těchto tvorů, když provádí ve své laboratoři na zajatém vlkodlakovi experimenty. Ale vláda se s tím nemůže smířit a je odhodlána Satanova vyslance zlikvidovat za každou cenu. (Guild Home Video)

Recenze (40)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

"Koupím ti sony walkmana, pokud se budeš chovat slušně." Dvojka Howling, natáčená v Československu, byla docela bizarní úlet, ale poté, co se Philippe Mora se svými vlkodlaky přesunul do Austrálie, otočil prudce kormidlem a z trojky udělal lehce mentorskou agitační dobrodružnou paranormální romanci s příměsí exotiky, okořeněnou špetkou humoru. Velmi potěšujícícm faktem je zapojení australských reálií i mytologie, včetně vakovlka. Odklon od klasických vlkodlaků k v podstatě paranormálkně mezidruhovému křížení nevnímám nijkak negativně, naopak, přišlo mi to vcelku originální a zajímavé. Kapitolou samou o sobě jsou masky, které jsou svým způsobem směšné, ale stejně tak úžasné. Pro našince je film zajímavý hlavně obsazením emigrantky Dáši Bláhové do jedné z výrazných rolí, které se zhostila poměrně sympaticky. V osmdesátých letech vzniklo hodně levných podivností, tohle patří k těm zajímavějším a vydařenějším, dneska by si tohle troufl už málokdo. Je sympatické, že byť nijak zvlášť převratné, první tři díly série si tu laťku zájmu a kvality drží ve stejné lajně. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

První díl této série patří mezi opravdu skvělé filmy, ale od té doby jde však kvalita dalších pokračování do háje a blíží se k odpadním vodám. Po katastrofálním druhém díle přišel na řadu další propadák. Není se moc ani čemu divit, když do režisérského křesla znovu usedl Philippe Mora. Tento režisér si udělal z vlkodlačí tématiky dobrý den. Oba jeho díly jsou k smíchu a patří k nejhorším z celé dlouhé série. Tentokrát se rozhodl trochu okořenit děj a nespokojil se jen s obyčejnými vlkodlaky. Děj zasadil do Austrálie a přimixoval trochu jejich kultury a živočišné formy. Dal tak šanci vzniknout novému druhu lykantropů-vačnatců. Co se týká speciálních efektů, tak to byla hrůza a děs. Masky i samotné speciální efekty až na pár výjimek jsou ostudou protinožců. Když ve filmu došlo na samotnou proměnu, tak v počáteční fázi to ještě ušlo, ale finální podoba srazila diváky do kolen. S vlkodlačí podobou ze starých filmů to nemělo vůbec nic společného. Když přišla na řadu scénka zrození potomka vlkodlačí dívky a člověka, tak jsem jen nevěřícně zíral na obrazovku. Nedá se to pořádně slovy popsat, ale jednotlivé stupně evolučního vývoje tohoto tvora jsou k nevíře. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Australani dali sérii neskutečně na prdel. Místo vlkodlaků tu máme vačnatcodlaky - a aby se to nepletlo tak jednu ruskou vlkodlačici-baletku na mezidruhové křížení. Pak je tu romantická linie jak z Twilightu včetně naprosto odpudivé linie "výchova vlkodlaků v buši". Pošahaný dokumentarista. Spousta příšerný scén, efektů a hereckých výkonů (v čele s Dagmar Bláhovou). Vraždící jeptištky-vlkodlaci. A opravdu neskutečnou scénu s vojákem ve stanu, bazukou a vlkodlakem. Kupodivu to všechno ke konci začne být jakžtakž zajímavý, když se z filmu stává boj o "lidská" práva vlkodlaků, proto nemám sílu to sestřelit do odpadu, ale jinak je to děsný trash a na rozdíl od dvojky velice nezábavný. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

A tak on to vážný film prostě není. Nebere se příliš vážně a možná by chtěl i pobavit. Jenže se mu to daří tak na půl a baví spíše tím, že se jedná o strašný brak. Na druhou stranu trikově je snímek naprosto parádní a v tomhle směru jsem si ho hodně užil. Série ukazuje, že od každého filmu můžeme očekávat cokoli. A v tom je vlastně největší krása – alespoň prozatím – série „Kvílení vlkodlaků“. ()

destroy83 

všechny recenze uživatele

Tak na třetí pokračování Howlingu jsem se docela těšil. Výsledný dojem sice není špatný, ale poměrné zklamání se přeci jen dostavilo. Oproti vyvedené dvojce, mimochodem také pod taktovkou Philippa Mory, je třetí pokračování znatelně slabší. Dějově se přeneseme do Austrálie, kde v zapadlé osadě žijí vačnatí vlkodlaci, ovšem rozpory uvnitř kmene donutí mladou vlkodlačí slečinku prchnout do Sydney. Ta se ve městě zamiluje do mladíka od filmu a zplodí spolu dítě. Ale mladý pár je nucen čelit nejen dalším vlkodlakům, kteří si do města přichází pro svou příslušnici, ale i nenechavým vědcům, policistům a armádě. Do všeho se navíc připlétá ruský druh vlkodlaka v podobě baletky Olgy. Skupinka hrdinů následně prchá do buše, aby našla vytoužený klid. Snímek disponuje zajímavým dějem, kde je nastíněna i problematika soužití lidí s dalším odlišným druhem. Dále slušnými maskami a celkem podařenými scénami útoků vlkodlaků, bohužel bez jediné kapky krve, což je velká škoda. Nejvíce ovšem film podkopaly křečovité romantické vsuvky. Takže u mě za slabší tři hvězdy. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)
  • Nedlouho po začátku filmu, kdy hlavní postavy leží ne posteli, je možné všimnout si plakátu ke snímku V dosahu bestie (1982), který rovněž režíroval Philippe Mora. (Campbell)

Reklama

Reklama