Třetí princ

Tretí princ

Third Prince, The

Pohádka

Československo, 1982, 84 min

Pohádka, která má jádro v pověsti o Dívčím kameni z hradu Lichnice. Já se u toho jako malá vždycky tak bála. To jak tam ve skalách tepe srdce a ty meče vrostlé do kamene. Malá provazochodkyně a nečekaně objevený míč. A obraz zlé princezny na půdě. Je to vlastně pohádka o recyklaci a důsledném využívání zdrojů - z rybího masa zabřezne fena, z vody kobyla, královna taky otěhotní, z kostí vyrostou meče. Aby se člověk o Vánocích začal bát.(2.10.2010)

• Katullka

Jedna z pohádek, co je depresivní a úplně na hovno!(6.7.2010)

Zvláštní, že zrovna Třetího prince jsem musel vidět několikrát (asi pětkrát) a teprve ke konci jsem začal vnímat jeho kvality. Netradiční pohádka, ke které si divák musí najít svou cestu a pak bude velmi, velmi spokojen a současně je to jedna z nejlepších rolí Pavla "Delona" Trávníčka.(24.12.2010)

Dlouho jsem nemohl na tuhle pohádku s kombem Šafránková / Trávníček narazit. Vždycky hrálo na jiném programu něco pro mě zajímavějšího apod. Letos jsem si však počkal a jsem tomu rád. Po vlažnějším rozjezdu se mi dostalo parádní pohádky, ke které se budu vždy rád vracet.(3.1.2011)

jedna z mých 5 - ti nejoblíbenějších pohádek!(27.2.2009)

• - Pohádka natáčena v parku v Průhonicích, v Adršpašských skalách a také na Křivoklátě. Když hledači pokladů odjíždějí na koních z diamantových skal, jedou konkrétně přes Střmenské podhradí v Adršpachu. (M.B)

• - V Adršpašských skalách se natáčely poměrně náročné scény, kdy herec Pavel Trávníček v rámci své dvojrole princů Jaromíra a Jaroslava musel lézt po skalách. Všechny tyto své scény natočil bez zdravotní újmy hlavně díky horolezcům, kteří mu do skal připravili speciální úchyty. (Lynette)

• - Původně měla hrát hlavní roli černovláska Zora Jandová. (Rodriguez)