• Jamal

Takovej normální ničím zajímavej film, příběh ani ne moc rozvinutej, klasickej film na nedělní odpoledne, kdy si chceme zdřímnout (( ::(4.12.2005)

Socialistická komedie s panem Bláhou. Milí dobří herci však moc nezachránili, tedy v tomto případě.!!(27.7.2010)

Normalizační běžnost, která stojí a padá s nátělníkem Josefa Bláhy.(15.8.2011)

Tchán rozhodně nijak nevybočuje z řady tuctových filmů s televizními parametry. To, co ho spolehlivě spasí, je jeho vynikající herecké obsazení v čele s Josefem Bláhem v roli agilní hlavy rodiny, který se rád plete do záležitostí ostatních členů rodinného klanu. Role mu padne jako ulitá a byl takovou přijatelnou alternativou za Menšíka, který podobné typy také s přehledem zvládal, ale zde se pro něj překvapivě žádná role nenašla. Zdeněk Míka je režisérem jako dělaným pro filmy o socialistických rodinách, které v časech normalizace žili kupodivu normálně a dokázaly brát život s humorem a i s jistým nadhledem. Tahle komedie sice nemá šanci být takovým tím televizním evergreenem, ale právě paradoxně čím méně je reprízovaná, o to je to její větší výhoda. Přijatelný film. 60%(18.7.2012)

Překvapivě dost dobrá komedie. Sice se při ní nebudete válet smíchy, ale je to příjemný oddechový film. Nijak výjimečný příběh však posouvají někam dál herecké výkony většiny představitelů. Zváště Josef Bláha v titulní roli, Vlastimil Brodský si úlohu dědečka také poměrně užil a Dagmar Veškrnová jako Štěpánka je také dobrá. Pokud si chcete odpočinout, tak právě tuto vyloženě odpočinkovou záležitost vám doporučuji.(6.12.2005)