Přátelé (TV seriál)

• SK název

Priatelia

Komedie / Romantický

USA, 1994, 238x22 min

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles, June Gable, Jane Sibbett, Paul Rudd, Helen Baxendale, Jessica Hecht, Giovanni Ribisi, Tom Selleck, Lauren Tom, Eddie Cahill, Hank Azaria, Mitchell Whitfield, Steven Eckholdt, Paget Brewster, Debra Jo Rupp, Maggie Wheeler, Jon Favreau, Morgan Fairchild, Tate Donovan, Elle Macpherson, Alexandra Holden, Anna Faris, Michael Rapaport, Bonnie Somerville, Dermot Mulroney, Adam Goldberg, Teri Garr, Aisha Tyler, Bruce Willis, Cynthia Mann, Kathleen Turner, Reese Witherspoon, Danny DeVito, Jeff Goldblum, George Clooney, Brooke Shields, Mike Hagerty, Alec Baldwin, JoNell Kennedy, David Arquette, Sherilyn Fenn, Jon Lovitz, Ben Stiller, Jean-Claude Van Damme, Larry Hankin, Noah Wyle, Joel Gretsch, Robin Williams, Billy Crystal, Helen Hunt, Catherine Bell, Christine Taylor, Rebecca Romijn, Hugh Laurie, Jennifer Saunders, Tom Conti, Charlton Heston, Conchata Ferrell, Susan Sarandon, Denise Richards, Gary Oldman, Sean Penn, Brad Pitt, Marla Sokoloff, Freddie Prinze Jr., Christina Applegate, Vince Vieluf, Mary Pat Gleason, Fisher Stevens, Beth Grant, Robert Costanzo, Emily Procter, Sofia Milos, Evan Handler, Ivana Milicevic, Vincent Ventresca, Steve Zahn, Peter Spears, John Allen Nelson, Rena Sofer, Daryl Sabara, Kristin Davis, Emily Osment, Matt Battaglia, Sean Whalen, Johnny Sneed, Christina Moore, Jason George, Eva Amurri Martino, NiCole Robinson, Laura Cayouette, Maria Pitillo, Allisyn Ashley Arm, Leah Remini, Charlie Sheen, Andrea Bendewald, Merrin Dungey, Anne Dudek, Carole Goldman, Richard Fancy, Michael Vartan, David Sutcliffe, Olivia Williams, Kevin Bright, David Crane, Marta Kauffman, Scott Adsit, Melora Hardin, Patrick Fabian, Michael Naughton, Brian Posehn, Paula Newsome, Cheryl Hines, Bob Balaban, Kristian Alfonso, Melissa George, Harry Van Gorkum, Ron Leibman, Eddie McClintock, George Stults, Craig Robinson, Kellie Waymire, Jennifer Coolidge, Greg Kinnear, Alexis Thorpe, Dakota Fanning, Geoffrey Lower, Lynn A. Henderson, Stan Kirsch, Krista Allen, Kristen Ariza, Zen Gesner, Cole Sprouse, Andy Umberger, T.J. Thyne, Shawn Christian, Isabella Rossellini, Mindy Sterling, Jason Kravits, Thomas Lennon, Penn Jillette, Samantha Smith, Nikita Ager, John Stamos, Phill Lewis, Larry Joe Campbell, Kevin Rahm, Taylor Negron, Rachael Harris, Daniel Caltagirone, Tom Dugan, Cosimo Fusco, Elaine Hendrix, Sam Anderson, Alison Sweeney, Geoff Pierson, Buck Kartalian, Holly Gagnier, Debi Mazar, Kevin Spirtas, Aloma Wright, Gabrielle Union, Louis Mandylor, Lisa Rotondi, Gregory Itzin, Corinne Bohrer, Anita Barone, Christopher Miranda, Joan Pringle, Jenifer Lewis, Michele Maika, Camille Saviola, Kim Gillingham, Jill Goodacre, Elinor Donahue, Wayne Pére, Jay Leno, Lee Garlington, Brenda Vaccaro, Nancy Valen, Larry Poindexter, Jay Acovone, Megan Cavanagh, Angela Visser, Elizabeth Sjoli, Jennifer Grey, Claudia Shear, Karla Tamburrelli, Harry Shearer, Jonathan Silverman, Tommy Blaze, Joel Beeson, Stan Sellers, Brittney Powell, Chrissie Hynde, Max Wright, Victor Raider-Wexler, Arye Gross, Michael McKean, Audra Lindley, Symba, Dan Castellaneta, Chris Isaak, Tahj Mowry, Fred Willard, Julia Roberts, Lisa Roberts Gillan, Laraine Newman, Peter DeLuise, Nicky Katt, Marlo Thomas, Jana Marie Hupp, Paul Logan, Mark Consuelos, Marissa Ribisi, Mae Whitman, Kyla Pratt, Obba Babatundé, Carlos Gómez, Elizabeth Daily, Angela Featherstone, Dina Meyer, James Hong, Jack Betts, Sandra Plazinic, Joanna Gleason, Phil Leeds, Tim Rhoze, Robert Gant, Tim Maculan, Winona Ryder, Cristine Rose, Ilia Volok, Willie Garson, Gary Collins, Richard Gant, Lew Temple, Cleo King, Michele Lamar Richards, Mark Lutz, Selma Blair, Jim Rash, Brent Spiner, Suzanne Ford, K.J. Steinberg, Alex Ball, Matthew Ashford, Alex Meneses, Iqbal Theba, Farah Fath, Kyle Lowder, Roark Critchlow, Sam McMurray, David Warshofsky, Jennifer Grant, Bryan Hanna, Josh Coxx, Dan Gauthier, Alex Kapp Horner, Marisol Nichols, Ellen Pompeo, Romy Rosemont, Pat Crowley, Alex Craig Mann, Joeanna Sayler, Laura Stepp, Lea Thompson, Jack Riley, Tammy Townsend, Chris Young, Steve Susskind, Molly Hagan, Alison La Placa, Ken Lerner, Tim Bohn, Luis Antonio Ramos, Jackie Debatin, Ira Ungerleider, Cali Sheldon, Jennifer Rhodes, Michael Ensign, Michael D. Roberts, Nicholas Thomas, Jim O’Heir, Ron Glass, Caryn Ward, Jennifer Aspen

