• snaked
  ***

  2 za Bláhu a 1 za Brodského.(11.4.2010)

 • dopitak
  ****

  Dialogy pánů Bláhy a Brodského, jakžto jejich herecké mistrovství, právem patří do zlatého fondu české komedie. Kromě mladého Sváti asi moc víc nezaujme, přesto se jedná o milou neškodnou, vesnickou, normalizační letní komedii, které vždy dokážou vyloudit na lících vyloudit úsměv.(16.10.2011)

 • Radek99
  ***

  Průměrná lidová normalizační komedie, chvíli zábava, chvíli moralitka o tom, že Naši furianti na vesnici ještě tak úplně nevymřeli a že život si stejně najde své cestičky navzdory předpřipravenému betonovému korytu absolutistické rodičovské výchovy... Potěší vydařený casting a plejáda známých českých herců (zvláště prostořeký děda Vlastimila Brodského), celkem vtipné a trefné dialogy, méně už propagandisticky idealizovaná dokonalost kolektivizované vesnice a okresní přebory v orbě...(27.12.2007)

 • honajz
  **

  Jednoduchý příběh, který by i přes tu krátkou stopáž vystačil jen na bakalářskou povídku (ostatně Dietl v té době psal podobné bakalářské scénáře na dvacet minut, takže někdo asi potřeboval splnit plán filmů do kin a scénář uměle natáhl), o tvrdohlavém otci, který poruší jistou dohodu, a pak se nemůže divit následkům, včetně utajené svatby své dcery. Aby si zachoval tvář, tak nakonec nechá pořádat stříbrnou svatbu dědečka. Dnes je film zajímavý jen uměním samotných herců, kteří se s rolemi popasovali se ctí, a reáliemi konce 70. let.(28.10.2015)

 • Slartibarkfast
  ***

  Taková jednoduchá česká komedie o rodinných vztazích na vesnici a JZD. Je z toho malinko cítit politická agitka tehdejší doby, ale to je u takových filmů téměř běžné, a když to člověk přehlédne, nejednou se dosti zasměje. Zvláště rozmluvy Josefa Bláhy a Vlastimila Brodského jsou dokonalé. Oddychovka. 60%(20.4.2014)

 • - Natáčení probíhalo necelý měsíc v Týně nad Vltavou. (carott)

 • - Josef Bláha natáčel poslední dny filmu s poraněným žebrem, které si zlomil díky pádu ze svahu po konfliktu s Miroslavem Macháčkem při nátačení filmu Tvář za sklem (1979). (carott)

 • - Režisér Zdeněk Míka se vždycky ráno sebral a šel na houby a nechal film točit kameramana. (raininface)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace