poster

The Boy

 • USA

  The Boy

 • USA

  The Inhabitant

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Chlapec

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  // Distribútor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 2,671 // Otvárací Víkend v USA: $10,778,392 //(17.6.2016)

 • BoPo
  **

  Annabelle našla brášku? Drtivú väčšinu času sa The Boy tak aspoň tvári, ale...SPOILER...od určitého dejového zlomu sa prehupne skôr do subžánru, ktorý predstavuje najmä Texaský masakr motorovou pilou. Béčkové prostredie a základná zápletka. Céčkoví herci a rozuzlenie. Úroveň sa teda počas sledovania pohybuje niekde na rozmedzí 2*-3*, ale pri nástupe záverečných titulkov sa celkom dosť pevne uhniezdi na tom nižšom kvalitatívnom poschodí.(16.7.2016)

 • juta
  ***

  Komornější horůrek, který napíná diváka a snaží se ho milně svést na spirituální cestu, aby v závěru víc šokoval. Závěr bohužel originální nebyl, protože jsem to viděl třeba u novozélandského Housebound. To ale nevadí, přeci jen z té panenky šel chvílema strach. :-)(31.7.2016)

 • lamps
  **

  Modernistická směs hororové gotiky, duchařských klišé a tuctů žánrových odkazů, která určitě neurazí a formálně se celkem bez problémů drží ve vyšší řemeslné lize (jakkoli samotný dům vypadá spíše jako útulný pohádkový palác než strašidelné sídlo s koncovkou -ville ve svém názvu), ale co do úrovně prožitku, obsahové manipulace s divákem či atmosférické gradace je film slabý a nevýrazný. První hodinu jsme sice svědky sympatické snahy o pár neotřelých lekaček a originální příběh, který slibuje velké vypointování, strach z očekávaného se ale tvůrcům nedaří stupňovat a ona pointa, která udeří jako blesk z čistého nebe, degraduje (v očích někoho jiného ale třeba posouvá) scénář do sfér ukázkové béčkovosti a vícežánrového patlalství. Nebudu spoilerovat, ale taková charakterní proměna celé výpravy, přestože obecně nejsem odpůrcem takového postupu, sem příliš nezapadá a působí jako pěst na oko. Nejpozitivnějším prvkem tak v mých očích zůstává přítomnost fajnové šťabajzny Lauren Cohan, které to k smrti vyděšené sluší snad stejně jako po horké sprše v přiléhavém ručníku...(25.2.2016)

 • PetrPan
  ***

  Rating PG-13 beze zbytku naplněn a The Boy je "horor" vhodný i na nedělní odpoledne nebo na postrašení ještě neochmýřených adolescentů. Přitom hororové ingredience vynikající: rozlehlé panské sídlo, strašidelná panenka, osamocená dívčina. Bell mohl upéct excelentní a chutný žánrový dortík, místo něj však splácal jen obyčejnou bábovku, která se mu navíc i docela propadla. Velmi záhy je sice odtajněno, kdo že se tu bude starat o pozdvižení, jenže celé to strašení nenabírá žádných grádů. Porculánový hošík, z kterého tu a tam spadne deka nebo sedí trochu jinak, mnoho strachu nenažene. Postupně se sice trochu osměluje a dojde i na nějaké to jemné duchařské bubu, ale většinou jen zírá. Tupě. Vzhledem k přístupnosti pak ani překvapivý závěr nemohl vykročit směrem ke krví zalité tečce, která by tuhle krotkou a ušmudlanou fádnost trochu nablýskala. Dvě hvězdy a jedna navíc za sympatickou Lauren Cohan, ač neukázala nic z toho, na čem by nejen verbalovy zraky rády spočinuly.(9.1.2017)

 • - Přestože se film má odehrávat v Anglii, byl natáčen pouze v Kanadě. A to ve městě Victoria ve vile Craigdarroch Castle, která posloužila jako dům Heelshireových. (hansel97)

 • - Do role Grety Evans byla zprvu obsazena herečka Jane Levy, později však tvůrci svěřili roli Lauren Cohan. (hansel97)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřou tři lidé. (fiLLthe3DD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace