poster

M*A*S*H (TV seriál)

 • USA

  M*A*S*H

 • slovenský

  M.A.S.H.

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1972, 251x25 min

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hrají:

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher, G. Wood, Gary Burghoff, Kellye Nakahara, Jeff Maxwell, G. W. Bailey, Allan Arbus, Edward Winter, Robert Alda, Antony Alda, Pat Morita, Marcia Strassman, Patrick Swayze, Leslie Nielsen, Jerry Zaks, Andrew Dice Clay, Sun-tek Oh, Perry Lang, Michael Mann, Mary Wickes, Ron Howard, John Fujioka, Rosalind Chao, Gwen Verdon, Mako, Odessa Cleveland, Gary Grubbs, John Ritter, Brett Cullen, John Anderson, James Stephens, David Graf, Laurence Fishburne, Joe Pantoliano, George Wendt, Teri Garr, Bruno Kirby, Earl Boen, Stuart Margolin, Craig Wasson, James Karen, Jack Soo, Albert Hall, Larry Wilcox, Edward Herrmann, Mariette Hartley, Art LaFleur, Joan Van Ark, John P. Ryan, Mark Herrier, Susan Saint James, George Cheung, James Sikking, Sorrell Booke, Gail Strickland, Kario Salem, Ed Flanders, Philip Bruns, Cyril O'Reilly, William Lucking, Mark L. Taylor, Linda Kelsey, Kieu Chinh, Charles Frank, Denny Miller, Ned Beatty, Calvin Levels, Mary Jo Catlett, Harry S. Truman, Stuart Charno, Douglas MacArthur, Marty Thomas, Louisa Moritz, Dick O'Neill, Alex Karras, Jack Riley, Robin Riker, Joseph Maher, Sab Shimono, Barbara Tarbuck, James Gregory, Edward Binns, Václav Kabourek, Cameron Dye, Mills Watson, Charles Aidman, Arlene Golonka, Grant Withers (a.z.), Richard Herd, Dennis Fimple, Warren Stevens, Keye Luke, Martin Ferrero, Susan Krebs, Nicholas Pryor, Michael Ensign, John McLiam, Larry Cedar, Val Bisoglio, Logan Ramsey, Robert Karnes, Robert Ito, J.J. Johnston, Yahel Herzog, Stafford Repp, Jon Van Ness, Robert F. Simon, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Meshach Taylor, Bruce Kirby, Christopher Allport, Stefan Gierasch, James Keane, Basil Hoffman, Kevin Hagen, James T. Callahan, Leonard Stone, Kathleen Hughes, Frank Marth, Frank Aletter, Philip Ahn, Ted Gehring, Greg Mullavey, Robert Hogan, Winston Churchill (a.z.), John Matuszak, Tony Becker, Claudette Nevins, Mike Henry, Fred Lerner, Jerry Houser, Ford Rainey, Robert Symonds, John Alvin, Susan Blanchard, Paul Tuerpe, Lee de Broux, Phillip Brock, Richard Foronjy, Paul Linke, Richard X. Slattery, William Bogert, Hope Summers, Anthony Holland, Ted Hamilton, Michael Talbott, Mary-Robin Redd, Arlen Dean Snyder, Joel Brooks, Reid Cruickshanks, Michael McGuire, Kelly Jean Peters, Beeson Carroll, John Durren, Kevin Brophy, Michael Swan, Kavi Raz, Stoney Jackson, Gerald S. O'Loughlin, Tim O'Connor, Jeffrey Kramer, Gary Springer, Todd Susman, Christopher Murney, Joseph V. Perry, George O'Hanlon Jr., Philip Sterling, Stephen Keep Mills, Hugh Gillin, Patch Mackenzie, Tom Sullivan, Sagan Lewis, James Saito, Marcia Rodd
(další profese)
 • berg.12
  ****