Komentáře uživatelů k filmu (1 943)

Patřím k těm "bláznům", kterým vadí když nevidí byť jedinou epizodu, ale opravdu mi nikdy žádný seriál nepřipadal tak příjemný a vtipný. Když nevím, co si pustit na videu aby to bylo pohodové, vtipné a krátké, sáhnu po "Přátelích" - to je tutovka. (Málokdy ale zůstane u jednoho dílu :-). První čtyři série byly ovšem bezkonkurenční.(6.1.2003)

Skutečným přátelům odpustíme kolísavou náladu i občasné výpadky soudnosti a totéž promíjím těmto, kteří se zpočátku rozpačitě rozjížděli, aby pak způsobili na několik sezón euforické stavy svým fanouškům a .....opět rozpačitě a vyčerpaně dojeli do cíle. Chci si ale pamatovat to hezké, co mi i prostřednictvím ponahrávaných kazet opakovaně zvedalo náladu, třeba díl, který považuju za naprostý vrchol, kde Ross s kožakama u kotníků volá Joeymu z koupelny své milé: "..... ale z toho mlíka a pudru se udělala paaastáááá...". Pamatujete? :-))))(28.6.2006)

Neodmyslitelná součást mého dospívání. :-)(15.7.2010)

Nikdy jsem nebyla na žádném seriálu tak závislá, nikdy mi nebylo tak líto, že ten 240. díl, který sleduju, je skutečně poslední...(2.4.2007)

