• honajz

Jednoduchý příběh, který by i přes tu krátkou stopáž vystačil jen na bakalářskou povídku (ostatně Dietl v té době psal podobné bakalářské scénáře na dvacet minut, takže někdo asi potřeboval splnit plán filmů do kin a scénář uměle natáhl), o tvrdohlavém otci, který poruší jistou dohodu, a pak se nemůže divit následkům, včetně utajené svatby své dcery. Aby si zachoval tvář, tak nakonec nechá pořádat stříbrnou svatbu dědečka. Dnes je film zajímavý jen uměním samotných herců, kteří se s rolemi popasovali se ctí, a reáliemi konce 70. let.(28.10.2015)

• Jamal

Takovej normální ničím zajímavej film, příběh ani ne moc rozvinutej, klasickej film na nedělní odpoledne, kdy si chceme zdřímnout (( ::(4.12.2005)

Překvapivě dost dobrá komedie. Sice se při ní nebudete válet smíchy, ale je to příjemný oddechový film. Nijak výjimečný příběh však posouvají někam dál herecké výkony většiny představitelů. Zváště Josef Bláha v titulní roli, Vlastimil Brodský si úlohu dědečka také poměrně užil a Dagmar Veškrnová jako Štěpánka je také dobrá. Pokud si chcete odpočinout, tak právě tuto vyloženě odpočinkovou záležitost vám doporučuji.(6.12.2005)

Průměrná česká komedie s řadou hlášek (např. "Ty když si sem přišel tak si měl jenom řadu zkušeností a holou prdel."). Josef Bláha se na takovéhle role vyloženě hodil. Vlastimil Brodský mu zdárně nahrává. Prostě klasická oddychová komedie na nedělní odpoledne.....(27.12.2007)

Dialogy pánů Bláhy a Brodského, jakžto jejich herecké mistrovství, právem patří do zlatého fondu české komedie. Kromě mladého Sváti asi moc víc nezaujme, přesto se jedná o milou neškodnou, vesnickou, normalizační letní komedii, které vždy dokážou vyloudit na lících vyloudit úsměv.(16.10.2011)