The Boy

(neoficiální název)

Chlapec

Horor / Thriller

USA, 2016, 97 min

Tento horor mě ani moc nelákal, říkal jsem si, další kravina ve stylu Annabelle. Přece jen téma vražedné panenky mi moc nesedí. Jenže i tak se na The Boy dostalo a ve výsledku to bylo určitě lepší než zmiňovaná Annabelle. Zpočátku se to vyvíjí podobně, ale nakonec se film ubírá jinou cestou a to mu určitě prospívá.(7.6.2016)

Ach,a zasa tie bábiky....Pred časom som si sľúbila,že ma už len tak ľahko nenachytajú,ved povedzme si na rovinu,čo môže skúseného fajnšmekra hororu prekvapiť..Už asi nič,však?Omyl vážení!Ako som si len mohla naivne myslieť,že by obyčajná panna mohla ožiť,premiestňovať sa z miesta na miesto,schovávať veci,vystrašiť a pomotať tým hlavu odvážnej a bystrej hrdinky.Ja viem v podobne ladených snímkoch o vraždiacich bábikách sa to stáva.Bohužiaľ,lenže toto je prípad iný.Vdakabohu! A tak som narazila na túto veľmi príjemnú hororovú novinku a som tomu rada,pretože po dlhej dobe som mala opäť zimomriavky až za ušami.Atmosférická a veľká mystery záležitosť.Nenechajte sa nachytať aj Vy,pretože nikdy neviete aké tajomstvá môžu skrývať staré strašidelné domy.(18.4.2016)

Příjemný horor, kde se toho ve výsledku sice moc nestane, ale zato dokáže předvést pár poctivých scén, slušnou atmosféru a závěr s naprosto nečekaným rozuzlením, a to se mi u hororu dlouho nestalo. Samozřejmě netřeba spoilerovat, protože tím by se celá zápletka kompletně zabila a jsem rád, že v tomhle zůstal trailer při zemi. Celkový nápad s panenkou je velké plus a místy působí děsivě a pro diváka až komicky. Lauren Cohan je tady oproti Walking Dead vážně kost, protože dlouhý vlasy jí sluší mnohem víc. Za mě pěkný 3*.(21.2.2016)

• *CARNIFEX*

Keď sa mladá pestúnka po príchode do jedného zo starších rodinných sídiel dozvie, že jej služby opatrovateľky budú využité kvôli porcelánovej bábike v životnej veľkosti osemročného chlapca, vníma svoju pracovnú náplň ako hlúpy žart. Neubehne však dlhá doba a jej dôvody na smiech čoskoro pominú. Okolnosti sú totiž omnoho záhadnejšie a komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ani nápadité rozuzlenie či jedna "osamelá" lakačka v klišé príbehu, nezachráni tento úplne priemerný snímok od zaslúžene nízkeho hodnotenia. Je mi jasné, že vďaka kino atmosféra môže samotný počin u diváka dosiahnuť mnoho, no radšej zaspím doma zadarmo, ako tam za 7 eur. Pre mňa osobne jedno obrovské sklamanie - 45%(5.4.2016)

Verím, že tvorcovia sú rozhodne veľkí milovníci filmov typu Child's Play v rámci žánru. Avšak dva roky starý, skvelý novozélandský Housebound by už nemuseli tak okato vykrádať.(27.2.2016)