Přátelé byli svého času skutečná špička. Bohužel poněkud přetáhli strunu, a tak poslední dvě až tři série byly už poněkolikáté o tomtéž. Tvrdit, že to nebyla zábava by nebylo fér, ale člověku prostě začne chybět nějaké to aspoň trochu inteligentní zarámování. A pokud jde o vážnější životní situace - sice mě vzalo za srdce With Or Without You, ale na tyhle věci mám lepší kandidáty. Třeba britské Cold Feet. S odstupem času (a viděno optikou zkušenosti s dalšími, Přátelům podobnými seriály) nějak přestávám chápat, jak jsem mohl snášet toho tuponě Joeyho (asi kvůli Tak Jde Čas, ten byl vždy libózní:)), ujetou Phoebe a neurotickou cvokyni Monicu. Ale lidi se holt mění, že ano. Co ale rozhodně nestárne a na co se můj názor nemění, jsou skvělá hostování např. z pozdních dílů famózní DannyDeVito, z dřívějších zas Isabelle Rosselini nebo Billy Crystal a Robin Williams. No a o Denise Richards snad nemá cenu mluvit. Ale kdo se tam kromě Elle MacPherson udržel nejdéle? Že by Bruce Willis? Mašina na lásku, mašina na lásku, jo, jo jóó!!! Na to se prostě nedá zapomenout. Prostě přese všechny výhrady dávám 80%. Ale nemyslím, že bych někdy zabil několik dní v kuse sjížděním DVDček - i na to mám lepší kandidáty.(16.2.2003)

IMHO tento seriál získal svou pevnou a velmi dobrou kvalitu až v pozdějších řadách, dřív mi to moc neříkalo. Ovšem nevím, jestli je to nejlepší americký sitcom, jistě je výrazně nadprůměrný, ovšem takových jsou mraky...(19.8.2003)

Bezkonkurenčně nejlepší sitcom, jaký znám. Je neuvěřitelné, že i v 8. sezóně dokážou tvůrci ještě překvapit novými a novými vtípky, i když už to pochopitelně není taková síla, jako v prvních 3-4 sériích.(6.1.2003)

Nebýt posledních dvou tří sérií s kvalitami potřetí louhovaného čaje, šlo by stále o můj nejoblíbenější hraný seriál. 85% Zajímavé komentáře: kleopatra, Mr.Apache, Eddard, StarsFan, genetique, AGO, anderson, luplik, kikinozka, voidindigo, MatthewM.(8.7.2005)

Lehce přeceňovaná, ale ve své době naprosto bezkonkurenční záležitost s dokonalým castingem. Kdo si nepodal ruku s Joeym nebyl ve své době člověk... Až budu mít příště v ruce Guinessovu knihu rekordů, zkusím se podívat, zda tenhle seriál není v kolonce "Nejvíce cameo postav v historii televize...".(28.7.2004)

Jeden z nejvtipnějších amerických seriálů vůbec, kam se na něj hrabe Beverly hills aj. slátaniny. Mám rád snad všechny i když mi občas Phoebe příjde až moc praštěná. Rád na seriál vždycky koukám, ale tak od šesté serie mi to příjde nepříliš vtipné už když nebydlí Joey s Chandlerem Bylo ta správná dvojka a jejich kravinky v gauči mi chyběli. Jinak je to jeden z mála seriálů, který ačkoliv měl 10 sérií pořád stály za sledování a nejspíš mi bude tahle bláznivá parta chybět ať už to je Monika, Rachel, Phobee nebo Joey, Chandler a Ross. (95%)(10.8.2006)

Creator: Marta Kauffman, David Crane .. Výborný americký sitcom. Tahle parta to neměla ze začátku vůbec snadné, protože obdobných projektů chrlí americké televize ve velkém, ale zde se stalo něco málo vídaného. Celá herecká parta přátel spolu vydrželo nad poměry dlouho, ikdyž ke konci byla slepována hlavně obří gáží. Vlažnější rozjezd byl pak vystřídán skutečnou jízdou, byť se neobešla bez určitých trapností a zaškobrtnutí. Záměrně se vyhnu jakémukoli označení nej jelikož tak moc mi ten seriál k srdci nepřirostl. Přesto skvělá zábava, jejímž králem byl jednoznačně hloupoučký Joey. Jak já mu přál ten vztah s Rachel.. 85%.(31.3.2006)

