The Boy

(neoficiální název)

Chlapec

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Po shlédnutí traileru jsem čekal klasickou duchařinu, podpořenou lacinými lekačkami, gradovanými hudbou ohulenou na maximum. To taky přišlo :-). Jenže The Boy dokázal v průběhu ještě třikrát zajímavě změnit žánr, čímž mi mimoděk připomněl pár novějších kousků znovuzrozeného studia Hammer. A nakonec, i přes vyloženě nepovedený strašidelný dům, nabídl zajímavý zážitek se sympatickou Lauren Cohan v hlavní roli.(16.2.2016)

Nemusím mít lekačku co 5 minut, ale chci se poctivě bát. A tady jsem se více než hodinu místy opravdu bál. Samozřejmě se filmu nepodaří udržet napětí donekonečna. Hlavně tedy opadne po tom co se proflákne jak to vlastně s porcelánovým chlapcem ve skutečnosti je. Kvalitní horor je vždy nedostatkové zboží a Chlapec mé očekávání zcela určitě splnil. PS: Hlavní hrdinka je neskutečně sympatická herečka. Prosím všimnout a obsadit do dalších filmů. 70%(4.5.2016)

Další do rodiny hororů s panenkami v hlavní roli, zde tedy ne až tak úplně, ale z válné části ano. V tomto srovnání, to není až tak dobré, jako některé jiné panenkovské strašidelné filmy. Ale není to ani špatné, celkem dobře to funguje, postavy ujdou. Pak je v tom zase pro horory spousta typických "ale". To panské sídlo bylo ovšem úžasné, svým způsobem bych se do nějakého takového zbohatlického sídla osobně rád někdy podíval. A nemuselo by tam strašit, stačil by mi obyčejný dům. Na to jak to bylo rozsáhlé, aspoň z venčí, toho zevnitř paradoxně zase tolik k vidění není, jestli tedy ty interiéry byly vůbec v daném domě. Šel bych na vyšší hodnocení nebýt finále, které sice má snahu diváka ohromit, vše mu zbourat a zanechat dojem. Jenže na mě to nefungovalo a celkově to dost pokazilo do té doby slušnou duchařskou podívanou s strach nahánějící panenkou.(19.8.2016)

Nic převratného, ale sympatické solidní hororové řemeslo šmrncnuté gotickým hororem. Parádní barák na samotě, creepy loutka, sympatické postavy, napětí a pointa dle mého gusta, byť bohužel z dálky předvídatelná.(12.8.2016)

Prima, prima, prima. I horor s panenkou se dá ještě natočit zajímavě a člověk je příjemně napnutý. Starej dobrej ponurej anglickej barák kdesi v prdelově, málo okoukaná Lauren Cohan je sympatická a Rupert Evans jí zdatně sekunduje. Příběh několikrát překvapí v pozitivním slova smyslu, a to je minimálně za jednu hvězdu. V porovnání s Lesem sebevrahů tohle vyhrává na plné čáře.(3.9.2016)