The Boy

(neoficiální název)

Chlapec

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Duchársky základ, v závere upgradnutý jednou polozabudnutou starinkou Wesa Cravena (menovanie by bolo ťažkým spoilerom). Onen záver, ktorý chce prekvapiť a strhnúť, ale bohužiaľ funguje menej než všetko to mysteriózne duchárske remeslo pred ním. Pekná holčina v hlavnej roli.(10.3.2016)

Objektivně spíše 3*, ale za konec musím jednu přihodit. Měl jsem obavy, že půjde o plagiát Chuckyho, naštěstí se ukázalo, že vše je trochu jinak. Jo, zpětně viděno, až tak originální námět není, ale skutečně jsem byl rád, že se nejednalo o klasický duchařský bubufilm. U těch se totiž člověk zkrátka nebojí. Takhle jsem měl nakonec pocit, že jsem v odlehlých končinách Midsomeru...a to se mi líbilo.(12.6.2016)

Krásně natočené, fajn atmosféra a prostředí, ale na horor prakticky vůbec děsivé a strašidelné, navíc ničím zvlášť zajímavé. Jednohubka za 3*.(20.7.2016)

Jako horor je The Boy až trestuhodně přiškrcený, neřku-li slabý, za toto jsem dlouho zvažoval trojku, ale vzhledem k tomu, co vyšlo za první tři měsíce tohoto roku, je to pěkně natočená, příjemné obsazená a taky dostatečně kvalitně napsanaá jednohubka. Takový spokojenější průměr. 70% dám, ať nežeru....(6.4.2016)

Horory nejsou úplně to, co bych potřeboval k životu, ale tady byla docela fajn první hodina, zatímco konec je úplně ujetej. Velmi sympatické na tom ale je, že hlavní hrdinka se nechová jako dylina.(3.7.2016)

• - Původně nesl film názvy In A Dark Place a The Inhabitant, ty ale byly změněny, jelikož se autorům nezdály vhodné. (hansel97)

• - Přestože se film má odehrávat v Anglii, byl natáčen pouze v Kanadě. A to ve městě Victoria ve vile Craigdarroch Castle, která posloužila jako dům Heelshireových. (hansel97)

• - Do role Grety Evans byla zprvu obsazena herečka Jane Levy, později však tvůrci svěřili roli Lauren Cohan. (hansel97)