Môj najobľúbenejší sitcom a jediný seriál v tomto rozsahu, z ktorého som videl VŠETKY časti (a väčšinu z nich minimálne trikrát). Je neuveriteľné, že to nestratilo grády ani úplne na konci a stále si to udržalo vysokú úroveň zábavnosti.(9.7.2007)

Tak toto je seriál, čo nestráca grády ani po opakovaných pozretiach a z Americkej produkcie je pre mňa vrcholom zo všetkého čo tam vzniklo. Partia hercov Jennifer Anniston - Courtney Cox - Lisa Kudrow - Matt LeBlanc - Matthew Perry - David Schwimmer nastavil latku zábavnosti a vžitia do postáv poriadne vysoko a za každým bolo na čo pozerať, jediné slabšie chvíľky boli keď sa dej vracal do minulosti ale ináč tam nie je čo kritizovať. V seriály si zahrala aj celá plejáda hercov v mini úlohách od Bruca Willisa, Toma Sellecka, ... až po Juliu Roberts.(21.5.2005)

Přátelé jsou jistě příjemný a pohodový sitcom, zrají však jako víno - novějším řadám bych nějakou tu hvězdičku přidal (desátá serie je už takřka dokonalá), na samé počátky tohoto seriálu už se dneska ale skoro nedá dívat - charaktery neutříděné, na dobrou pointu se musí často dlouho čekat... (podobné je to ale třeba i se Simpsonovými, to je však ale trochu jiná liga)(15.6.2007)

• AngelAngie

Jestli je nějaká mánie, která se mi vyloženě příčí, tak je to tahle!(25.5.2008)

Přátele charakterizuje naprosto dokonale jedno slovo - pohoda. Všechno je zde takové milé, příjemné a prostě pohodové. Tu gag, tam hláška, fungující chemie mezi herci. Každá z postav představuje určitý typ humoru, takže to naštěstí není na jedno brdo a nijak se to neomrzí. Není to sice "must-see-každou-epizodu" záležitost a již vůbec ne nejlepší sitcom, ale jako odpočinková záležitost je to ideální. Čili svůj účel to plní naplno.(4.7.2007)

Fakt sranda a vždycky když si řikám koho mám nejradši tak se nemůžu rozhodnout.(29.12.2004)

Po čase i ten Chandler tak nějak vyměknul - a to jsem se v něm kdysi úplně viděla...sakra, snad taky nevyměknu :'((15.11.2006)

Áááááách. Tohle je prostě láska na celý život ! Vždy mne rozesmějí a zpraví mi náladu. Chandler je nezapomenutelný a Monika se k němu skvěle hodí ! Ross je sympaťák, Pheobe správně střelená a Rachel má moc nádherné nohy ,-) Sakra, nesmím zapomenout na krásně naivního Joeyho, bez něho by to samozřejmě nebylo ono ! :-) Prostě správná šestka ! Kéž bych měl taky takové přátelé ! ,-((25.4.2008)

Přátelé jsou jako první přítel(kyně) mezi sitcomy. Víte, jako osoba, díky které máte hlavu neustále v oblacích a spodní prádlo neustále na podlaze, ehm. Je to sitcom, se kterým se prostě musejí srovnávat všechny, co přišly a přijdou po něm. A že laťku nastavili sakra vysoko (narozdíl od přítele) Tak vysoko, že se jí nikdo krom W&G ještě ani nepřiblížil. A že už jich bylo... Jéžiš, jak já miluju Přátelé se ani nedá popsat. Jsou to prostě mí přátelé...(19.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 25 50 74 98