  Jeden z nejlepších seriálů, který má však poněkud sestupnou tendenci. Od počáteční dokonalé a opravdu trochu ulítlé zábavy se seriál postupně dostává do většího a většího humanistického moralizování. Částečně to souvisí i s postupným odchodem klíčových postav. Ty nové je nedokázaly nahradit ani charizmatem, ani poskytnout podklad pro podobně humorné situace. Ale zábava to je až do konce.(13.6.2005)

 • Ainy
  *****

  Tento seriál patří k mým nejoblíbenějším! :-) vynikající herecké obsazení, inteligentní a osobitý humor, mě stále a stále dokáže rozesmát a pobavit. Vážnější a dojemné scény mě dokáží opět pořádně dojmout, přestože jsem ho viděla snad stokrát a vím o čem díly jsou. MASH může běžet v televizi do nekonečna a já zato budu nesmírně vděčná :-)(4.8.2011)

 • gudaulin
  ****

  V době svého odvysílání na americkém televizním trhu znamenal tenhle sitcom skutečnou bombu, při mimořádně vysoké konkurenci televizních stanic dokázal sám o sobě vylidňovat celé ulice. Tvůrci přistoupili k tématu jinak než Altman, který natočil hodně syrový nepříjemný protiválečný film o absurditách války. Seriálový MASH je zřetelně mainstreamovější, plný pozitivně laděného humoru s akcentováním humanistických hodnot při zachování původního protiválečného vyznění příběhu. Seriál slavil úspěch prakticky všude, kde se objevil, pokud vím, výjimečně vlídného přijetí se mu dostalo zejména v Izraeli, kde holt mají s válečnou tématikou své zkušenosti, tak proč se u toho aspoň nezasmát. Pro Novu znamenal MASH vynikající start a seriál byl mnohokrát reprízovaný. V českém prostředí se mu musí přiznat jeden obrovský klad, a to výborný dabing, mimochodem v rámci produkce televize Nova opravdu výjimečný, protože komerční stanice tradičně vysokou kvalitu českého dabingu v průběhu 90. let v podstatě zlikvidovaly. České dialogy a podání herců byly údajně lepší než v originále. Pro mě MASH nikdy nebyl vyložený kult, přece jen mi vadila určitá uhlazenost prostředí a především kvalita seriálu během času šla dolů, pozdější díly někdy vykrádaly samy sebe. Celkový dojem: 75 %.(14.5.2009)

 • sud
  ****

  V první řadě musím podotknout, že seriál "M*A*S*H" mám rád a vždycky se u něho bavím. Ovšem na druhou stranu patřím k té (nepříliš početné) skupině, které se o něco víc líbí černější a cyničtější filmová verze s Donaldem Sutherlandem. Seriál původní myšlenku rozmělnil, humoru obrousil hrany a vytvořil zábavný seriál pro celou rodinu. I když, zase ne tak tragicky. Ze začátku se seriál dokonce i snaží držet cynismu předlohy, ovšem s přibývajícími díly, kdy se začalo hrát víc na vážnou strunu a čím dál víc moralizovat, se původní idea rozplývá do ztracena. Ale pomouvat zase nechci, to si seriál opravdu nezaslouží! O hereckém obsazení snad nemusím říkat nic, mnozí obeznámenější a povolanější už poznamenali snad všechno. Snad jen - nejoblíbenější postava: plukovník Potter. 80%.(19.8.2009)

 • Jeanne
  *****

  NADČASOVÝ seriál, který nikdy nezestárne! Asi to bude i díky „zeleným kostýmům“ a tématu války v pozadí. Srovnám-li to s jinými lékařskými seriály, tak ty lehce zestárnou - všechny ty rekvizity a postupy, co demonstrují budou do pěti let působit směšně. Ale ve válce se tenhle problém ztrácí, v polních podmínkách se asi nijak nejde s dobou. Stejně tak seriálům, založeným na životním stylu určitého období, ve kterém se odehrávají, a ze kterého vycházejí škodí to, že za deset let je směšný styl kostýmů, účesů apod. Ani tohle MASH nemusí řešit! Zelené uvažování se také moc nemění. K tomu výborný inteligentní humor, skvělí herci, ... co dodat? Ne nadarmo se říká Seriál seriálů!(10.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace