• NinadeL

Normální normalizační křeč. Milan Muchna byl prý dokonce prevít na přednosti Yvetty Kornový (ale ta se nedala) a Bróňa Poloczek viděl v Ivanu Wiesnerovi až Pucholtovský typ. Což bych až tak dalece neviděla a Miladu Ježkovou bych vystřelila na měsíc, i když pan Vokurka byl silná konkurence ;) Navíc Zdeněk Podhůrský je tak malá hvězdička, že kdyby nechodil s Ivetou Bartošovou, tak si v životě nezapamatuju, že tenhle obličej má nějaké jméno. Holt někdo umí, někdo chodí.(26.4.2009)

V záplavě občasné tragičnosti se v tomto pokusu o jakousi přírodní filosofii dají vyhledat i klady. Pokud je řeč o části herecké, básník Joža Mrázok Hořický, Ježková a perspektivní otec v podání J. Schmida jsou jistě skvělým zpestřením, jinak velmi slabého obsazení (Hanča Brejchová bohužel strašná). Lze vypozorovat i lehké politické popichování, zmíněný otec či schůzování bývalých budovatelů ("Letos si určitě vystřelíš soudruhu..."). Celkově ovšem spíše lehký průměr.(3.8.2014)

• B!shop

Tak tohle bylo teda dost hrozny. Jeste, ze film neni moc dlouhej a nestihne vas unudit k smrti. Pribeh by sice nebyl uplne nejhorsi, ale vetsina situaci je strasne krecovita a vtipnejch scen tu je fakt minimum. Reziser to proste nezvlada a pribeh se mu tak rozbiji na jednotlive (misty skoro ani nenavazujici) scenky. A do toho Matej, kterej se misty chova jak Napoleon Dynamite. 2* davam za docela slusnou kameru a za Zdenka Podhurskeho, kterej sice nic extra taky nehraje, ale jeho postava je proste cool.(12.11.2006)

• radomiil

Ovšem jedny z nejhezčích kačen a bobrů u rybníka co znám.(11.5.2015)

• Kimon

Milane Muchno - režisére, proč tě diváci nechtějí? .... Tak, tak, typická bývalá totalitní tvorba, kdy se dostávalo možnosti natočit film lidem možná víc politicky angažovaným než tvůrcovsky schopným, ale možná se v tomto případě mýlím. Možná se to stalo "svázanými uměleckými rukami tvůrce" tehdejší cenzurou. Těžko soudit, ale tenhle výplod je vážně dost "křečovitý" , jak už ostatně kdosi přede mnou napsal. Přišel jsem, viděl jsem .... vyšumněl jsem. Jen ten rýmující název filmu mi po dlouhá léta zůstával v hlavě. Obsah filmu se tenkrát za pár dní z mé paměti odporoučel. A to je známka špatného filmu.(11.7.2007)

• - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)

• - Film se natáčel např. v Týně nad Vltavou. (rakovnik)

• - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)