Vesnická pohoda ve společnosti dobrých herců - dokonalý Bláha a zábavně hláškující Brodský (scénář od Dietla). Tempo pozvolné, prosté adrenalinu, ale je fajn si připomenout, jak nevinnou zábavou se dřív lidi uměli bavit.(28.4.2010)

Taková jednoduchá česká komedie o rodinných vztazích na vesnici a JZD. Je z toho malinko cítit politická agitka tehdejší doby, ale to je u takových filmů téměř běžné, a když to člověk přehlédne, nejednou se dosti zasměje. Zvláště rozmluvy Josefa Bláhy a Vlastimila Brodského jsou dokonalé. Oddychovka. 60%(20.4.2014)

• argenson

Dost průměrná záležitost. Nemůžu si pomoct, ale pro mě Josef Bláha není hercem hlavních rolí a tahle uječená normalizační komedie, kde se mísí socialistické soutěžení s generačními problémy, se příliš nepovedla. Přesto mě ale bavil svérázný děda Vlastimila Brodského, v jehož podání i laciné repliky mají neopakovatelné kouzlo ("Co tady máváš těma ploutvema? Sis něčeho cvaknul nebo co?"). Škoda je scény s ženichem schovaným pod gaučem, tam byl krásný náběh na nadprůměrně vtipnou zápletku, záměrem scénáře ale zjevně nebylo moc bavit, jako spíše moralizovat.(4.6.2012)

• Jamal

Takovej normální ničím zajímavej film, příběh ani ne moc rozvinutej, klasickej film na nedělní odpoledne, kdy si chceme zdřímnout (( ::(4.12.2005)

Při obědě přirovnal Vlastimil Brodský svého zeťáka Josefa Bláhu ke kardinálovi Richelieu a měl téměř pravdu. Tomu jsem se upřímně zasmála, protože jsem si představila pana Bláhu v červené sutaně obklopeného svou osobní gardou, která by ho chránila před mušketýry.(12.4.2010)